Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Trylogia Before Linklatera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Trylogia Before w polskiej dystrybucji została wydana póki co wyłącznie na DVD: Przed wschodem słońca oraz Przed zachodem słońca dzięki Galapagos, a Przed północą - Best Film (lektor i napisy pl).

Jeśli chodzi o Blu-ray'a to o ile z Przed północą nie ma żadnego problemu bo został wydany w mnóstwie krajów (jednakże brak pl wersji w którymkolwiek z wydań zagranicznych) to z pierwszymi dwoma filmami jest kiepsko, żeby nie powiedzieć tragicznie. Zostały one wydane dopiero pod koniec lutego tego roku przez Criteriona w USA i Kanadzie zwyczajowo z blokadą Region A.

[Obrazek: ZvjojQZ.jpg]

Aktualna cena tego wydania wynosi blisko $60 na amazon.com.
Tutaj znajdują się zdjęcia tego wydania oraz recenzja na blu-ray.com.

Porównanie BD (Criterion) vs DVD na caps-a-holic.com.

Co do Europy to w końcu zaświecił promyk słońca - Przed wschodem słońca i Przed zachodem słońca znajdują się w przedsprzedaży w Niemczech z premierą przewidywaną na 28 września. Oba filmy wydaje Warner i mają one posiadać również angielskie napisy. Aktualna ich cena wynosi po 12 EUR.

[Obrazek: Z0Uez2B.jpg]  [Obrazek: zwSRs1S.jpg]

Czas pokaże czy zostaną one wydane również w innych krajach, może też w Polsce ? Rozmarzyłem się, ale nie jest to takie nierealne biorąc pod uwagę, że i u nas prawa do tych filmów ma Warner/Galapagos... Wink
Cytat:Przed wschodem słońca oraz Przed zachodem słońca dzięki Galapagos, a Przed północą - Best Film (lektor i napisy pl).
Uściślijmy - pierwsza część ma tylko napisy.
Co ciekawe, jest też wydanie zbiorcze w digipacku będące wynikiem kooperacji między tymi dystrybutorami.
(26-07-2017, 22:34)misfit napisał(a): [ -> ]Czas pokaże czy zostaną one wydane również w innych krajach, może też w Polsce ? Rozmarzyłem się, ale nie jest to takie nierealne biorąc pod uwagę, że i u nas prawa do tych filmów ma Warner/Galapagos...
Jaka to dla Ciebie różnica? Masz ładne wydanie z Usa, chyba nie wybierzesz zamiast niego, tego paskudnego z Niemiec, albo przepłacisz w Polsce , bo to będzie nisza z małym nakładem, byle jak wydana.
Miałem w koszyku Criteriona za $40 + koszty wysyłki z amazon.com, ale koniec końców anulowałem zamówienie.
Czemu ? Raz, że już mam Before Midnight, a dwa - nie do końca do mnie przemawiają te transfery w 1 i 2 części. Nie to żeby nie były lepsze od DVD, ale nie na tyle abym płacił za nie blisko dwie stówki z przesyłką...
Inna sprawa, że napisy w sieci do Before Sunrise i Before Sunset są dość słabe - po cichu liczę, że jednak te Warnery będą z polską wersją językową, ale wielkich nadziei sobie nie robię Smile
Obraz pewnie będzie z tego samego mastera co te Criteriona, ale zobaczymy...

EDIT: Before Sunrise oraz Before Sunset pojawiło się też u Czechów - brak jednak polskich titulków więc o polskiej wersji językowej można raczej na zawsze zapomnieć :/
Cytat:Inna sprawa, że napisy w sieci do Before Sunrise i Before Sunset są dość słabe

To trzeba wyciągnąć z DVD Tongue
I tak trzeba będzie zrobić w tej sytuacji - pytanie czy te na DVD dają radę (czyt. czy nie ma przeinaczeń, zbytnich uproszczeń, itd.).
Gdyby ktoś mógł zarzucić kilkoma bardziej rozbudowanymi kwestiami dialogowymi dla porównania to byłbym wdzięczny (może być na priva Wink )
Na 28 października zapowiedziana jest premiera trylogii od Criterion na Europę.

[Obrazek: thumb-lg-4282631-the-before-trilogy.jpg]
[klikając w okładkę przejdziesz do opisu w filmoskopie]