Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Najlepszy (2017)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Byliście już na filmie Najlepszy? Dopiero kilka dni temu udało mi się go w końcu zobaczyć i muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych polskich filmów jakie widziałem. Historia o wychodzeniu z kompletnego dna życiowego do światowych osiągnięć jest pokazana w świetny sposób – po pierwsze przez realizm i porządny pokaz gry aktorskiej, po drugie przez zdjęcia (z tego, co się dowiedziałem, były kręcone w Legnicy, miejscowości, w której mieszkał Jerzy Górski). Podobało mi się też to, że nic nie było „nieprawdopodobne” – nie było przekoloryzowanych scen zwycięstwa, ani przesadnie tragicznych scen rozpaczy czy upadku - zdaję sobie sprawę, że motyw osiągania celu przez walkę z przeciwnościami był używany w kinie już niejednokrotnie, ale w tym przypadku zostało to rozegrane w cekawy, bliższy rzeczywistości sposób. Wszystko to było prawdziwe, życiowe. Film na długo pozostanie w głowie, szczególnie, że niesie ze sobą ciekawą lekcję. A co wy o nim myślicie?
Myslimy, że zarejestrowałeś się, żeby zareklamować ten film i nie nalezy się w żadnym wypadku sugerować twoją "opinią".
Możliwe aczkolwiek opinie na temat tego filmu są jak najbardziej pozytywne, zresztą sam oceniam go dobrze. Smile
Ktos kto debiutuje na forum postem pochwalnym pod adresem polskiego filmu i na tym się kończy jego wkład, dla mnie jest spambotem, a poziom filmu nie ma tu nic do rzeczy. No ale mniejsza z tym, może ktoś, kogo opinię można uznać za wartościową też widział i chciałby się wypowiedzieć?
"Najlepszego" widziałem już kilka tygodni temu na pokazie przedpremierowym. Wyszedłem z niego z poczuciem obejrzenia dobrego biograficznego filmu na sprawdzonych zachodnich patentach. Jak dla mnie jest to solidnie opowiedziana historia, która z pewnością rożni się od tej autentycznej, niemniej w końcu ma to być fabuła a nie dokument. Atutem jest tu gra aktorska i to nie tylko na pierwszym czy drugim planie. Każdy epizodyczny bohater jest znakomicie dobrany i Kościukiewicz który w co najmniej dwóch ostatnich filmach wypadł słabo, zagrał przekonującą rólkę. Niektórych mogą razić sceny w których główny bohater mierzy się ze swoimi demonami co trochę przypomina filmy grozy. Generalnie dla mnie film sam w sobie broni się. Reżyserowi udało się stworzyć interesujący film o walce z własnymi słabościami. Po zwiastunie bałem się, że w głównej mierze będzie to film sportowy, a tymczasem wątek ten zajmuje stosunkowo niewiele czasu.

7/10
Czy ktoś ma ten film na BD i oglądał dołączony na płycie dokument, zdaje się 20 minutowy? Czy warto po to sięgnąć?

czuubakka

Mam ten film na BD, jest dokument i o ile dobrze pamiętam to trwa około 60 minut. Warto zobaczyć.
No przeczytałem recenzję. Tak jakoś mnie ciągnie do tego aby poznać prawdziwą historię tego człowieka.

(04-12-2017, 10:29)film.liker napisał(a): [ -> ]Historia o wychodzeniu z kompletnego dna życiowego do światowych osiągnięć jest pokazana w świetny sposób
To jest właśnie zamysł twórców filmu i nic poza tym (Gieferg miał nosa).
W rzeczywistości jest to kino rozrywkowe i nic więcej. Takie są moje obawy co do tego, całkiem niezłego mimo to filmu.
Dobra lece...