Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Problem z synchronizacją dźwięk/obraz - Blu-Ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, powymieniałem sobie w zimę TV i amplituner pod kątem filmów Blu-Ray. Zauważyłem jednak ,że podczas oglądania filmów z ustawieniami telewizora pod kino 24p lub na swoich własnych ustawieniach rozjeżdża mi się obraz z dźwiękiem. Dokładniej dźwięk wyprzedza obraz. Na szybko wygooglowałem rozwiązanie ze strony samsunga by przestawić ustawienia telewizora na GAME. Owszem problem znika ale kosztem jakości obrazu. Oczywiście dokopałem się więcej info że spokojnie mogę sobie te opóźnienia w amplitunerze poustawiać i będzie okey. Z racji ,że jestem w tematyce blu-ray i tego typu ustawień totalnym rookie zanim zacznę działać mam pare pytań. Czy jeśli poustawiam te opóźnienia będą one pasować do każdego filmu? Czy może być sytuacja że na różnych filmach te opóźnienia będą różne. Czy jest to może jakiś standard czasowy co do tego opóźnienia czy muszę poświęcić czas i metodą prób i błędów ustawiać? W związku z tym ,że piszę obecnie z pracy nie pamiętam dokładnych modeli sprzętów ale tv to SHARP a odtwarzacz Pioneer. Nie wiem czy marki mają tu znaczenie ale podaje czysto informacyjnie. Przejrzałem forum pod kątem podobnego problemu ale nie znalazłem więc pozwoliłem sobie założyć osobny temat. Jeśli natomiast jest gdzieś podobny poproszę o przeklejenie mojego postu do właściwego tematu. Z góry dzięki za wszelkie informacje Smile
Przesuniecie czasowe powinno być jednakowe do wszystkich filmów z takim klatkarzem ale 100 % pewności nie ma. Przetestuj kilka filmów z kolekcji i sam się przekonaj, Ja na swoim Denonie nie mam żadnych obsuw czasowych ale wiem że jest tam ta opcja z przestawianiem dźwięku o której mówisz więc coś jest na rzeczy Tongue
Przysiądę chyba do tego dopiero w weekend bo pewnie jak metodą prób i błędów to trochę to zajmie. Natomiast ciekaw byłem co powoduje ten rozjazd. Chyba dla testu ściągnę z szafy stary Blu-ray Sony i zobaczę czy jest jakaś różnica ale z tego co wyczytałem po necie to wina TV. Tylko czy może jakaś funkcja włączona w tv może coś takiego powodować? Jeśli dla się ustawić na ampli i będzie pasowało pod każdy film to okey jakoś to przeżyje Wink