Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Młody papież / Nowy papież (Young Pope / New Pope) - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Z tego co się orientuję Młodego Papieża na próżno szukać w polskiej dystrybucji na nośnikach fizycznych.

Zakładam temat głównie po to aby Was przestrzec przed włoskim wydaniem BD - a wiem, że sporo z Was robi zakupy na amazon.it Wink
Na papierze wszystko niby jest fajnie z włoskim wydaniem Młodego Papieża -  cztery płyty BD-50, do wyboru m.in. oryginalna angielska ścieżka dźwiękowa DTS-HD MA 5.1 oraz angielskie napisy (w samym serialu), największa ilość dodatków ze wszystkich znanych mi wydań... Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że niestety Fox coś namieszał z przeplotem i w związku z tym obecny jest sporych rozmiarów schodkowanie ukośnych linii obrazu czyli tzw. aliasing.

Poniżej kilka screenów porównawczych. Po lewej włoskie wydanie, po prawej niemieckie.
[Obrazek: 7d9493949780444.jpg] [Obrazek: 7fc0db949780414.jpg]
[Obrazek: 949bb7949780584.jpg] [Obrazek: 9b0e51949780524.jpg]
[Obrazek: a5ae97949780744.jpg] [Obrazek: 0a0dd4949780654.jpg]
[Obrazek: 5b1df9949780844.jpg] [Obrazek: 783df9949780794.jpg]

oraz wersja z zoomem porównania nr. 2 dla osób, które korzystają z filmożerców na małym ekranie Wink
[Obrazek: 31bd45949780924.jpg] [Obrazek: 488818949780894.jpg]

Oraz to samo co powyżej, tyle, że na screenshotcomparison -> http://screenshotcomparison.com/comparison/118721

W obu wydaniach obraz został zapisany w 1080i50 (serial był kręcony w 25 fps więc nie ma tutaj błędu "w sztuce"), a screeny wykonane na tych samych ustawieniach odtwarzacza MPC-HC.
Aliasing we włoskim wydaniu jest dużo bardziej dostrzegalny i dokuczliwy w ruchu aniżeli na statycznych screenach. Nie rzuca się on w oczy w każdej sekundzie serialu, najłatwiej go zauważyć np. na oprawkach okularowych (które to sporo postaci nosi w Młodym Papieżu Smile ) czy w ruchomych ujęciach z lotu ptaka jak np. w scenie pomiędzy 00:20:16 a 00:20:36 (pierwszy odcinek).
Zauważalne są również różnice w jasności pomiędzy włoskim, a niemieckim wydaniem. Pod tym względem również preferuję niemieckie wydanie, które przy okazji nadmienię, że też posiada oryginalną angielską ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD MA 5.1 oraz angielskie napisy (w samym serialu, a nie w dodatkach).

Nie wiem jak się ma sprawa z wydaniem UK - jeśli ktoś je posiada to może uzupełni temat.
Czy można to jakoś reklamować? U mnie serial czekał na półce na swoją kolej, odpaliłem go i jestem w szoku, w jednej z pierwszych scen migocze światło z okien, jak dla mnie jest to źle zrobiona robota.
Możesz podać przedział czasowy kiedy występuje te migotanie światła z okien ? Sprawdzę u siebie jak ma się sprawa w niemieckim wydaniu.

Jeśli kupowałeś na amazonie to nie powinno być problemów, napisz do nich, że sprawdzałeś na kilku różnych odtwarzaczach i telewizorach i na każdym występuje problem z obrazem więc na pewno jest to wina po stronie płyt. Z początku pewnie będą Ci chcieli zaoferować rabacik w okolicach 20-30%, ale nie daj się Wink
(23-08-2018, 12:56)misfit napisał(a): [ -> ]Możesz podać przedział czasowy kiedy występuje te migotanie światła z okien ? Sprawdzę u siebie jak ma się sprawa w niemieckim wydaniu.

Jeśli kupowałeś na amazonie to nie powinno być problemów, napisz do nich, że sprawdzałeś na kilku różnych odtwarzaczach i telewizorach i na każdym występuje problem z obrazem więc na pewno jest to wina po stronie płyt. Z początku pewnie będą Ci chcieli zaoferować rabacik w okolicach 20-30%, ale nie daj się Wink

Pierwszy odcinek, od około 3:03 się zaczyna scena, strasznie słabo to wygląda. Dziękuję bardzo za poradę, napiszę do nich jutro maila, pisać lepiej łamanym włoskim czy po angielsku?
No i udało się, wyjaśniłem z translatorem o co chodzi i od razu zaproponowany zwrot kasy za produkt i wysyłkę Smile
Ładny kawałek czasu temu postanowiłem zaryzykować z "Nowym papieżem" we włoskiej edycji i daję znać, że tutaj już problemów z aliasingami, itd. nie ma. Kompresja w ciemnych obszarach obrazu mogłaby być lepsza, ale ogólnie jest dobrze.

[Obrazek: thumb-300x300-37622-new%20pope-1.jpg]

Są też angielskie napisy w każdym z odcinków, jakby ktoś pytał... Jest też nieco więcej dodatków względem wydania UK, a poza tym jeśli wierzyć dvdcompare to w UK angielskie napisy są wtopione w obraz podczas kwestii po włosku, których jest trochę... Z kolei w wydaniu IT włoskie napisy są wtopione w obraz podczas kwestii po arabsku, ale jest ich ogólnie bardzo mało, więc nie ma się czym przejmować.

Na koniec co nieco screenów z włoskiej edycji:
[Obrazek: MELGO17_t.jpg] [Obrazek: MELGO19_t.jpg] [Obrazek: MELGO1F_t.jpg] [Obrazek: MELGO1D_t.jpg]
[Obrazek: MELGO1B_t.jpg] [Obrazek: MELGO1G_t.jpg] [Obrazek: MELGO1K_t.jpg] [Obrazek: MELGO1J_t.jpg]
[Obrazek: MELGO1I_t.jpg] [Obrazek: MELGO1L_t.jpg] [Obrazek: MELGO1M_t.jpg] [Obrazek: MELGO1O_t.jpg]
[Obrazek: MELGO1R_t.jpg] [Obrazek: MELGO1U_t.jpg] [Obrazek: MELGO1W_t.jpg] [Obrazek: MELGO1Y_t.jpg]
[Obrazek: MELGO22_t.jpg] [Obrazek: MELGO25_t.jpg] [Obrazek: MELGO2G_t.jpg] [Obrazek: MELGO2J_t.jpg]
[Obrazek: MELGO16_t.jpg] [Obrazek: MELGO1N_t.jpg] [Obrazek: MELGO2A_t.jpg] [Obrazek: MELGO1H_t.jpg]