Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Telewzor 4K + soundbar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Wybór coraz bliżej i trochę bardziej wiem czego chcę ale rynek nieco się zmienił więc potrzebuję porady czy poniższy zestaw ma sens:

TV: LG OLED55B7V lub LG OLED55C7V = ceny się zrobiły na tyle dostępne, że aż żal nie brać Wink Tu nie mam wątpliwości.
UHD PLAYER: OPPO 203 = mam ogromną wątpliwość czy tak drogi odtwarzacz UHD jest mi potrzebny i czy może nie ma dużo tańszego odpowiednika innej marki z HDR + DV.
SOUNDBAR: LG SJ9 = nastawiałem się na ten ale ostatecznie natrafiłem na bardziej kompaktowy Sony HT-ZF9. Zależy mi na DA i przystępnym rozmiarze. Może cos jeszcze ciekawego jest na rynku warte rozważenia?

Zestaw jest pod UHD a zatem HDR/Dolby Vision i Dolby Atmos być muszą Wink Kino domowe nie wchodzi w grę ze względu na rozmiary pokoju.
Jeśli masz większy budżet na soundbar, to brałbym Sony ST5000. Jeśli nie, to bierz LG. Ma system 5.1 w przeciwieństwie do tego Soniaka, który jest 3.1. Co do odtwarzacza, to wszystko zależy od tego, czy chcesz dorabiać napisy, czy nie. Jeśli potrzebujesz sprzętu wyłącznie do odtwarzania filmów, to weź pod uwagę dużo, ale to dużo tańszego LG UP970.
(31-05-2018, 08:52)Mateusz napisał(a): [ -> ]Jeśli masz większy budżet na soundbar, to brałbym Sony ST5000. Jeśli nie, to bierz LG. Ma system 5.1 w przeciwieństwie do tego Soniaka, który jest 3.1. Co do odtwarzacza, to wszystko zależy od tego, czy chcesz dorabiać napisy, czy nie. Jeśli potrzebujesz sprzętu wyłącznie do odtwarzania filmów, to weź pod uwagę dużo, ale to dużo tańszego LG UP970.
Sony ST5000 to zdecydowanie za drogi jak dla mnie. Z kolei LG jest nieco za szerokie - nie dosc ze pod 55calowy tv nie pasuje to niekoniecznie bede mial miejsce dla niego na scianie. A te 5.1 vs 3.1 - rozumiem ze mniej znaczy gorzej ale bardziej konkretnie?

Co do odtwarzacza to nie chce bawic sie z napisami.

LG TV + LG UHD player = moze na znizke trafie? Wink czytalem recke tego playera i troche mnie martwi jego "fabryczna" usterka. Zostalo to juz wyeliminowane?

Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka
Cóż, jeśli masz ograniczone miejsce, to ten Soniak będzie dobrym kompromisem, bo nie ma chyba na rynku listwy 5.1, która będzie tak krótka. W MM dostaniesz do niego jeszcze głośniki za 1 zł. Jak weźmiesz jeszcze u nich OLEDa, to może coś spuszczą z ceny. I jeśli chodzi o rabaty to tyle, bo odtwarzacz UP970 jest ciężko gdzieś dostać w stacjonarnych sklepach, a i sprzęt jest dosyć tani, więc o rabat byłoby ciężko. Co do samego odtwarzacza, to podobno w nowszych egzemplarzach ten problem warkotu się już nie pojawia. Zawsze możesz też zaryzykować i wziąć używaną sztukę z Amazonu, którą później możesz odesłać na ich koszt, jak będzie wadliwa. W moim egzemplarzu od momentu napisania testu problem z głośnym napędem pojawił się jeszcze na płycie Dark Tower (znowu krążek od Sony, tym razem jednak płyta UHD) i tak samo występował w pierwszych rozdziałach filmu oraz po tym, jak odtwarzanie zostało zastopowane na dłuższą chwilę.
Jeśli nie interesuje Cię opcja ładowania napisów zewnętrznych to poczekałbym na Panasa UB820 (UB824 u Niemców) z DV i HDR10+ - trzeba trochę głębiej sięgnąć do kieszeni względem tego LG, ale jakoś mam dużo większe zaufanie do Japończyków jeśli chodzi o odtwarzacze, poza tym ten Panas ma kilka unikalnych funkcji, których nie ma konkurencja.
To określenie "dorabianie napisów" brzmi nieco skomplikowanie po prostu kopiujesz napisy z dysku na pena i zrobione Smile Sam odtwarzacz to nie tylko dorabianie napisów, ma szereg pomocnych funkcji ułatwiających życie ( np. zapamiętuję praktycznie każdą płytę i wraca do momentu ostatniego odtwarzania ), nie warczy, wczytuje każde płyty w niecałe 10 sekund i jest mega cichy a jak juz się wyłączy przedni panel to można zapomnieć że film leci z płyty czy z dysku. Lepiej dopłacić i mieć spokój na lata niż się męczyć i za każdym razem denerwować się o jakiś jazgot albo czy płyta się odpali.
Tak na marginesie spytam co dokupić do Oppo, soundbar , do tego głośniki i co byście proponowali , by skorzystać z dobrodziejstw najnowszych formatów dźwiękowych?
Jak masz odpowiedni budżet to bierz Soniaka ST5000 albo YSP5600 od Yamahy.
Nic już do tego więcej nie muszę dokupować?
Jeśli chcesz mieć dźwięk przyzwoitej jakości, to zapomnij o jakimkolwiek soundbarze. Za połowę kwoty, którą musisz wyłożyć na takie ST5000 kupisz sobie jakiś podstawowy zestaw 5.1, który zdeklasuje każdą belkę. Niby nie będziesz miał Atmosa, ale końcowy efekt i tak będzie zdecydowanie lepszy. Ale jak to mówią, każdy swój rozum ma.
Stron: 1 2 3 4