Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Telewzor 4K + soundbar
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Przymierzam się do kupienia nowszego sprzętu RTV a ponieważ będzie to mój pierwszy zakup telewizora w technologii 4K to potrzebuję porady - na co zwracać uwagę przy zakupie? Co obecnie jest na topie? Jakie marki są "mocne" technologicznie etc. Z tego co wiem na chwilę obecną, że tv zakrzywione to już zmierzch, niemal każdy TV ma smart tv lub android tv (nie wiem czy to to samo) i  większość marek używa technologii firmy LG.
Ponadto chciałbym jeszcze do TV dobrać soundbar z techn. Dolby Atmos... i tu moje oczy spoczęły na zaskakująco (i podejrzanie) niedrogim soundbarze marki LG. Może ktoś go ma?

http://www.lg.com/pl/kino-domowe/lg-SJ9

Od razu nadmienię, że ponieważ jest to mieszkanie i mam ograniczoną powierzchnię to niestety nie "obstawie" pokoju głośnikami a zatem zestawy odpadają. Jestem zmuszony iść w minimalizm sprzętowy. Podobnie ma się sprawa z telewizorem - odległość od ekranu to ok. 3 metrów więc teoretycznie mogę zaszaleć ale niestety ilość miejsca na ścianie mocno ogranicza mnie do 130cm max!

A może warto poczekać z zakupem do Q1 2018?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
Jeżeli Cie stać to oled marki LG OLED C7 lub B7, jeżeli brakuje funduszy to jakiś ledowy z matrycą VA z wygaszeniem strefowym np Sony XE90 lub Sony XE93.
A dlaczego właśnie te? Co je wyróżnia?
Sprawdź recenzje tych telewizorów na HDTVPOLSKA. Tam znajdziesz wnikliwe informacje.
Pytanie spokojnie mogłeś zadać w tym temacie >>
http://forum.filmozercy.com/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady
Ja mam Sony xe90 i jestem mega zadowolony to najlepszy LCD z wygaszaniem strefowym w tym roku. Samsunga w tym roku bym odradzał bo dali strasznie dupy jeśli chodzi o najnowszą serię Wink Polecam odwiedzić forum HD TV Polska.
Szczegółowa recka XE90
(19-11-2017, 18:58)pred895 napisał(a): [ -> ]Pytanie spokojnie mogłeś zadać w tym temacie  >>
http://forum.filmozercy.com/watek-jaki-telewizor-wybrac-pytania-i-porady
Fakt. Mogłem.
(19-11-2017, 18:58)pred895 napisał(a): [ -> ]Ja mam Sony xe90 i jestem mega zadowolony to najlepszy LCD z wygaszaniem strefowym w tym roku. Samsunga w tym roku bym odradzał bo dali strasznie dupy jeśli chodzi o najnowszą serię Wink Polecam odwiedzić forum HD TV Polska.
Szczegółowa recka XE90
Sonyemu juz sie przyglądam bo mam konsolę PS4 wiec ciekaw jestem jak współgra z tv.

Samsunga odradzają wszyscy bez wyjątku i to od lat. Firma jest bardzo skuteczna w strategii cenowej i kampaniach marketingowych.. i tyle pozytywów Smile Poza serią smartphonów Galaxy raczej nie ma czym się chwalić.
Jaki budżet i co chcesz na tym TV oglądać? Blu-ray, UHD, czy telewizję śniadaniową? Chcesz mieć 3D?
(19-11-2017, 20:06)Mateusz napisał(a): [ -> ]Jaki budżet i co chcesz na tym TV oglądać? Blu-ray, UHD, czy telewizję śniadaniową? Chcesz mieć 3D?
Budżet na razie nie określony bo część zakupu potencjalnie w kuponach.
Blu ray i UHD + konsola PS4, telewizja mnie wali, wbudowany tuner naziemnej załatwia sprawę.
Chciałbym mieć i 3D i UHD ale gdybym miał wybierać to zdecydowanie UHD na rzecz 3D.
Bez budżetu możemy Ci tylko zaproponować najlepsze rozwiązanie, czyli OLEDy od LG. Najpopularniejsze i w rozsądnej cenie - modele C6 ( zakrzywiony z 3D) lub nowsze B7 i C7 - bez zakrzywionego ekranu i bez 3D. Co je wyróżnia? Perfekcyjna czerń, jasność HDR i to Ci powinno wystarczyć. Pod UHD i BD nadają się idealnie. Trochę gorzej jeśli chodzi o SD. Przyszłościowo ważne jest również wsparcie dla Dolby Vision.
(19-11-2017, 19:10)Glaeken napisał(a): [ -> ]Samsunga odradzają wszyscy bez wyjątku i to od lat. Firma jest bardzo skuteczna w strategii cenowej i kampaniach marketingowych.. i tyle pozytywów Smile Poza serią smartphonów Galaxy raczej nie ma czym się chwalić.

Akurat tu się mylisz, bo zeszłoroczna seria KS, po za problemami z obudową, w swojej cenie był najlepszym telewizorem SUHD(piszę tu o KS7000)
Fakt, że w tym roku lepiej odpuścić tv ze stajni Samsunga - jest niezaprzeczalny.
W tym roku tylko wspomniane wyżej oledy z LG, bądz Sony xe90
Stron: 1 2 3 4