Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Gladiator (2000)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Gladiator
[Obrazek: thumb-sm-1353-gladiator.jpg] [Obrazek: thumb-100x100-14715-81fzD6Y8VjL._SL1500_.jpg] [Obrazek: thumb-sm-49046-gladiator-edycja-jubileuszowa.jpg] [Obrazek: thumb-sm-35797-gladiator-3-dyskowa-edycja-specjalna.jpg]
Dystrybucja w Polsce: TiM Film Studio 08.10.2009
Dystrybucja w Polsce: TiM Film Studio 03.11.2011 - wersja zremasteryzowana
Polskie wydanie - 1 wersja - Poral.eu
Polskie wydanie - 2 wersja - Poral.eu
Recenzja wydania
Porównanie DVD - Blu-ray
Porównanie Blu-ray - Blu-ray zremasteryzowane

U nas pojawiły się między innymi takie wydania jak:
DVD
DVD - Robin Hood / Gladiator - 2DVD w digipacku
DVD - Steelbook
DVD - 3 Dyskowa Edycja Specjalna
Blu-ray
Blu-ray - Steelbook
Blu-ray - Digibook

Steelbook i Digibook:
[Obrazek: Gladiator_%255BBlu-ray_Steelbook%255D_%2...255D_1.JPG] [Obrazek: Gladiator_%255BBlu-ray_Digibook%255D_%255BPL%255D_1.JPG]

W Chinach film pojawił się również w kolekcji HDzeta z takim steelbookiem:
[Obrazek: Gladiator_HDzeta_Exclusive_%255BChina%255D_1.JPG]

Natomiast wg bluedvd w marcu film ukaże się w 4K UHD
Bluedvd
[Obrazek: small_080b4dffeeea98952b99d2915da0b69c-X...1504778320]
Wspaniała wiadomość.

Tylko dlaczego mam przeczucie że wersja rozszerzona będzie tylko na dołączonym BD, a kinowa na UHD? Sad
Podobnie jak w przypadku T2 byłaby to mała strata. Rozszerzony Gladiator to niewiele wnosząca ciekawostka, która się zwyczajnie dłuży.
Pozwól innym mieć swoje zdanie.

Dla mnie wersja kinowa Gladiatora, podobnie jak i T2, jest tą preferowaną, co nie zmienia faktu, że chciałbym mieć wybór, w zależności od nastroju, pogody, czegokolwiek, po jaką wersję chcę sięgnąć i to w jak najlepszej jakości. Tak jak z T2 skopali sprawę po całości (liczyłem na potraktowanie podobne do Titanica 3D, a tu jajco), tak przy innych filmach nie powinni tak sobie pokpić roboty i odrestaurować do najlepszej jakości całość - wersję kinową, rozszerzoną, sceny usunięte.
Gladiator już dawno został odrestaurowany w 4K, więc to tylko kwestia tego czy Universal skopiuje pod względem zawartości dotychczasowe wydania czy z jakiegoś powodu wyda tylko wersję kinową, ale już kilka ich filmów na UHD dostępnych jest w dwóch wersjach na płycie więc powinno być dobrze.
Cytat:tak przy innych filmach nie powinni tak sobie pokpić roboty i odrestaurować do najlepszej jakości całość - wersję kinową, rozszerzoną, sceny usunięte.

No jeśli SE The Abyss na Blu-ray/UHD będzie miało dodatkowe sceny upscalowane z non-anamorphic DVD to się poważnie wkurwię Big Grin

Cytat:Pozwól innym mieć swoje zdanie.

Nie ma mowy.
[Obrazek: large_080b4dffeeea98952b99d2915da0b69c-X...1512499341]
Polska premiera filmu na UHD została przeniesiona na 14 marca tego roku.
Bluedvd.pl

UHD również pojawi się w Czechach w kolekcji FAC jak i w samym steelbooku.
Premiera - 2. 5. 2018
Steelbook = 1 099 Kč (41,80 €)
FAC = 1 399 Kč (53,22 €)

Ja się nastawiam na kolekcjonerkę FAC. Big Grin
Macie i Gladiatora UHD w steelbooku. Na włoskim amazonie póki co w cenie 30 EUR bez jednego grosika z datą premiery 23 maja.
Wg. specyfikacji podanej na amazonie brak pl wersji w tym wydaniu, ale to się może jeszcze zmienić.

[Obrazek: dr62qnR.jpg]
Na stronie bluedvd.pl pojawił się tez gladiator w steelbooku w wersji UHD i co ciekawe dystrybutorem jest filmostrada. Ciekawe jaka będzie cena -Smile
Tył okładki wydania skandynawskiego wskazuje, że będzie DTS:X i Dolby Vision.

[Obrazek: gladiator_4k_ultra_hd_blu-ray_nordic-39760295-bckl.jpg]

Pozostaje pytanie czy na UHD będzie zarówno wersja kinowa i rozszerzona. Te extended edition "intor" Big Grin wskazywałoby, że raczej tak.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7