Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Indiana Jones - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
[Obrazek: indiana-jones-the-complete-adventures-bl...77x600.jpg]

Dla mnie to mocno nierówna seria, z której lubię tylko filmy nieparzyste.
Mam wydanie 4DVD (trzy filmy + płyta z dodatkami), z którego jestem zasadniczo zadowolony i nie planuję kupować blu, bo aż takim wielkim fanem nie jestem. Ostatnio jednak przyjrzałem się trochę Poszukiwaczom na blu i mam mieszane uczucia względem nowej kolorystyki,która wydaje mi się nienaturalna i przeszkadza mi podczas oglądania. Obraz na BD wydaje mi się też przesadnie rozjaśniony.

PORÓWNANIE

RECENZJA WYDANIA ZBIORCZEGO BLU-RAY:
http://www.blu-ray.com/movies/Indiana-Jones-The-Complete-Adventures-Blu-ray/3956/#Review

Zawartośc bonus disc z wydania 4DVD

Cytat:DISC FOUR - Bonus Material
Indiana Jones: Making The Trilogy:
- "Raiders Of The Lost Ark" documentary (50:51)
- "The Temple Of Doom" documentary (41:09)
- "The Last Crusade" documentary (35:03)
Featurettes:
- "The Stunts Of Indiana Jones" featurette (10:56)
- "The Sound Of Indiana Jones" featurette (13:20)
- "The Music Of Indiana Jones" featurette (12:22)
- "The Light And Magic Of Indiana Jones" featurette (12:20)
Trailers:
- "Raiders Of The Lost Ark"
---- Teaser Trailer (1:00)
---- Theatrical Trailer (2:27)
---- Re-Issue Trailer (1:35)
- "The Temple Of Doom"
---- Theatrical Trailer (1:22)
- "The Last Crusade"
---- Teaser Trailer (1:24)
---- Theatrical Trailer (2:07)
- "The Emperor's Tomb" Game Preview (1:45)
DVD Credits (12pages)
DVD-ROM Features:
- "IndianaJones.com" Weblink
Nie podoba mi się ta kolorystyka. Wygląda to sztucznie, bardziej bajkowo. Kolor na DVD jest bardziej naturalny.
Mam to wydanie 4DVD niestety przy ostatnim seansie jakość DVD już mnie drażniła. Widać kompresje nawet z 2m od 32 cali. Na szczęście ta korekcja barwna dotyczy tylko kilku scen. Jak patrze na Świątynie zagłady to nie ma wielkich różnic.

Dodatki z DVD sa bardzo dobre, ogląda się z ciekawością. Jeżeli te same dodatki sa na BD to na pewno kiedyś zupgrejduje do BD.
Dodatki są te same co na DVD, plus dwie godziny nowego materiału.
(23-09-2014, 21:54)Gieferg napisał(a): [ -> ]Ostatnio jednak przyjrzałem się trochę Poszukiwaczom na blu i mam mieszane uczucia względem nowej kolorystyki,która wydaje mi się nienaturalna i przeszkadza mi podczas oglądania. Obraz na BD wydaje mi się też przesadnie rozjaśniony.
W Poszukiwaczach przesadzili z korekcją barwną w całym wstępie, tak jak napisał Matwiko kolory są zbyt sztuczne, nienaturalne. Dalej jest już znacznie lepiej, poza pojedynczymi atakami tealu Tongue nie mam zastrzeżeń.

Obraz jest jaśniejszy niż DVD, ale zwróciłem na to uwagę tylko w scenie ze staruszkiem-astronomem, z której uleciało sporo klimatu. Matte painting w tle mógłby być lepszy Smile

W Świątyni to, co najbardziej zwraca uwagę to efekty specjalne - wszelkie wklejki, matte paintingi, tylne/frontowe projekcje itp. mocno walą po oczach i odstają nieco jakością od pozostałych, ale już "normalne" sceny robią spore wrażenie - zwłaszcza kolory, można tej części nie lubić, ale zdjęcia ma doskonałe.

Krucjata i Królestwo - 5/5, pod względem jakości obrazu oczywiście, bo 4 ma kompletnie nijakie zdjęcia, ale to akurat jej najmniejszy problem.

Cytat:Dodatki są te same co na DVD, plus dwie godziny nowego materiału.
Nowe dodatki to: The Making of Raiders of the Lost Ark (SD) oraz On Set with Raiders of the Lost Ark (HD), oba trwają ok. godzinę. Do tego drugiego radzę podchodzić z ostrożnością, to zlepek materiału z planu połączonego z usuniętymi/niewykorzystanymi scenami - gdyby chociaż kilka z nich znalazło się w finalnej wersji, Poszukiwacze byliby kupą w stylu Królestwa.
Cytat:Nie podoba mi się ta kolorystyka. Wygląda to sztucznie, bardziej bajkowo. Kolor na DVD jest bardziej naturalny.

Dodam tylko, że potem trochę eksperymentowałem z ustawieniami TV i można zrobić w miarę normalne kolory, ale to chyba pierwszy przypadek filmu, przy którym obniżam nasycenie o jakieś 30-40% i przyciemniam obraz.
Defaultowo wygląda dziwacznie (i nie tylko parę scen, jak dla mnie całość).

(mówię cały czas o Raidersach, pozostałych nie widziałem na blu)

Cytat:z planu połączonego z usuniętymi/niewykorzystanymi scenami - gdyby chociaż kilka z nich znalazło się w finalnej wersji, Poszukiwacze byliby kupą w stylu Królestwa.

Możesz coś bliżej o tym powiedzieć?
Nie wiem czy widziałeś kiedyś całą scenę pojedynku Indy'ego z gościem z dużym mieczem, wbrew temu co twierdzą niektóre źródła, została w całości nakręcona i jest totalnie żenująca. Kilka scen (np. ta w Nepalu) zostało nakręconych z innymi dialogami i one-linerami, od których bolą zęby.

Po obejrzeniu tego materiału zupełnie inaczej patrzę na Królestwo - to nie był wypadek przy pracy, po prostu w latach 80-tych George i Steven znali umiar.
W którym konkretnie dodatku to można znaleźć?

EDIT.

Trafiłem na YT, ale pokazali tylko że coś tam biczem machnął raz i drugi i tyle.
On Set with Raiders of the Lost Ark - co ciekawe sceny usunięte są w HD i jakością nie odbiegają mocno od samego filmu. Reszta materiału to typowa upscalowana pikseloza ziarnoza Smile

edit: jeżeli jest tam pokazane stoisko rzeźnika (gdzieś za Indym) to połącz je z mieczem Araba, humorem a la Jar Jar Binks i mniej więcej wiesz czego się spodziewać.
Co by nie gadać, wersje BD są o niebo lepsze od innych dostępnych, które pojawiły sie w przeszłości. Mi się fantastycznie teraz ogląda filmy z tej serii. Fakt może to nierówna seria ale klasyk kina przygodowego, z którego inspiracje są czerpane do dnia dzisiejszego.
Szanowni forumowicze nabyłem ostatnio to: https://www.dvdmax.pl/indiana-jones-trylogia-box-4dvd,art107 ale oczywiście w rewelacyjnej cenie stan bdb z olx Smile jedynie bez kartonowego tego boxu.

Jestem wielkim przeciwnikiem zmiany naturalnej kolorystyki filmów i nienawidzę remasterów które w dużym zakresie zmieniają pierwotną kolorystkę. Dlatego widząc jak na BD zepsuli moją ukochaną część Poszukiwaczy. Postanowiłem nabyć te wydanie. Wydanie mega dobra jakość. Może, że na rynek niemiecki, dlatego taka jakość??? Tylko PL napisy ale mam lektora to nie problem. Pisze na okładce "nowy zremasterowany obraz" mówię o ku... bo już myślałem, że jak w przypadku Bessona dali materiał BD do DVD ale tutaj patrze na rok wydania 2007 i po włączeniu filmu... spokój ducha... kolory dobre.

Czy wydanie https://www.dvdmax.pl/indiana-jones-quadrilogy-polski-lektor-box-4dvd,art11308 ma obraz z BD materiał? czy ciągle dobre stare dvd???

Ale pytanie do znawców, ja mam PL okładki. Czy w Polsce było takie wydanie jak tutaj:

http://nelio-collections.blogspot.com/2010/05/adventures-of-indiana-jones-complete.html

To wydanie pewnie premierowe ale fajna mapka.

Pozdrawiam kolegę Gieferg-a, tutaj kolega od Alien 3 Kozioł co męczy go, będzie wiedział który Smile wpadłem na chwilkę na to forum ale chyba zostanę na dłużej Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17