Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Planeta Ziemia - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Planeta Ziemia 1 została u nas wydana na DVD oraz BD przez Best Film - zarówno w wydaniu kilkuczęściowym oraz zbiorczym zawierającym wszystkie 11 odcinków oraz dodatki Przyszłość Planety i Making of.

Specyfikacja polskiego wydania Blu-ray:
Obraz - 1080i 25 fps, 1.78:1 (MPEG-2 ~30Mb)
Dźwięk - Dolby Digital 5.1 polski 448 kbps (Jacek Sobieszczański), Dolby Digital 5.1 angielski 448 kbps (David Attenborough).
Napisy - polskie.
3 płyty BD50.

Z wydań zagranicznych najciekawiej prezentuje się 6-cio płytowy Planet Earth - Special Edition z UK w Digipacku, który również został wydany w oryginalnym klatkażu 25 fps i m.in. posiada lepszy obraz i dźwięk.


Planeta Ziemia 2 wyjdzie też na DVD i BD - premiera 16.03.2017 (dystrybutor Best Film). Aktualna cena w Empiku to odpowiednio 100 i 127 zł.

[Obrazek: pe2_dvd.jpg]   [Obrazek: pe2_bd.jpg]

Zagranicą planowane jest też wydanie UHD z HDR (2 płyty UHD oraz 2 płyty BD) z datą premiery 13.03.2017. Najkorzystniej cenowo póki co wygląda wydanie UK od zoom.co.uk w cenie £28 oraz zavvi w cenie £30. Pełna specyfikacja (przede wszystkim fps) nie jest póki co znana.

[Obrazek: pe2_uhd.jpg]
Planet Earth świetna seria dla miłośników filmów przyrodniczych.

Jednym z ciekawszych wydań jest również to ala globus. O ile dobrze kojarzę to ktoś z forum miał to wydanie.
http://www.blu-ray.com/movies/Planet-Earth-Blu-ray/26290/
[Obrazek: 28849_large.jpg]

Na Zavvi można również dostać serię w steelu.
Link
Nie orientujesz się jakie płytki ma ten steelbook, tzn. z tego pierwszego wydania czy ze Special Edition ?

Ta pierwsza jest w 24 fps, z dźwiękiem Dolby Digital 5.1 i z niższym bitrate bo została wydana na 5 płytach BD-25 (judder + widoczny banding).
Special Edition to z kolei 25 fps, z dźwiękiem DTS-HD HR 5.1 i z wysokim bitrate (cztery płyty BD-50, jedna BD-25 + jeszcze dodatki na jednej płycie DVD).
Płytki są takie same jak te z wydania z 2007roku. Czyli pierwsze wydanie z Dolby Digital 5.1.
Jeśli to dokument to powinno być raczej w dziale POZOSTAŁE. Niech się ten dział na coś przyda Tongue
(19-02-2017, 13:52)meaner napisał(a): [ -> ]O ile dobrze kojarzę to ktoś z forum miał to wydanie.

Ja mam, jest przefajowe. Liczę, że dwójkę też kiedyś wydadzą z fantazją. Tylko skoro glob już był, to co teraz można?
Pierwsze recki Planet Earth II w UHD dość pozytywne, skromnie rzecz ujmując Smile

Wydanie UHD - blu-ray.com.
Wydanie UHD - avsforum.com.
Wydanie BD - blu-ray.com.

Różnice między wydaniami UK a USA w UHD polegają na tym, że w UK mamy dołączone dwie płyty BD (wszystkie 6 odcinków + ok. 10 minutowy making of dla każdego z odcinków), a w USA dołączona jest jedna płyta BD z samym making of.

Poza tym w wydaniu UHD z UK i USA obraz jest zapisany w 2160p 24 fps, natomiast na BD w UK - 1080/50i (efektywnie player sobie z tego powinien zrobić 1080p 25 fps), USA - 1080p 24 fps.
Planet Earth był najpewniej kręcony w 25 fps jak niemal wszystko od BBC z przeznaczeniem dla TV więc ciekawi mnie czy w wydaniu UHD nie jest przypadkiem nieco bardziej widoczny judder i/lub nie ma jaj z dźwiękiem względem wydania BD z UK... Opinie na forach póki co sugerują, że tak nie jest.
Sam się o tym niestety w najbliższym czasie nie przekonam - moje zamówienie z zoom przepadło i drugi raz w wysyłkę od nich już się nie chcę bawić :/
Na zavvi z kolei wydanie UHD już nie jest dostępne - dziwne.
A kasę sklep za zagubioną przesyłkę przynajmniej zwrócił?
Na zavvi Planet Earth II jest:
https://www.zavvi.com/blu-ray/planet-earth-ii-4k-ultra-hd-edition/11411499.html
Taniej też jest na base.com:
http://www.base.com/buy/product/planet-earth-ii-4k-uhd-blu-ray-blu-ray/dgc-bbcuhd0397.htm
Wysyłka 2,19 funta. Sprawdzony sklep - przesyłka idzie ok. tygodnia.
No patrz, godzinę temu jak sprawdzałem to było sold out Big Grin

Kasę mają zwrócić (to jest zdaje się sklepik Universal Pictures więc nie mam obaw), jak nie po dobroci to pozostaje zawsze paypal.
Przed tym filmem warto obejrzeć Earth: One Amazing Day., właśnie skończyłem oglądać i co tu pisać- szczękę zbierałem z podłogi Big Grin W sumie ten film, to zlepek fragmentów wspomnianej Planety Ziemi, ale... Jest Dolby Atmos i jest Dolby Vision Smile Wspaniały obraz dla każdego, kto jest fanem filmów dokumentalnych od BBC. Kupiłem ten film latem ubiegłego roku, ale obejrzałem dopiero teraz, bo nie mogłem znaleźć do niego polskich napisów. Desperacja była tak wielka, że postanowiłem sam je zrobić Cool Zrobiłem, ale nigdy więcej. Wspomniałem o tym w innym wątku, że naprawdę trzeba mieć wiedzę o tym, o czym chce się zrobić napisy. Dlatego wielki szacunek mam dla ludzi, którzy tym się zajmują. Tu translator i tłumaczenie "słowo w słowo" nic nie da.

[Obrazek: 71-R1-Ql-TLwt-L-SL1500.jpg]


P.S. Nie zakładałem nowego tematu, bo pewnie mało kogo będzie interesować ten film Smile
Stron: 1 2