Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy na youtube z polskim lektorem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Nie wiem na ile są to legalne kanały (pewnie nie bardzo), ale jest ich kilka, zwykle z nazwami typu "cinema", "movies" itp, na których można znaleźć filmy w jakości 720p i 1080p wraz z polskim lektorem.
Nie ma tam żadnych nowych hitów, ale klasyka kina akcji, filmy wojenne, historyczne czy westerny z lat 60/70/80.
Co ciekawe, wiele z tych filmów nie uświadczy się na dvd / bluray w polskiej wersji językowej (np. Płonący wieżowiec) .... Podejrzewam więc, że użyto lektora z VHS bądź telewizji. Dlatego zastanawia mnie, że komuś się chce coś takiego tworzyć, synchronizować ścieżkę lektorską a potem wrzucać na YT, ryzykując, że i tak film może być usunięty.....
to kolego nazywa się pasja albo hobby Smile ewentualnie chęć zdobycia subów. Wiele z tych filmów jednak ma lektora z polskich wydań dvd.
No ja wiem, że pasja i hobby, zdaje się tutaj też mamy takiego pasjonata co dopasowuje lektora z VHS do blurajówSmile
Zresztą... 10-15 lat temu też namiętnie kompresowałem filmy z dvd, czy satelitarnego dvb, synchornizowałem audio, napisy itp....
W sumie, wytwórnie filmowe pewnie się nie burzą, bo temat dotyczy niszowych obecnie filmów.
Jakby wydawcy dawali do wydań DVD czy BD dobre wersje lektorskie z VHS nikt by tego nie musiał robić Smile ale im wisi i dają byle kogo.
Też zwróciłem uwagę na te filmy. Lektorzy faktycznie w wiekszosci dopasowani z vhs lub z emisji telewizyjnych. Wiele z tych filmów nie wydano wogole i nas na dvd a tym bardziej BD. Fanowska dobra robota.
Nie wiem rylko jakim cudem youtube tego nie usuwa. Jak sam coś takiego wrzucam to w sekundę po uploadzie film jest blokowany.
Podejrzewam, że automat YouTube, rozpoznający pirackie treści, działa w trybie audio i w przypadku ścieżki dźwiękowej zgranej z antycznego VHS nie potrafi dopasować do znacznika w bazie danych ... Gdyby był to zwykły rip z dvd, pewnie by po kilku godzinach film automatycznie zniknął.
Rozpoznaje doskonale po audio i video, nawet krótkie fragmenty. To coś innego. Albo typ konta, albo skyteczna odpowiedź na roszczenia albo faktycznie do tych filmów właściciele nie zgłosili roszczeń i zarabiają na reklamach youtuba.
No cóż, w takim razie cieszmy się, że te konta istnieją, bo wiele filmów nie jest łatwych do zdobycia, przy założeniu dwóch warunków - dobra jakość i polskie audio Smile
(28-08-2018, 22:05)matwiko napisał(a): [ -> ]Rozpoznaje doskonale po audio i video, nawet krótkie fragmenty. To coś innego. Albo typ konta, albo skyteczna odpowiedź na roszczenia albo faktycznie do tych filmów właściciele nie zgłosili roszczeń i zarabiają na reklamach youtuba.

W tym roku pracownik googla na debacie o cenzurze w internecie poinformował oficjalnie, że google owszem posiada algorytmy wyszukiwania, padło nawet określenie sztucznej inteligencji. Z tych narzędzi korzysta, ale nie ma automatycznego wyłączania filmów. Wyłaczy dopiero na podstawie roszczeń zgłoszonych przez osoby trzecie. I to się zgadza z zasadą "notice & take down" ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Tak działają wszystkie VOD-y w Polsce. Można śmiało powiedzieć że są to serwisy działające legalnie posiadające materiały pirackie tak długo dopóki ich same sami nie usuną.Smile A z tym jest mały kłopot. Jak to w praktyce działa i o zasadzie "notice & take down" w tym artykule:
http://technologia.dziennik.pl/internet/artykuly/504361,cda-pl-skad-sie-wzial-serwis-z-filmami-i-grami-cda-pl.html
P.S. Głównym tematem tej debaty było usuwanie prywatnych treści i blokowania kont bez podania przyczyny. Ale to już nieco inna sprawa i to nie zostało jasno wyjaśnione.
Dziś właśnie sprawdziłem sobie po jakimś czasie tych kilka youtubowych kanałów i wygląda na to, że chyba były prowadzone przez jedną i tą samą osobę, większość tych klasycznych filmów zniknęła, zamiast tego jest jakieś niszowe, azjatyckie kino kopane Smile
Stron: 1 2