Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Pirates of The Caribbean - seria (Hans Zimmer & s-ka))
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Do pierwszego filmu muzykę niby skomponował Badelt, ale wiadomo, że Zimmer maczał w tym palce i pewnie była to w dużym stopniu praca zespołowa. Soundtrack do "Czarnej perły" przypomina brzmieniem wcześniejsze dokonania Hansa i jego ekipy, niektóre motywy przypominają to, co można usłyszeć na soundtrackach do Gladiatora, Armageddonu i innych. Zwłaszcza podobieństwa do Gladiatora bywają wręcz rażące. Mamy tu też do czynienia z chyba w największym stopniu elektronicznym brzmieniem (w stylu choćby Twierdzy) niż będzie to miało miejsce przy okazji kolejnych części. Mój ulubiony fragment to utwór nr. 2 ze znanej każdemu sceny Smile

[Obrazek: i-pirates-of-the-caribbean-1-ost-ost-cd.jpg]

Płytka zawiera ponad 43 minuty, bywa nieco monotonna, lecz mimo to słucha się nieźle.

• 1. Fog Bound (2:17)
• 2. The Medallion Calls (1:53)
• 3. The Black Pearl (2:17)
• 4. Will and Elizabeth (2:08)
• 5. Swords Crossed (3:16)
• 6. Walk the Plank (1:59)
• 7. Barbossa is Hungry (4:06)
• 8. Blood Ritual (3:33)
• 9. Moonlight Serenade (2:09)
• 10. To the Pirates' Cave! (3:31)
• 11. Skull and Crossbones (3:24)
• 12. Bootstrap's Bootstraps (2:39)
• 13. Underwater March (4:13)
• 14. One Last Shot (4:46)
• 15. He's a Pirate (1:31)

Przy okazji sequela Hans pod muzyką podpisał się już sam.
[Obrazek: 614X4T7HSZL.jpg]

Muzyka opiera się w dużej mierze na motywach z jedynki, ale wraz z nowymi postaciami, pojawiają się także nowe tematy. Mam wrażenie, że brzmienie jest tu nieco bardziej "soczyste", bogatsze, że tak to ujmę, ale do muzyki z częsci drugiej nei wracałem jednak tak często jak do tej z jedynki. Tym razem płytka jest już dłuższa, szkoda tylko, że ostatnie 7 minut to profanacja która nigdy nie powinna się znaleźć na albumie. Kto uznał, że to dobry pomysł? No kto?

(58:32)
• 1. Jack Sparrow (6:06)
• 2. The Kraken (6:55)
• 3. Davy Jones (3:15)
• 4. I've Got My Eye on You (2:25)
• 5. Dinner is Served (1:30)
• 6. Tia Dalma (3:57)
• 7. Two Hornpipes (Tortuga) (1:14)
• 8. A Family Affair (3:34)
• 9. Wheel of Fortune (6:45)
• 10. You Look Good Jack (5:34)
• 11. Hello Beastie (10:15)
• 12. Bonus: He's a Pirate (Tiesto Remix) (7:02)


Pora na danie główne...

[Obrazek: 51KMuXVGd2L.jpg]
Zdecydowanie mój ulubiony score z tej serii. Do starych, sprawdzonych motywów dochodzą nowe, do tego naprawdę świetne i w sumie to w dużej mierze na nich Zimmer buduje muzyczną ilustrację do finału trylogii. Na szczęscie tym razem płytki nie pokalano techno-remixami i można z przyjemnością ją przesłuchać od początku do końca, a jest czego. Również samo brzmienie muzyki zalicza kolejną zwyżkę formy, zdaje się, że tym razem więcej tu prawdziwej orkiestry.

(55:45)
• 1. Hoist the Colours (1:31)
• 2. Singapore (3:40)
• 3. At Wit's End (8:05)
• 4. Multiple Jacks (3:51)
• 5. Up is Down (2:42)
• 6. I See Dead People in Boats (7:09)
• 7. The Brethren Court (2:21)
• 8. Parlay (2:10)
• 9. Calypso (3:02)
• 10. What Shall We Die For (2:02)
• 11. I Don't Think Now is the Best Time (10:45)
• 12. One Day (4:01)
• 13. Drink Up Me Hearties (4:31)

Jeden zgrzyt to brak świetnego motywu znanego ze sceny ze "spadochronem", no ale skoro jestesmy już przy tym...
Wydano 4-płytowy box zawierający trzy powyższe płyty oraz jedną bonusową, na niej zaś znalazło się sporo muzyki Zimmera, głównie z II i III części. Jeden z tychkawałków, przeszło 11-minutowy "Marry me" to świetna suita oparta na motywie miłosnym skomponowanym na potrzeby "At World's End" i ten kawałek zawiera wspomniany wcześniej motyw. Szkoda tylko, że dostanie teraz tego wydania wiąże się z nie lada wydatkiem...

[Obrazek: Pirates_special.jpg]

Zawartość czwartej płyty:

(76:58)
• 1. Pirates, Day One, 4:56AM (Original Hans Zimmer Theme from The Curse of the Black Pearl) (3:45)
• 2. Marry Me (Score Suite from At World's End) (11:36)
• 3. The Heart of Davy Jones (Score Suite from Dead Man's Chest) (3:13)
• 4. Lord Cutler Beckett (Theme from Dead Man's Chest/Score Suite from At World's End) (8:46)
• 5. Jack's Theme Bare Bones Demo (Hans Zimmer Piano Demo from Dead Man's Chest) (4:03)
• 6. Hoist the Colours Suite (Score Suite from At World's End) (5:42)
• 7. The Pirate Lord of Singapore (Score Suite from At World's End) (5:57)
• 8. Just Good Business (Score Suite from At World's End) (5:54)
• 9. He's a Pirate (Pete n' Red's Jolly Roger Mix) (3:10)
• 10. He's a Pirate (Friscia & Lamboy Tribal Treasure Mix) (4:36)
• 11. He's a Pirate (Pelo Verde Mix) (4:37)
• 12. He's a Pirate (Chris Joss Ship Ahoy Tribal Mix) (4:03)
• 13. Jack's Suite (Paul Oakenfold Mix) (3:34)
• 14. Jack's Suite (The Crystal Method Mix) (3:46)
• 15. Pirates Live Forever (Ryeland Allison Mix) (3:50)


No i to by było na... a nie, był jeszcze jeden film. Nędzny bo nędzny, a i z muzyki niewiele zapamiętałem. Okazuje się, że i wydanie soundtracku mu pokrzywdzono, zamiast skupić się na tej właściwej muzyce Zimmera wrzucono aż siedem remixów. Jest tu sporo hiszpańskiej gitary, ale nie jestem przekonany, czy wyszło to tej płycie na dobre. Słuchać jej raz spróbowałem, ale szybko mi się znudziło i nie przebrnąłem za daleko.

[Obrazek: 51SoIUnt4cL.jpg]
77:35
• 1. Guilty of Not Being Innocent of Being Jack Sparrow (1:42)
• 2. Angelica - performed by Rodrigo y Gabriela (4:17)
• 3. Mutiny (2:48)
• 4. The Pirate That Should Not Be - performed by Rodrigo y Gabriela (3:55)
• 5. Mermaids (8:05)
• 6. South of Heaven's Chanting Mermaids - performed by Rodrigo y Gabriela (5:48)
• 7. Palm Tree Escape (3:06)
• 8. Blackbeard (5:05)
• 9. Angry and Dead Again - performed by Rodrigo y Gabriela (5:33)
• 10. On Stranger Tides (2:44)
• 11. End Credits (1:59)
• 12. Guilty of Being Innocent of Being Jack Sparrow - remixed by DJ Earworm (2:45)
• 13. Angelica (Grant Us Peace Remix) - remixed by Ki:Theory (3:08)
• 14. The Pirate That Should Not Be - remixed by Photek (6:26)
• 15. Blackbeard - remixed by Super Smash Bros & Thieves (5:26)
• 16. South of Heaven's Chanting Mermaids - remixed by Paper Diamond (3:32)
• 17. Palm Tree Escape - remixed by Adam Freeland (5:28)
• 18. Angry and Dead Again Remixed - remixed by Static Avenger (5:49)


Warto jeszcze wspomnieć, że aktualnie jest w sprzedaży (także i u nas) zestaw zawierający soundtracki z dwóch pierwszych części, nie wiem jednak czy to box z dwoma standardowymi wydaniami (byloby dobrze), czy dwie płyty w jednym pudełku (takich zabiegów nie lubię). Szkoda że nie jest to zestaw muzyki z trzech filmów...

Wkrótce część piąta, gdzie podobnie jak i przy pierwszej zamiast Zimmera podpisze się jeden z jego padawanów, tym razem zaszczytu tego dostąpi niejaki Geoff Zanelli, którego nazwisko znaleźc można w creditsach do poprzednich częsci. Jak mu to wyjdzie dowiemy się już wkrótce.

A na deser Hans Zimmer i piraci w wersji live:




Motyw "spadochronowy" też zagrali i to w pełnej okazałości (ok. 6:50) Smile
(22-02-2017, 20:24)Gieferg napisał(a): [ -> ]Warto jeszcze wspomnieć, że aktualnie jest w sprzedaży (także i u nas) zestaw zawierający soundtracki z dwóch pierwszych części, nie wiem jednak czy to box z dwoma standardowymi wydaniami (byloby dobrze), czy dwie płyty w jednym pudełku (takich zabiegów nie lubię).

Nie jest to box z dwoma pudełkami, a jewel case na 2 płyty CD. Zawartość oczywiście ta sama jak w przypadku regularnych wydań. Skusiłem się na tę edycję bo jej cena jest całkiem przystępna (ok. 35 zł). Do tego udało mi się dorwać trójkę u nas (nówka w folii), niestety nakład już dawno u nas wyprzedany. Pozostają więc zagraniczne sklepy internetowe.
Kolekcjonerski box z trzema soundtrackami (+ dodatkowe CD i DVD) był w sprzedaży także w Polsce. Widziałem go w MM lub Saturnie w okolicach 2007-2008 roku. Cena ok. 200 zł. Teraz już OOP i nówka chodzi za chore pieniądze (bo wydania są w digipackach + bonusowy dysk z jednym z najlepszych kawałków serii czyli "Marry me").
Czwórkę udało mi się dorwać za 15 zł aby mieć całość.
I co o niej powiesz? Smile

Cytat:Nie jest to box z dwoma pudełkami, a jewel case na 2 płyty CD.

To podziękował. Nie lubię takich wydań muzyki. Raz kupiłem w takim zestawie dwa albumy Stone Temple Pilots, do dziś mnie to wkurza, jak spoglądam na półkę. W przypadku Piratów tym bardzij by bolało bo soundtracki mają fajne okładki (szkoda tylko, że trójka dostała zupełnie nie pasującą do reszty). Kupię normalne wydanie CoTBP jak trafię gdzieś tanio, na Dead Man's Chest mi jakoś szczególnie nie zależy, a techno-remixy wrzucane na płyty z soundtrackami zniechęcają mnei do zakupu, kiedyś miałem przegrywkę bez tego badziewia Smile

Cytat:). Do tego udało mi się dorwać trójkę u nas (nówka w folii)

Dałem 34 zł za nówkę na eBayu (+7-8 zeta za wysyłkę). Właśnie słuchając jej zakładałem ten temat Smile

I przy okazji - można też znaleźć nieoficjalne wersje "complete", niestety na płytach ich nie wydano.
(23-02-2017, 12:09)Gieferg napisał(a): [ -> ]I co o niej powiesz?

Jakie wydanie, taka muzyka. Raptem rozkładana wkładka (taka jak w Terminatorze i RoboCopie). A sama muzyka oddaje poziom filmu. Hans stracił przy tym chyba serce do tej serii - w sumie nie dziwota bo to co najlepszego miał do zaprezentowania, pokazał w trójce. Męczy ta płyta podczas odsłuchu, nie pomaga też rockowy sznyt tej muzyki - za dużo tutaj tego. O remixach nie będę się wypowiadał - są po prostu zbędne. Jedna z najsłabszych płyt w karierze Zimmera.
Gdyby nie cena (15 zł), nawet nie spojrzałbym na ten soundtrack. Jeszcze jakbym dorwał w podobnej cenie film na Blu - byłoby ok. Części 1-3 mam na Blu i DVD (dla dodatków) więc i tutaj wzorem soundtracków przydałoby się zamknąć serię.
Na blu mam wszystkie filmy bo kupiłem swego czasu zbiorczy box gdzie jest płyta ze sporą ilością scen wyciętych z dwójki i trójki (za jakieś 150 zeta), no i córka lubi czwórkę bo są syreny (i ogólnie prosta fabuła, w sam raz dla dzieci) więc przynajmniej płyta ma jakieś zastosowanie Smile Płyta z muzyką z tego filmu zastosowania by u mnie nie miała.

Podobno tak wygląda lista utworów na soundtracku z piątki:

1. Dead Men Tell No Tales (1:51)
2. Salazar (4:27)
3. No Woman Has Ever Handled My Herschel (3:59)
4. You Speak of the Trident (1:58)
5. The Devil’s Triangle (2:45)
6. Shansa (3:12)
7. Kill the Filthy Pirate, I’ll Wait (4:50)
8. The Dying Gull (1:01)
9. El Matador Del Mar (8:05)
10. Kill the Sparrow (6:16)
11. She Needs the Sea (2:32)
12. The Brightest Star in the North (6:00)
13. I’ve Come With the Butcher’s Bill (6:41)
14. The Power of the Sea (4:07)
15. Treasure (5:43)
16. My Name Is Barbossa (5:34)
17. Beyond My Beloved Horizon (2:41)

Żadnych śmieciowych remiksów Smile
No i dobrze. Ale jest jeden szkopuł: dziś się dowiedziałem, że prawie na 100% soundtrack z piątki nie będzie dostępny w Polsce na CD, tylko w formie cyfrowej. Jeśli muzyka będzie trzymała poziom, pomyślę nad kupnem zagranicą.
Ponoć CD u nas od 16.06. Tak na FilmMusic przynajmniej twierdzą.
Pojawiły się już zapowiedzi w sklepach internetowych (empik, dvdmax) - data premiery 16.06. Fajnie, że Universal zdecydował się jednak wydać u nas soundtrack z 5 części (poprzednie części także wyszły w Polsce). Może wpływ na taką decyzję miała/ma dobra frekwencja filmu w naszych kinach?
Widziałem wczoraj na półce w EMPIKu (bodaj za 54 zeta), ale już z dostepnością w sklepach internetowych są problemy - na Empik.com nie ma, kilka sklepów podaje "Artykuł niedostępny", dwa, w których niby jest, zostały wskazane pod recenzją na stronie. Sytuację komplikuje tytuł, bo w sumie nie wiadomo czego szukać - na płycie z muzyką widnieje oryginalny amerykański tytuł "Dead Men Tell No Tales", podczas gdy film jest u nas znany jako "Salazar's Revenge"/"Zemsta Salazara".

Ale sama muzyka naprawdę spoko, przyjemnie się słucha choć w okolicach finału zaczyna z lekka przynudzać, na szczęście na deser zostaje to, co najlepsze.
Zdziwiła mnie mała ilość odnośników do sklepów z płytą pod recką. Jeszcze kilka dni temu w empiku score był dostępny za 49,49 zł. Czyżby nakład był znikomy? A może to przejściowe problemy z zaopatrzeniem u dostawcy? Oby to drugie.
Ale skoro jest recka, to i konkurs:
http://filmozercy.com/wpis/konkurs-wygraj-soundtrack-z-filmu-piraci-z-karaibow-zemsta-salazara
Stron: 1 2