Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: [oddzielony] Strażnicy Galaktyki (Seria)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Co do 4K to Dobra, odpaliłem sobie "Guardiand of the Galaxy vol2" na UHDBD na jeszcze moim tv i tak:

- Obraz jest jasny, choć wyraźny i ostry, gdy siedzę na wprost. Gdy tylko się podniosę trochę do góry, robi się bardzo prześwietlony.

- Czuć tę jasność, kontrast i HDR (ciekawe, jak to czuć na tv z lepszym, większym HDR em?( np. promienie słoneczne, słońce odbijające się od szyby samochodu, itp.)

- Czarne pasy są trochę jaśniejsze ale nie ma żadnego przebicia. Podobnie napisy, które (wersja oryginalna) wyświetlają się na obrazie, nie na czarnym pasie. Mam nadzieje, ze w Sony będzie podobnie.

- Mam tylko zastrzeżenia co do czerni, bo gdy widzimy plecy Draxa, to czerń się trochę zlewa i rozlewa Wink Biel na białej planszy z napisem: "34 yers later" też jest dosyć ciemna, stonowana, chłodna.

Odnoszę wrażenie, że jeśli idzie o kolory, to tv nie pokazuje pełni możliwości 4K i szerokiej palety barw, ponieważ kolory są takie trochę nienasycone, stonowane, jakby wyprane? Nie są takie soczyste. Chociaż, z drugiej strony, mówi się, że ten film był kręcony specjalnymi kamerami, dzięki czemu te kolory są tak odczuwalnie lepsze, ale jednak, jeśli idzie o całokształt filmu to ma on jednak taką stonowaną i spójną kolorystykę i dopiero, gdy pojawiają się jakieś fajerwerki, jak potwór, rzygający tęczą, to te kolorki widać. Chociaż, np. u mnie nie ma takiego nasycenia żółcią, jak tutaj. Prawie w ogóle jej nie widać:

http://poral.eu/screen/blu-ray_1080/g/guardians_of_the_galaxy_vol_2/guardians_of_the_galaxy_vol_2_06.png

Czy to normalne, że cyfrowa wersja 1080p na PC ma dokładnie taką kolorystykę, jak na screenie, a wersja 2160p na tv SUHD i odtwarzaczu UHDBD ma już całkiem inną i te żółcie są prawie niewidoczne?

Widać też zmianę natężenia światła pomiędzy ujęciami, np. ta sama scena ale mamy ujęcie, gdzie jest dużo światła i zaraz po nim mamy ujęcie z tego samego miejsca ale z mniejszą ilością światła i tv automatycznie przyciemnia to ujęcie, co wygląda dość dziwnie, bo zaraz wracamy do poprzedniego i znowu jest bardzo jasno.
Podobno pierwszy film kręcony Red Weapon Dragon Vista Vision. A co z tego wynika? Kto to wie?

Cytat:i tv automatycznie przyciemnia to ujęcie, co wygląda dość dziwnie, bo zaraz wracamy do poprzedniego i znowu jest bardzo jasno.
Nie masz powłączanych jakichś bajerów w stylu automatycznego podświetlenia, kontrastu dynamicznego, czegoś tam z czernią itp. ?
Jak dla mnie, żeby sensownie ustawić TV trzeba zacząć od wyłączenia WSZYSTKIEGO, co można wyłączyć.

Cytat:Gdy tylko się podniosę trochę do góry, robi się bardzo prześwietlony.
To się nie podnoś Tongue

Każdy TV z jakim miałem do czynienia miał TOTALNIE skopane ustawienia gdy się go pierwszy raz włączyło. Pierwsze co robisz to odpalasz, patrzysz jakie problemy występują i kombinujesz z ustawieniami, aż znikną (a zwykle większość znika). Żeby ktokolwiek mógł ci pomóc, musiałbyś podać jaki to model TV i co jak jest ustawione. W przeciwnym wypadku można conajwyżej wróżyć z fusów.

Inna sprawa, że tobie z twoimi problemami chyba jeszcze nikt nigdy nie zdołał pomóc. A wielu próbowało Tongue
Wszystkie ulepszacze mam powyłączane, a podświtlenie i diody Smart LED włączają się na maxa, gdy tylko odtwarzacz i tv wykryją płytę UHDBD.
Takiego odcienia żółci na postaciach, jak na powyższym zdjęciu nie ma nie tylko na wersji UHDBD, nie ma jej też na wersji Blu-Ray, jest tylko na wersji cyfrowej, która wyciekła pod koniec sierpnia i tam obraz jest dokładnie taki, jak na zdjęciu. Na wersji płytowej jest jakby inny filtr, inny odcień. Może trzeba odpowiednio skalibrować tv ale monitor nie jest skalibrowany, a pokazuje dokładnie takie kolory, jak na fotce Wink
Ogólnie, porównując Blu-Ray i UHDBD, jestem trochę skonfundowany, gdyż różnice na korzyść UHDBD są ... żadne?
Kolory, ostrość i szczegółowość są niemal identyczne i na korzyść UHDBD przemawia tylko HDR i te zmiany natężenia światła, oświetlenia, o których już pisałem, a które są chyba właśnie efektem działania HDRu.

A co do moich problemów, to po prostu Samsung nie potrafi mi naprawić mojego KS 7000, więc mi go jutro zabierają i każą sobie kupić inny Niestety, w tej cenie nie ma nic wartego uwagi, więc albo będę musiał kupić jakiegoś wykastrowanego tegorocznego Samsunga, typu MU 8000 (bez Quantum Dont, certyfikatu Ultra Premium i z matrycą 60 Hz, zamiast 120 Hz), albo Sony XE9002, albo dołożyć do czegoś droższego.
Jakieś specjalne kamery.

Zero informacji o ustawieniach telewizora.

Porównywanie kolorystyki BD/UHD z nie wiadomo jak ustawionego telewizora z kopią cyfrową oglądaną na nie wiadomo jak ustawionym monitorze.

Samsung nie potrafi naprawić TV ale nie napisałeś o co chodzi.

Co ja czytam? Smile

- Po pierwsze, ustawienia obrazu na KS7000 przełączasz w tryb Film.
- Po drugie, ustawienia obrazu masz w załączniku. (podaję dla HDR; dla SDR mam takie same tylko podświetlenie na 5 a kontrast na 85)
- Po trzecie, HDMI UHD Color włączyć dla tego HDMI do którego masz podłączony odtwarzacz UHD, można aktywować wszystkie, w niczym to nie przeszkadza.
- Po czwarte, kopię cyfrową odpalasz NA TELEWIZORZE i dopiero wtedy porównujesz sobie z BD / UHD, okejka? Smile
Jeśli idzie o mój tv, KS 700, to mam takie coś, jak na fotce:

http://cdn.benchmark.pl/uploads/backend_img/c/recenzje/2017/8154_sony-kd-55xe9305/07-Samsung-43KS7500.jpg

tylko występuje to na całej szerokości matrycy u dołu i to nie tylko podczas oglądania materiału z HDR, z podświetleniem i diodami Smart LED na maxa, tylko na każdym rodzaju sygnału; kablówka, PS4, VBOX ONE, odtwarzacz UHDBD. Serwisant uznał, ze to jest wyciek światła z podświetlenia LED, porobił testy na białej planszy, porobił fotki i miał mi wymienić matryce w góra dwa dni. Odezwał się po 11 dniach i stwierdził, że matryca jest niedostępna i Samsung nakazał odebrać mój tv i jak najszybciej odesłać go do magazynu a mi mają dać dokument, który upoważnia mnie do wyboru innego tv Samsunga w podobnej cenie lub za dopłatą lub odbioru gotówki.

U mnie to wygląda tak:

[Obrazek: vhzrdc.jpg&key=2943e495eec34dff2...47949a297f]

[Obrazek: 16kzyu1.jpg&key=be289d880d0acd20...67e77c765c]

Obecnie wszystko mam ustawione tak, jak na powyższych zdjęciach, bawiłem się tylko balansem bieli, gammą, itp. Popatrz sobie na ten filmik i na ten moment, który wstawiłem na fotce:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=a4HXLdO71ag

u mnie tej żółci nie widać w tej scenie, gdy wszyscy stoją przed Ayeshaą - ani na Blu-Ray, ani na UHDBD, a na wersji 1080p z sieci jest to dokładnie tak widoczne. Film UHDBD zakupiony w UK przez Amazon.uk.
W SDR gammę mam na -3, w trybie HDR to jest opcja której się nie dotyka Smile

Wciąż nie rozumiem czemu tak się uparłeś na te żółcie. Jak to wygląda gdy odpalisz ten trailer z aplikacji YT? Może skopałeś coś w balansie bieli? Zrób zdjęcie telewizorowi w tej scenie.
W HDR gammę mam na 0, bawiłem się tylko w sd i na Blu-Ray, bo obraz był za ciemny.

Na YT w normalnej rozdzielczości ta żółć jest leciutka, widoczna zwłaszcza na Rockecie ale ledwo, ledwo. Zaraz poszukam lepszego i w 4K. Podczas oglądania treści 4K z YT, podświetlanie pozostaje na normalnym poziomie (obecnie,8) i diody Smart LED się nie włączają, więc efekt jest inny. Ten sam zwiastun w 4K i owa żółć nie występuje, wszystko jest bardziej nasycone, jakby bardziej ... pod czerwień? Nie wiem, nie znam się. W każdym razie, jest tak, jak na BD i UHDBD.
Kolego, ale z czym masz problem?

Oglądasz coś na monitorze komputera którego nie skalibrowałeś peofesnonalnie i ubzdurałeś sobie, że nie masz takiej samej żółci na również nieskalibrowanym telewizorze.

Wtf?
Ale zarówno tv jak i monitor nie są skalibrowane, więc nie powinno być, chyba aż takich rozbieżności w kolorystyce?
Poza tym, zdjęcie i cyfrowa kopia się zgadzają, widocznie mój tv nie jest w stanie osiągnąć takiego efektu, bo jest źle ustawiony, nie jest skalibrowany, itp. W ostateczności i na samym końcu jest to wina kopii filmu na BD/UHDBD.

Może Ty mi doradzisz: jutro zabierają mi mój tv i muszę sobie zakupić nowy. Co wybrać?:

-  SONY KD-55XE9305 - za 6499 zł
-  Samsung QLED QE55Q7FAM - za 6499 zł
-  LG OLED55B7V za 7999 zł lub przez neta za 6 949,00 zł
Chłopcy na pewno polecą ci tego OLED ale jeśli jednak nie będziesz chciał dopłacać to polecam tego Soniacza to zaraz po tym oledzie najlepszy TV w tym roku Smile
Stron: 1 2 3 4