Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Patriot(2000) - John Williams
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Okładka płyty:

[Obrazek: ce0231f140278fd70b95810acb00]

Lista utworów:

 1. The Patriot - Mark O'Connor/John Williams
 2. The Family Farm
 3. To Charleston
 4. The Colonial Cause
 5. Redcoats At The Farm And The Death Of Thomas
 6. Ann Recruits The Parishoners
 7. Preparing For Battle
 8. Ann And Gabriel
 9. The First Ambush And Remembering The Wilderness
 10. Tavington's Trap
 11. The Burning Of The Plantation
 12. Facing The British Lines
 13. The Parish Church Aflame
 14. Susan Speaks
 15. Martin Vs. Tavington
 16. Yorktown And The Return Home
 17. The Patriot (Reprise)

Recenzja :
http://www.filmmusic.pl/index.php?act=recki&id=506

Williams skomponował tutaj muzykę jak dla mnie genialną , zdecydowanie jest ona głównym elementem filmu . Wiadomo iż sam film według ocen nie jest dla wszystkich jakimś arcydziełem , lecz muzyka jest na bardzo wysokim poziomie , gdyż trzyma odpowiedni klimat. Wydaję mi się iż na rynek weszło tylko jedno wydanie dokładnie to którego zaprezentowałem okładkę wyżej , jeżeli się mylę proszę o uzupełnienie.
Soundtrack na dzień dzisiejszy nie jest najtańszy jeżeli chodzi o nowkę gdyż przykladowo amazon życzy sobie aż 49 dolarów, ale przeglądając np. Allegro , widnieją tam aukcje używek od 20-30 zł.
Muzyka w tym filmie była w porządku, ale nie porwała mnie na tyle, bym miał jej ochotę słuchać w oderwaniu do obrazu.

Cytat:Okładka albumu z piosenkami:
To nie jest "album z piosenkami" tylko score / utwory instrumentalne. Album z piosenkami to jest do "Top Gun", "Dirty Dancing" czy "Pulp Fiction".

Fajnie że się postarałeś żeby napisać coś od siebie, zakładając temat, ale dobrze byłoby pisać po polsku i sprawdzić znaczenie pojęć, którymi się posługujesz:

Cytat:Williams skomponował muzykę do tego filmu co jak dla mnie genialną
"co" w tym zdaniu zbyteczne.
Cytat:zdecydowanie jest ona motywem przednim całej ekranizacji.
Nie wiem co to "motyw przedni", a jesli chodziło ci o "motyw przewodni" to i tak to pojęcie nijak nie pasuje do tego zdania.
Poza tym - ekranizacji? O ile mi wiadomo "Patriota" nie jest żadną ekranizacją (do tego musiałby być oparty np na książce).
Cytat: lecz muzykę stawiał bym na bardzo wysokim poziomie
"Muzyka jest na bardzo wysokim poziomie", lub "muzykę stawiałbym wysoko" a lepiej - oceniałbym wysoko, ewentualnie "stawiałbym wysoko pośród soundtracków do innych filmów tego typu".
Forum ma potencjał a i szacun za założenie działu z muzyką filmową. Mam nadzieję, że będzie to się dobrze rozwijać, ale to tak będzie wyglądać ?
Że jak ktoś założy temat to będzie mu się mówić że dane zdanie powinien inaczej napisac? Lol


Odnośnie soundtracku to po części zgodzę się z przedmówca odnośnie tego, że na płycie słucha się już tego "różnie".
W filmie gra to rewelacyjnie i okropnie dobrze buduje klimat
(22-01-2017, 09:53)whiteHussar napisał(a): [ -> ]Że jak ktoś założy temat to będzie mu się mówić że dane zdanie powinien inaczej napisac? Lol

Nie inaczej, tylko zgodnie z regułami gramatyki i pisowni, które obowiązują w języku polskim.
Cytat:Że jak ktoś założy temat to będzie mu się mówić że dane zdanie powinien inaczej napisac? Lol

Oczywiście. Z pożytkiem tak dla niego jak i tych, którzy go czytają.