Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

czuubakka

(11-07-2018, 13:33)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]dla wszystkich nas na tym forum, zgodzimy się, że ważne są filmy, a czy ktoś je zbiera na vhs, dvd czy na bd to druga sprawa
Mylisz się. Są tacy tu co dostają spazmów na sam widok blaszanego pudełka, okładki, natomiast sam film to sprawa drugorzędna, lub gorzej. Fakty.
(11-07-2018, 13:33)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]nakazuje mi nie iść za modą
Jaką modą? Czasem lepiej coś obejrzeć w lepszej jakości, niż same piksele na ekranieSmile. Up2uSmile.
Nie idźmy za modą! Jeździjmy maluchami i trabantami, oglądajmy filmy na czarno-białej unitrze i dzwońmy z nokii 3310 Smile
3310 chyba jeden z najbardziej niezawodnych i popularnych modeli Smile choć mi się bardziej podoba Nokia 8110

#czuubakka co Wy z tymi pikselami??? może obraz jest lekko rozmyty w przyjemny dla oka sposób ale pikseli na pewno nie widać. Macie tv pewnie za parę tys, więc procesory skalujące powinny być dobre... ja mam tylko zwykły FHD Sony 40W705X Smile
(11-07-2018, 13:52)czuubakka napisał(a): [ -> ]Są tacy tu co dostają spazmów na sam widok blaszanego pudełka,
Jedziesz z przykładami osób , którym się nie podoba bardziej gustowne pudełko i najczęściej ładniejszą grafiką niż na plastiku. Rozumiem , że są , które nie kupują  , bo są droższe i zajmują więcej miejsca i mogliby kupować 100 filmów na szpuli
(11-07-2018, 17:10)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]może obraz jest lekko rozmyty w przyjemny dla oka sposób
To dobre. Rozmyty w przyjemny sposób. Smile

Z ciekawości, z jakiej odległości oglądasz te 40 cali?
(11-07-2018, 23:05)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Z ciekawości, z jakiej odległości oglądasz te 40 cali?
W byłym hangarze lotniczym przeznaczonym do rozbiórki z drugiego końca hali.
Co Twój post wniósł do dyskusji? Nie spamuj.

czuubakka

(11-07-2018, 17:10)Nfsfan83 napisał(a): [ -> ]Macie tv pewnie za parę tys
Pewnie mają. Naprawdę nie widzisz różnicy między bd a dvd?
Ja widzę. Jest często np obraz żyleta. Bardzo nienaturalny. Niby to ładniejsze, ale dla mnie ideałem obrazu jest to:

https://www.youtube.com/watch?v=RI9Duq7-fZo

Często w zwiastunach jest ten efekt i mi się marzy, żeby filmy były w ten sposób mozliwe do oglądania.

PS i póki co nie narzekałem na żadne dvd na 42 calach. Bo w sumie najważniejsze jest dla mnie to co mówią bohaterowie, to jak przed jakimi wyborami stawia ich scenariusz, a te piksele to dostrzegam dopiero z metra
(12-07-2018, 10:13)Ethan napisał(a): [ -> ]Ja widzę. Jest często np obraz żyleta. Bardzo nienaturalny.
Ale w rzeczywistości widzimy właśnie tak - naturalnie ostry obraz. Przy okazji sprawdź, czy przyadkiem nie masz ruszonego "suwaka" z ostrością i jakie jest ustawienie "upłynniacza" ruchu.

(12-07-2018, 10:13)Ethan napisał(a): [ -> ]i póki co nie narzekałem na żadne dvd na 42 calach
To jest waśnie kluczowa kwestia, którą należy rozstrzygnąć (dotyczy to także Kolegi Nfsfan83):
-  z jakiej odległości i jakiego rozmiaru ekran oglądacie?
Ja na 50 calach oglądanych z odległosci ok. 3.5m widzę różnice bardzo wyraźnie i w większości przypadków dyskwalifikującą DVD. Dlaczego? W przypadku DVD nie chodzi tylko o to jak to jest skalowane do FullHD (bo większość TV radzi sobie z tym bardzo dobrze), ale o artefakty po kompresji w MPEG2. One po przeskalowaniu są bardziej widoczne i mi przykładowo bardzo przeskadzaja w odbiorze filmu. To, że obraz z DVD będzie po przeskalowaniu rozmyty, to nie jest jakiś bardzo duży problem, przynajmniej dla mnie. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że im większy ekran, tym bardziej jest to widoczne i w końcu zacznie męczyć wzrok. W swoich zbiorach mam sporo DVD, których przynajmniej na razię, nie wymienie na BD, bo różnica w jakości nie jest na tyle duża, aby zachęcić mnie do wydania kasy ponownie na ten sam film. Są to jednak filmy wydane na dyskach dwuwarstwowych (DVD9) i najczęsciej bez dodatków na płycie z filmem, a sam film był nagrywany kamerą cyfrową. Wtedy dla filmu powiedzmy o czasie trwania 2h da się uzyskać z płyty transfer  na poziome 6-7Mbit/s. Artefakty nie sa wtedy bardzo widoczne.

(12-07-2018, 10:13)Ethan napisał(a): [ -> ]Bo w sumie najważniejsze jest dla mnie to co mówią bohaterowie, to jak przed jakimi wyborami stawia ich scenariusz
Zgoda, ale lepsza jakość temu nie przeszkadza. Co więcej, lepsza jakość obarzu pozwala przykładowo lepiej docenić pracę operatora kamery.