Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Leftovers (Pozostawieni)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: the-leftovers-55f6c55f64ca7.jpg]

The Leftovers, czyli serial HBO będący adaptacją powieści Toma Perrotty o tym samym tytule. Na całym świecie w tajemniczych okolicznościach znika 2% populacji. Pierwszy sezon rozpoczyna się po trzech latach od tego wydarzenia, i opowiada o tym jak mieszkańcy Mapleton wciąż próbują pogodzić się z zaistniałą sytuacją i powrócić do normalnego życia. W obsadzie możemy zobaczyć m.in. Justina Theroux, Christophera Eccelstona, Carrie Coon, oraz Liv Tyler. Niestety, mimo genialnych recenzji i bardzo pozytywnego odbioru, The Leftovers nie zdobyło zbyt dużej popularności. Stało się to przyczyną stosunkowo szybkiego zakończenia serialu - chociaż koniec końców wyszło mu to na dobre. Sezon trzeci dał nam idealne zakończenie historii, i utrzymał bardzo wysoki poziom do jakiego przyzwyczaiły nas wszystkie poprzednie odcinki.

[Obrazek: Yf7TRBT.jpg] [Obrazek: 0s4ymB0.jpg]

Sezon pierwszy ukazał się na BD/DVD w sporej ilości krajów europejskich, USA, Kanadzie, oraz Australii. W przypadku drugiego sezonu, dała już jednak o sobie znać mała popularność serialu. Kilka krajów zostało ukaranych za słabą sprzedaż, i drugi sezon ukazał się tam już tylko na DVD (np. w Wielkiej Brytanii) - jednak wciąż możemy znaleźć go na BD m.in. we Francji, USA/Kanadzie, Hiszpanii, Włoszech, czy też krajach Skandynawskich. Wszystkie wydania zawierają te same płytki (Region Free).

W przypadku obu sezonów, każdy zawarty jest na 2 płytach zawierających wszystkie odcinki serialu - ale niestety dodatki znajdziemy już tylko w sezonie 1 (i też nie są one jakoś niezwykle liczne):

-> Commentary with Executive Producers Damon Lindelof and Tom Perrotta #1
-> Making 'The Leftovers' (HD, 29 min.)
-> Commentary with Executive Producers Damon Lindelof and Tom Perrotta and Co-Executive Producer/Director Mimi Leder #2
-> I Remember: A Season One Conversation with Damon Lindelof and Tom Perrotta (HD, 15 min.)
-> Beyond the Book: Season Two (HD, 4 min.)

Jeśli chodzi o nadchodzącą premierę ostatniego sezonu (a co za tym idzie zbiorczego wydania z całością), wygląda na to że lista krajów z wydaniami BD pozostaje taka sama jak w przypadku sezonu drugiego (mimo że na razie brak jest zapowiedzi dla USA/Kanady, to raczej mało prawdopodobne żeby trzeci sezon ominął te kraje). Premiera tych wydań planowana jest w Europie na połowę października - nie podano jednak żadnych konkretnych specyfikacji, i nie wiadomo o ewentualnych materiałach dodatkowych (niby listing na Amazon.fr podaje istnienie siódmej, dodatkowej płyty - ale jest to zanegowane przez wizualizację okładki). Wydania francuskie można pre-orderować już na Amazonie: Sezon 3 za 35 euro oraz Complete Series za 69 euro.

[Obrazek: B7DXrFP.jpg] [Obrazek: crkcphT.jpg]

W Polsce dostaliśmy oba sezony na DVD (lektor + napisy), i zanosi się na to że dostaniemy też trzeci. O BD niestety można tylko zapomnieć, i za granicą też nie znajdziemy płytki z polską wersją językową. Cena detaliczna tych wydań DVD to bodajże 74,99 zł, i wciąż są relatywnie łatwo dostępne.

[Obrazek: pozostawieni-sezon-1-b-iext36412339.jpg] [Obrazek: pozostawieni-sezon-2-b-iext46030234.jpg]

Od siebie dodam że odkryłem Pozostawionych dopiero jakoś przed tegoroczną premierą ostatniego sezonu, i od początku do końca byłem tym serialem zachwycony. Od razu wskoczył na samą górę listy moich ulubionych seriali, i chyba długo tam pozostanie. Jestem więc zobligowany żeby kupić sobie Complete Series z któregoś kraju (ale chyba poczekam aż odrobinkę stanieje). Big Grin
Z tą siódmą płytą w zbiorczym wydaniu to mam nadzieję, że faktycznie błąd bo nie chciałbym być "ukarany" za to, że kupiłem już S1 i S2.
Ostatni S3 to IMO jednak wyraźna obniżka formy, ale i tak oczywiście zawita u mnie na półkę.

S1 i S2 jest dostępny po kilka razy w roku za $10 na amazon.com, ale na taką cenę trzeciego sezonu trzeba będzie pewnie jeszcze poczekać ok. pół roku względem dnia premiery.
Poszczególne sezony też bywają w fajnych cenach na włoskim amazonie poprzez łączone promocje -30 czy -50%.
Francuskie wydanie zbiorcze jak to zwykle u nich bywa z serialami, też pewnie osiągnie niską cenę, ale to raczej nie wcześniej niż na BF w 2018 Smile
Też miałem w planach zakup całości, ale po emisji trzeciej serii zrezygnowałem. Totalnie spuścili w kiblu epickość 1 i 2 serii robiąc jedno wielkie popolupo z konceptu, bohaterów, historii i ze mnie Widza, że będę miał niesmak za każdym razem kiedy będę chciał do tego wrócić. No może kiedyś jak puszczą w Netflix, ale tylko pierwsze dwie serie Tongue
Na włoskim amazonie 1 i 2 sezon jest w promocji 2 za 20 EUR. Trzeci sezon z kolei potaniał do 15,26 EUR.