Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Apple TV 4K
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
[Obrazek: tumblr_inline_nyrtkh1MSg1spvpit_500.jpg]

Apple TV 4K, czyli piąta generacja urządzonka z jabłuszkiem, przede wszystkim dająca dostęp do sklepu iTunes. O pozostałych funkcjach (z których nie zamierzam korzystać) pisać chyba nie ma sensu, skoro to filmy są najważniejsze.

Jak już pisałem, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony jakością filmów w 4K, która moim zdaniem zmiata oczywiście Blu-ray i wcale znacząco nie ustępuje dyskom UHD, nie z odległości z jakiej ogląda się filmy w domu. Można oczywiście analizować obraz z nosem przy telewizorze i... tak też zrobiłem Big Grin Wyższą rozdzielczość i więcej detali widać jak na dłoni; gdy agent K w BR2049 leci nad Los Angeles naprawdę ciężko się przyczepić do szczegółowości widocznych w dole budynków, hologramów i padającego śniegu choć oczywiście zależy to od filmu. Jurassic Park mnie nie powalił i mam poważne wątpliwości, czy Universal faktycznie wrócił do negatywów.

Ważna uwaga:
W innym temacie wspominałem o potwornym bandingu i tańczących dziwnych macroblockach w Interstellar, poważny banding widać też w BR2049 gdy na początku Gosling wyłania się z mgły albo na pustyni gdy idzie do kryjówki Deckarda.

NIE JEST TO EFEKT KOMPRESJI!!! W SDR te same ujęcia prezentują się bez zarzutu. Otóż, jak doczytałem na forach gdzie ludzie mieli podobny problem, rzecz polega na tym, że niezależnie od ustawień, w trybie HDR Apple TV wymusza 12 bitowy sygnał, z czym nie radzą sobie niektóre telewizory z 2015 i 2016 roku. Mój KS7000 jest niestety jednym z nich, więc pozostaje mi mieć nadzieję że Apple naprawi ten błąd aktualizacją softu, a jeśli nie to tym bardziej wypatruję kupna nowego TV Smile

Na początek minusy:
- konieczność połączenia z internetem i szybkie łącze do filmów w najlepszej jakości
- większa kompresja i mniejszy bitrate niż na płytach, jaka nie byłaby faktycznie obserwowana jakość
- dźwięk Dolby Digital 5.1 (w przyszłości, jeszcze na tym lub kolejnym modelu, ma się pojawić jakaś forma Atmosa)
- nie wszystkie filmy mają dodatki
- nie wszystkie filmy mają polską wersję językową
- Disney jako jedyne duże studio (oby tylko na razie) nie udostępnia swoich filmów w 4K)

Plusy:
- świetna jakość obrazu!
- darmowa aktualizacja filmów kupionych w HD do 4K
- filmy w Dolby Vision które na płytach wydano tylko w HDR10
- filmy 4K z wersją PL które na płytach wersji PL nie mają
- filmy 4K których na płytach w ogóle nie wydano
- prosty, wygodny interfejs i szybkość działania, w tym genialnie błyskawiczne przewijanie filmu przy pomocy panelu dotykowego na pilocie!
- wiele filmów ma pełny zestaw dodatków, każdy (?) podział na rozdziały taki jak na płycie
- możliwość zabrania sprzętu do rodziny i znajomych, nawet jeśli nie mają telewizora 4K każdy taki film można obejrzeć w 1080p
W moim odczuciu jest to ciekawa opcja jako uzupełnianie kolekcji o tytuły które, nie mają swoich wydań z wersją PL na BD/UHD.
Można już wtedy spokojnie odpuścić wydania na DVD, dźwięk na iTunes będzie porównywalny a obraz przynajmniej w 1080p czyli na plus. To co mnie powstrzymuje to konieczność wydatku 800 PLN za samą możliwość korzystania, szkoda że nie jest to rozwiązane w formie app dostępnego na platformie TV lub odtwarzacza BD/UHD. Drugi temat to gwarancja posiadania zakupionej pozycji dożywotnio a nie tylko do czasu wygaśnięcia licencji na dany tytuł na iTunes.
Kirek w temacie z kolekcją Mierzwiaka napisał(a):Jak wygląda sprawa z zakupionymi filmami w przypadku gdy film znika z oferty iTunes? Nadal będziesz miał do nich dostęp?
Mierzwiak w odpowiedzi na pytania napisał(a):Wsparcie polskiego iTunes twierdzi inaczej, ale ludzie w kilku miejscach, w tym redaktor strony FlatpanelsHD zapewnili mnie że do pozycji usuniętych ze sklepu ma się dostęp, o ile oczywiście je się kupiło.
Po tej wypowiedzi zakładam że, 100% gwarancji na to nie ma.
Nic nie jest w stanie zagwarantować, że te cyfrowe kopie kiedyś nie znikną. Smile Co do ceny, to można dorwać modele 32gb w nieco niżej cenie. Sam dałem sześć stówek za swojego.
Mierzwiak - dobra robota z tym postem Smile Planujesz dodać jakieś zdjęcia porównawcze obrazu? (tak, wiem że zdjęcia nigdy nie oddają prawdziwego efektu, ale zawsze mnie to ciekawi)
Zdjęcia jakiego typu? Płyta UHD kontra iTunes UHD? Obawiam się że mając tylko aparat w telefonie za wiele by z tego nie wyniknęło Smile
Gdyby to pudełeczko kosztowało połowę mniej, to już dawno stałoby pod telewizorem...
Od ponad 4 miesięcy użytkuję Apple TV 4K i również jestem bardzo zadowolony z jakości jaką oferuje. Zajmuje mało miejsca, ma mega intuicyjny pilot z dotykowym panelem, który użytkuje się w bardzo prosty sposób. Sam system tvOS jest prosty, czytelny nawet dla mniej ogarniających osób. Spore możliwości konfiguracji, w tym możliwość parowania z iPhone'ami. Bardzo duża ilość pozycji, w tym regularnie powiększana biblioteka filmów 4K z HDR10/Dolby Vision. Dla mnie osobiście jest to istotny dodatek do kolekcji, bowiem mogę sobie brać filmy w 4K, które na płytach nie mają PL wersji lub w ogóle się nie pojawiły. Nie wspomnę nawet o regularnych przecenach pozycji 4K/1080p jakie się pojawiają na iTunes. Szkoda, że filmy Disneya nie są tutaj oferowane w 4K, ale wydawca nie jest zbyt racjonalny pod tym względem Smile Generalnie jestem bardzo zadowolony, ale szkoda że nie ma żadnych informacji o aktualizacji dodającej wsparcie dla Atmosa. Podejrzewam, że Apple przemyci to do 6-tej generacji, by czymś zachęcić do ponownego zakupu.
Pytanie do użytkowników ATV:

Korzystaliście / korzystacie na nim z Netfliksa?

Wczoraj odpaliłem z ciekawości (HBO Go i Showmax też), nigdzie nie działa tak szybko no i w połączeniu z pilotem Apple obsługa to czysta przyjemność, ale... obraz jest gorszej jakości niż na aplikacji w telewizorze!

Podejrzewałem ze to może przez łącze, ale na apce TV i na PS4 problemów nie ma żadnych, 1080p i maksymalny bitrate wskakują błyskawicznie. Na ATV w zasadzie też widać że od razu ładuje się maksymalna rozdzielczość, a mimo to kompresja aż wali po oczach.

Porównywałem tę samą scenę z pierwszej części Avengers gdy na początku kamera śledzi helikopter i unosi się zza wzgórza ukazując bazę SHIELD. BD wygrywa najlepszą ostrością i kompresją, na apce TV i PS4 - z bliska - jest nieco gorzej (ale na obu wygląda identycznie), na Apple TV jest najgorzej - fatalny macroblocking na niebie, pożarte przez kompresję detale.

Intrygujące Smile
Ostatnio odpaliłem na nim HBO GO i chciałem sobie Westworld obejrzeć. Jednym słowem DRAMAT. Kompresja wygląda tragicznie, a szczególnie ciemne sceny, których w serialu nie brakuje. Niestety do apki w telewizorze nie porównam. Big Grin
Podasz konkretny odcinek i czas? Porównam ATV i TV Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16