Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Kolekcja Ethana
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Ostatnio postanowiłem zamówić sobie regał pod wymiar, zwłaszcza, że niedługo Helenka wstanie na nogi i mogłaby się zainteresować, a tak do 1,15 m mam spokój (zamykaną szafkę - głównie miejsce na cd). Oczywiście i tak okazało się, że to wszystko za mało Smile

[Obrazek: 20170612_094111.jpg]

Po dwóch godzinach układania niestety dałem sobie spokój z podziałem na reżyserów, gatunki itp. Póki co udało mi się z serialami

[Obrazek: 20170714_215042.jpg]

Kubrickiem

[Obrazek: 20170714_215158.jpg]

Nowymi Horyzontami z fenomenalnym Głodem (gdzie Fassbender jeszcze nie wychodził z lodówki) czy Pewnego Razu w Anatolii. Brakuje mi na pewno jeszcze Burrowing, Rosyjskiej Arki i Pieśni z Drugiego Piętra. Jeżeli czegoś jeszcze to dajcie znać.

[Obrazek: 20170714_215319.jpg]

Kilka muzycznych DVD. Chociaż teraz zdałem sobie sprawę, że nie mam nic Talking Heads oraz Smiths

[Obrazek: 20170714_215452.jpg]

Plus dzisiejsze zakupy. Obecność, bo mimo, że to archaiczny w swojej strukturze i złożony ze znanych oraz oklepanych zagrań horror, to jeden z lepszych w ostatnich latach. Wiadomo Pozwól Mi wejść czy Coś za mna chodzi pewnie półkę wyżej, ale jako, że zbieram rzeczy, które oceniam minimum na siedem, to kupiłem.
Do tego dwa klasyki plus powolne uzupełnianie filmów dla mojego niespełna ośmiomiesięcznego Maleństwa

[Obrazek: 20170714_215814.jpg]

Więcej pewnie niebawem, jak znajdę czas na ustawianie.
tutaj jak nie masz blu ray to nie masz co startować. Zaraz posypią się na Ciebie hejty.
Nowe horyzonty imponują.
Nie rozfoliowujesz wydań? Ciekawi mnie Heima. Mam wydanie 2dvd ale jest znacznie ciensze. Cos tam w srodku dodali?
Radiohead, Biork, Sigur Ros- też moje klimaty Wink
Co do NH to kupiłem po tym jak oglądałem na objazdówce NH, dlatego póki co nie miałem potrzeby otwierania. Wrócę pewnie za kilka lat.
Co do Sigur to dodatkowo jest 116stronicowy photobook.
Radiohead: lubię ten koncert, bo grali głównie debiut, który był raczej ich jedną z najsłabszych płyt, ale w wersji koncertowej nabrało to mocy, zwłaszcza jak się patrzy na grę młodszego Greenwooda.
Bjork to efekt porządków w cd. Sprzedałem już większość jej płyt... a kupiłem składankę na cd plus to świetnego uzupełnienie w formie dvd - kilka innych utworów, a i teledyski Bjork to dzieła sztuki Smile

Jeżeli chodzi o seriale to zbieram gównie te ukochane. Mam jeszcze Przystanek Alaska w tych wersjach "dużych". Ładnie to wygląda i w książkach jest dużo ciekawostek, ale wolałbym mieć wydania boxowe. Niestety ciężko dostępne i drogie.
Najlepsze są filmy NH. Zazdroszczę filmów z 10. edycji. Brakuje Ci nie tylko tych trzech, które wymieniłeś ale też pakietu z 15. edycji ("Lucyfer", "Widzę, widzę", "Tysiąc i jedna noc – cz.1, niespokojny", "Tysiąc i jedna noc – cz. 2, opuszczony", "Tysiąc i jedna noc – cz. 3, oczarowany", "Pasolini" i "Epokowy projekt") i filmów z 16. ("W pionie", "Ostatnie dni miasta", "Śmierć Ludwika XIV" i "Cmentarz wspaniałości"). Ale te bez problemu kupisz, bo są łatwo dostępne na stronie NH Smile
Tych ostatnich to świadomie nie kupowałem, bo pewnie jeszcze trochę będą dostępne, chociaż te wydane ostatnio pojedynczo pewnie niedługo kupię. Dziesiątkę zdobyłem za sensowne pieniądze na olxie. Ostatnio za 20zł z przesyłką kupiłem Eurekę. Teraz poluję na trzy pozostałe.
(15-07-2017, 01:46)accept2 napisał(a): [ -> ]tutaj jak nie masz blu ray to nie masz co startować. Zaraz posypią się na Ciebie hejty.
Accept2 zlituj się , blu ray jest już przestarzały Big Grin.
To , że ludzie wolą remastery starych filmów , reedycje , oraz nowości na nowszym nośniku to przecież nic dziwnego postępu nie zatrzymasz, ani tego , że spada zainteresowanie muzealnym nośnikiem. Sam mimo wszystko kupiłem kilka filmów na dvd, których raczej nie spodziewam się już nigdzie indziej dostać. Tragedii nie ma w przypadku starszych filmów. Miło zobaczyć zadbane wydania kolekcjonowane przez koneserów, zwłaszcza unikalne i nie dostępne na rynku. Co innego masówka, nowości i podniszczone odpady z cexa za 5zł.
Większość ludzi kolekcjonujących  od lat posiada vhs i dvd w kolekcji.
Niewiele, ale trochę filmów bluray mam. Głównie ze względu na super ceny. Ostatnio np Casablancę za 15zł, a jako, że sprzedałem od razu za tyleż wydanie na dvd, wyszedłem na zero. Takie Stowarzyszenie, które jest w top 10 filmów zycia mam również na dvd i nie zamierzam tego zmieniać. Happy czy Baader pewnie komuś sprzedam, bo dawno temu w kinie nie zrobiły wrażenia, ale nie miałem serca nie przyjąć gdy ktoś dawał. No i jest jeszcze Stań Przy Mnie ze względu, że kocham, a nie było chyba wydania na dvd o dziwo

[Obrazek: 20170715_215738.jpg]

Herzog, Fellini (brakuje jednego boxu, ale widziałem ostatnio, że na allegro tanio stoi), Ozu, Leigh, Bunuel. Marczewski na którego polowałem po obejrzeniu Zmor i Dreszczy, a jako, że w pakiecie był na olxie Zanussi to radość podwójna. Von Tier (mam jeszcze gdzieś Idiotów, a poluje na Królestwo). Wracając jeszcze do Felliniego to nie wiecie dlaczego w boxach nie ma La Strady? (mam wydanie zwierciadłowe). Bunuel - może uda mi się niedługo z boxem mayflay'owym jeszcze. Hitchcock - mam jeszcze Psychozę na Blu, Ptaki to solidna szóstka, dlatego gdy miałem okazję nie kupiłem Smile No i powolne zbieranie Kurosawy łączące się z marzeniem o boxie nr 2 w rozsądnej cenie (do 80ciu dam)

[Obrazek: 20170715_220000.jpg]

I tu się pochwalę, że za 90zł w idealnym stanie kupiłem na olxie to
[Obrazek: 20170715_220823.jpg]
Wow, drugie zdjęcie coś pięknego. Szczególnie Herzog, którego chyba nigdy nie uda mi się upolować. Świetna kolekcja. Z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia Smile
Kolekcja z drugiej foty rzeczywiście robi wrażenie. Zazdroszczę Ci szczegolnie Herzoga - że niby wszystko osobno z jego filmografi kupowałeś, zamiast ogólnie dostępnego BOXu? No nieźle...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13