Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: TV czy projektor? Na czym oglądacie filmy?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(19-01-2018, 00:35)MarianPaz napisał(a): [ -> ](...)
Keystone nie zamierzam  używać, bo to degraduje jakość obrazu.

W teorii oczywiście tak, ale pojawia się odwieczne pytanie: Czy ktoś zauważy różnicę przy minimalnej korekcie? Wink Niemniej świadom tego, tak jak już napisałem, nieco zmienię usytuowanie rzutnika.

Jaki masz pomysł na audio? Ja raczej pozostaję / pozostanę przy 5.1. W przyszłości spróbuję uzasadnić z jakich powodów.
Minimalna korekta jest pewnie nie do wychwycenia, niemniej gdyby użyć tej funkcji w większym zakresie z pewnością odbiłoby się to na jakości obrazy, dlatego dla mnie jest ona bezużyteczna.

Myślę o zestawie audio typu Denon AVR-X2400 + Dali ZENSOR 7/1/Vokal z opcją dokupienia suba w późniejszym terminie. O ile takie zestawy można sobie odsłuchać w salonach audio, to zwykle nie ma szans by w taki sam sposób porównać projektory. Z reguły kupuje się niemal w ciemno, zwłaszcza gdy mieszka się w nieco mniejszym mieście, gdzie nie ma tak wyspecjalizowanych sklepów jak np w Warszawie.
No więc właśnie. Jeśli kupować spore kolumny to raczej pod kino domowe z projektorem niż do średniej wielkości TV.

Za jakiś czas napiszę o stopniowym poszerzaniu przestrzeni dźwiękowej w swoim home cinema i wyjaśnię z jakich powodów pozostanę przy 5.1. Teraz na jakiś czas zamilknę. Jeszcze kto pomyśli, że mam hopla na punkcie projektorów. Wink
A co jeśli chce się mieć podłączony równocześnie TV ( do oglądania za dnia) i Projektor ( do oglądania wieczorem ) ?? . Chodzi mi tu o kwestię podłączenia, bo jeśli chodzi o Telewizje to jest kwestia dokupienia jakiegoś dekodera TV z osobnym wyjściem audio i video/hdmi/optyczne, a co z Amplitunerem pod który podłączone są inne sprzęty takie jak ps3,ps4,oppo ?? Istnieje jakaś solucja na to aby ten sam sygnał video leciał na Tv i do Projektora, czy tylko jakiś magiczny rozdzielacz HDMI będzie tu rozwiązaniem ??.


Na allegro znalazłem coś takiego >>
http://allegro.pl/splitter-rozdzielacz-hdmi-1x2-4k-2k-ultra-hd-4k-i6602288493.html#thumb/3
Przykładowo podpinam to ustrojstwo pod Amplituner i sygnał bezproblemowo będzie leciał na TV i do Projektora ??
Projektory mają najczęściej dwa wejścia HDMI, a starsze modele dodatkowo Component czy S – Video. Ba, w swoim ostatnim rzutniku widzę także USB in. Gorzej sprawa wygląda z dekoderami TV. Jeśli Twój wyposażono tylko w jedno gniazdo HDMI, to faktycznie będzie potrzebny jakiś rozgałęźnik, choćby ten z Allegro. Jak na razie nie miałem pilnej potrzeby skorzystania z takiego ustrojstwa, więc brakuje mi tu doświadczenia. Teoretycznie nie powinno być żadnych start w przekazie sygnału (?).

Z amplitunerem poradzisz sobie bez kłopotu. Te nowsze posiadają wszelkie możliwe wejścia, zatem możesz z dekodera TV wyprowadzić audio choćby po optyku.
Oczywiście video i audio z dekodera TV, odtwarzacza BD itp. możesz „przepuścić” przez amplituner (jeśli posiada taką funkcję), a wyjście HDMI podłączyć do projektora. W podobny sposób rozwiązałem sprawę u siebie po kupieniu słuchawek Sony MDR HW 700 DS. Do tak zwanego procesora (nadajnika) podpiąłem trzy urządzenia i na ekranie projekcyjnym mogę wyświetlać w zasadzie wszystko (procesor oczywiście wyposażono wyjście HDMI).

Tak to z grubsza, o ile dobrze zrozumiałem Twoje zapytania.

Tu napisałem kilka zdań o Sony HW 700 DS:
http://forum.filmozercy.com/watek-niezniszczalni-the-expendables-seria?page=3
Nie zrozumiałeś mnie do końca .Chodzi mi o to że jeśli chcę mieć równocześnie podłączony TV i Projektor to Sygnał z Amplitunera musi być podłączony pod rozgałęźnik który podzieli sygnał na TV i Projektor. Amplituner ma jedno wyście Video i w tym problem .Nie będę przecież za każdym razem wypinał i przypinał kabla HDMI kiedy będę chciał coś obejrzeć na TV lub na Projektorze.Myślałem że istnieje inne rozwiązanie ale wychodzi na to że nie ma Tongue
Coś tam jednak zrozumiałem i z dlatego napisałem:

Gorzej sprawa wygląda z dekoderami TV. Jeśli Twój wyposażono tylko w jedno gniazdo HDMI, to faktycznie będzie potrzebny jakiś rozgałęźnik, choćby ten z Allegro.

A może telewizor podłącz do dekodera przez SCART?* Amplituner otrzyma wówczas audio po optyku - w ten sposób uwolnisz HDMI, które to łącze obsłuży całą resztę, i będzie git. Smile

*
Żarcik panie, żarcik…
A co myślicie o takim wynalazku >> Szara nieprzepuszczająca światła roleta z Ikea największy rozmiar to 200x195 - 130 zł zamiast ekranu projekcyjnego Smile
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90349133/#/10349127
Szara >>



Biała >>


Z tą roleta to fajny pomysł, szczególnie dla osób, które nie mogą doczekać się późniejszych godzin. Dla mnie kino domowe to trochę magia wieczora – goście, ewentualnie pościelone łoże i seans z drugą połową. Smile Niemniej IKEA proponuje dobre rozwiązanie na lato!

Pierwszy filmik jakby ukazuje, że przy odpowiednim pomyślunku home cinema można urządzić nawet w pokoju gościnnym / salonie. Ja aranżację tegoż poprzedziłem wielokrotnym mierzeniem pomieszczania oraz sporządzeniem odręcznego planu.

Ha, coraz więcej osób myśli o własnym projektorze. To dobry kierunek… Cool

P.S.
Bardzo rzadko puszczam przez rzutnik sygnał TV. Nawet tak zwane HD nie daje mi tu pełnej satysfakcji. Natomiast obraz z płyt BD to rewelka! Przypomnę, że krążki oferują rozdziałkę bliską 2K, zatem prawie kinową!
@Daras, jezeli to nie tajemnica to jakiego projektora i ekranu uzywasz?

PS.
Ja mam BenQ W1080ST+ i szary matowy ekran 88 cali (nie pamietam producenta).