Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Cyberlink PowerDVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
[Obrazek: 39868b74ea9b145ff6acaa026092.png]

Cichaczem na serwerach Cyberlinka pojawił się PowerDVD 17 z obsługą UHD Blu-ray, na razie w wersji bez triala, dla subskrybentów edycji Live.
Wymagania takie kozackie jak zapowiadano, czyli dla UHD Blu-ray trzeba składać praktycznie nowego kompa na bazie architektury Kaby Lake i z płytą główną koniecznie z obsługą SGX.

Na stronie Cyberlinka pojawił się też Advisor UHD więc w łatwy sposób można sobie sprawdzić czy nasz sprzęt jest gotowy do odtwarzania UHD BD.

[Obrazek: uhd.jpg]

Słabo to u mnie póki co wygląda, ale o tym wiedziałem Smile
Niedrogi napęd LG BH16NS55, który widzi zawartość UHD BD nie jest supportowany w PowerDVD przynajmniej wg. tego Advisora - wymagany jest oficjalny napęd UHD, czyli póki co Pioneer BDR-S11J-BK oraz BDR-S11J-X, które na razie dostępne są tylko w Japonii. Cena tego tańszego modelu w przeliczeniu na złotówki wynosi ~800 zł, jest też takm dołączona specjalna wersja PowerDVD 14 z obsługą płyt UHD BD.

Bardzo ciekawe są też możliwe błędy na jakie możemy się natknąć w nowym PowerDVD.
Często spotykane słowo to online activation, a poniżej inne ciekawe kwiatki:

Cytat:Error code 21206, 21302, 21312, 21403:
This media cannot be played because the system was revoked.
Possible Cause
Your computer was revoked by the content providers, so Ultra HD Blu-ray playback on your computer is now prohibited.

Error code 21311:
This media cannot be played because the optical disc drive was revoked. Replace your disc drive and then try again.
Possible Cause
Your Ultra HD Blu-ray disc drive was revoked by the content providers. Ultra HD Blu-ray playback on your disc drive is now prohibited.

Czyli teoretycznie rzecz biorąc dostawcy treści mają możliwość nałożenia blokady na nasz napęd czy nawet cały komputer.
Czas chyba zbierać kasę na Oppo... :E
Masz jeszcze gorszy wynik niż ja. Z tym oppo to będzie tylko zabawa z przesuwem napisów i z pewnością taniej to wyjdzie niż zakup nowego kompa. Nic dziwnego, że nie ma uhatków w 3D. To by dopiero pobierało mocy zapewne. Po premierze Avatar 2,3,4 to kto wie Smile
Te wymagania są głównie podyktowane ekstremalnymi zabezpieczeniami sprzętowymi mającymi zapobiec złamaniu nowego formatu - gdyby nie to, to wystarczyłoby dokupienie do posiadanego komputera karty graficznej z HDMI 2.0a i HDCP 2.2, która bez problemu poradziłaby sobie z 2160/60p HEVC + HDR (koszt 400-500 zł) + dowolny napęd, który czyta BD-66 i BD-100.

No, ale wybrali jak wybrali czyli de facto uśmiercili UHD Blu-ray'a na komputerach.
Od zarania wieków wszystkie zabezpieczenia szkodziły tylko konsumentowi. Niczego się nie nauczyli przez lata. Dostałem lata świetlne temu Kajko i kokosza na Amigę jak byłem mały w oryginale. Siedziałem i ślęczałem nad szukanie kodów we Flashback i Cytadela, a koledzy już grali sobie spokojnie w piraty Smile bez potrzeby męczenia się z czarnymi karteczkami i przekopywaniem instrukcji
E tam, w niedługim czasie jak na UHD będzie wydawane więcej filmów pewnie wyjdą nowe wersje anydvd czy dvdfab passkey które obejdą te zabezpieczenia i powerdvd będzie śmigał z płytami UHD Wink
Może kiedyś... raczej w odległej przyszłości i na pewno nie w wykonaniu DVDFaba, który ogłosił, że nawet nie będzie próbował dobrać się do AACS 2.0.

EDIT: I z kronikarskiego obowiązku - PowerDVD 17 jest już oficjalnie w sprzedaży.
Niestety wersja trial ma zablokowaną możliwość odtwarzania płyt UHD BD więc przetestowanie jej pod tym kątem jest niemożliwe.

Osobiście nie mam zamiaru wymiany płyty głównej i procesora w najbliższych latach więc ode mnie kasy nie zobaczą, chyba, ze z czasem wymagania sprzętowe zostaną poluzowane lub gdy anyDVD lub ktoś inny poradzi sobie z zabezpieczeniami - ale w to wątpię, ze nastąpi w bliższej przyszłości.
Z innej beczki. Dla mających wiecznie problemy z winda 10 i cyberlinkiem. Ten filmik + ponowna instalacja pomaga. Dlaczego to się sypie i to dość często to nie mam pojęcia
https://www.youtube.com/watch?v=aPX3f90Iqu0
OK, nie wiem o co chodzi, ale może ktoś ma pomysł.
Okazjonalnie odtwarzam na tym gównie blu-sraje - i piszę to celowo tak, bo o ile PowerDVD z dvd nigdy problemów nie miał, tak z BD to czasem taka loteria. Enyłej, dotychczas przy pomocy śp. Blu-ray Region Tray Tool (którego nie mogę znaleźć, google zresztą pokazuje, że w pewnym momencie, przy którejś z kolei wersji PDVD się zaczął sam gubić) nie było większych problemów, okazjonalnie pomagało też usuwanie wiadomych plików, które odpowiadają za ilość zmian regionu w playerze. Niby warte wzmianki powinno być to, że jakiś rok temu zmieniłem sam napęd, bo stary zaczął się krzaczyć, ale i z nowym nie miałem problemów. Do dziś. Teraz wrzucam płytę - nieważne czy z pomocą AnyDVD (który swoją drogą jest o kant dupy potłuc jeśli idzie o blu), czy jakichkoleik innych programów (DVDFab Passkey 9 / Blu-ray Ripper) - i bez problemu ją ładuje, ale po osiągnięciu 99% nic się nie dzieje. Tak jakby ładował krążek, ale z jakichś przyczyn go nie odtwarzał. I to niezależnie od regionu wrzuconego filmu i przestawienia regionu w ustawieniach odtwarzacza. Po prostu WTF? Myślicie, że to wina napędu (co nie miałoby sensu, skoro samą płytę rozpoznaje i ładuje bez problemu), czy o co chodzi?

Aha, wersję mam 12.0.5522.55 i nigdy nie bylo dodatkowych errorów - aktualizacji brak w menu, tylko do wersji płatnej
Wklej zawartość Ustawienia -> Informacje z Passkey po załadowaniu płyty do napędu.

Jaki system ?

Sprawdzałeś co się dzieje na nowszej wersji PowerDVD i/lub w innym playerze ?
Win 7

nie używam innego playera, bo, jak pisałem, rzadko odtwarzam blu na kompie, z kolei nowszą wersję musiałbym na nowo ściągać i hakować albo kupować, co nie bardzo mi się uśmiecha. Poza tym płyty, które wrzucam nie są jakimiś super nowymi wydaniami, z którymi wiązałby się problem przestarzałego softa.

Info for drive [G:\] (DVDFab Passkey 9.2.1.0)
Vendor: HL-DT-ST, Product: BDDVDRW GBC-H20N
Revision: 1.00, Vendor specific: O
Drive region: 2 (RPC II), changes left: 4(user) / 4(vendor)
AACS v1, AGIDs: 1, revocation level: MKBv57+
Support: BUS_ENCRYPTION=NO BN_GENERATION=YES

Disc media: Blu-ray (BDMV)
Volume name: THE_ISLAND_AC

Region Code is removed. (Region A, Region Mask 'A ')
AACS protection (AACSLA) is removed. (MKBv19)
BD+ protection not found.
BluPath: full disc copy/play is supported.
Main playlist: 00800.mpls
Stron: 1 2 3