Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Korona królów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.




Z ciekawości rzuciłem okiem na premierowe odcinki i...

Cóż, w sumie nie było aż tak źle, jak się spodziewałem, przynajmniej na razie. No ale i oczekiwać za wiele po takiej produkcji nie można, choć skoro i tak kręcą na zamku w Bobolicach to czemu nie pokazywać go z różnych stron? Zamiast tego z pięć razy to samo ujęcie na bramę. Na starcie wyskoczyli z gołą dupą, no ale wiadomo, to się jeszcze zmieści w budżecie. Aldona Anna gada w nieco irytujący sposób, w ogóle dziwnie mi się patrzy na serial osadzony w średniowieczu w którym wszyscy zasuwają współczesną polszczyzną, zero jakiejkolwiek stylizacji. Wizualnie poza scenami w komnatach, które jeszcze ujdą, bieda aż piszczy (scena turnieju - ała...) i można by się co chwilę czegoś czepiać, ale... i tak spodziewałem się, że będzie gorzej.

Na napisach końcowych zobaczyłem nazwisko babeczki z UŚ (jako konsultanta), z którą miałem tam swego czasu zajęcia ze średniowiecza Smile. No i muzyka jest niezła, skojarzenia z Wiedźminem 3 nieuniknione, szczególnie gdy się sprawdzi kto to komponował.
Bida z nędzą.Szkoda, bo pomysł fajny.Budżet podobno 220 tys zł na odcinek.Współczesna polszczyzna, plus "wykrochmalone i czyste kołnierzyki" psują widowisko zupełnie.
Nie mogę jakoś znaleźć informacji o tym, kto komponował muzykę. Wydawało mi się, że skądś ją znam Big Grin