Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Brexit
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Brexit tuż za rogiem. A razem z nim pytania o zakupy w UK - Zaavi, Amazon etc. Jak myślicie, z czym będziemy się mierzyć? O ile Amazon jakoś okrężnie przez .de czy it. się da (pewnie trochę drożej) to trochę się obawiam, czy jednak nie cały asortyment, i czy nie zaczną się jakieś upierdliwe procedery typu udanie się z każda paczką do DHLu żeby zapłacić cło czy VAT czy co tam innego. Amazon jednak trochę tego ruchu z UK robi, patrząc choćby na DHL (kurierzy mówią, że mają tego pełno) wiec jakoś nie przypuszczam, żeby machnęli ręką i nie przedsięwzięli jakichś środków zapobiegawczych. A może ktoś coś słyszał?
Na pewnym coraz bardziej popularnym serwisie masz tak że kupujesz w Chinach a wysyłane z Niemiec.
Nie martw się zatem o Brexit. Smile

czuubakka

(17-09-2018, 11:12)Bender napisał(a): [ -> ]Brexit tuż za rogiem.
Może to zając nawet 7 lat, więc nie ma co się obawiać.
(17-09-2018, 11:26)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]Na pewnym coraz bardziej popularnym serwisie masz tak że kupujesz w Chinach a wysyłane z Niemiec.
Nie martw się zatem  o Brexit. Smile

Nie za bardzo wiem o czym mówisz, ale spoko Smile
(17-09-2018, 11:46)Bender napisał(a): [ -> ]
(17-09-2018, 11:26)Pai-Chi-Wo napisał(a): [ -> ]Na pewnym coraz bardziej popularnym serwisie masz tak że kupujesz w Chinach a wysyłane z Niemiec.
Nie martw się zatem  o Brexit. Smile

Nie za bardzo wiem o czym mówisz, ale spoko Smile
Że np. Amazon ma magazyny w Polsce, jak będą chcieli to sobie to ominą Smile
To, że mają magazyny to akurat niewiele znaczy, dopóki płacisz w UK a nie w fulfillment centers w Polsce. Ktoś cło i VAT będzie musiał zapłacić. I nie będzie to Amazon.
Jakoś ludzie kupują z USA, Kanady i całego świata, a problemy z cłem trafiają się od święta (mnie jeszcze, odpukać, nie dotknęło, a sprowadzałem filmy min. z Australii, Chin i Korei Południowej) Za jakiś czas ta sama sytuacja może być z UK. Wielkie rzeczy.

W kwestii magazynów - zamawiałem soundtracki z Intrady przez amerykański Amazon, ale paczki szły z Europy (bodaj z Belgii, w każdym razie z Unii) - mogli to zatrzymać na cle?
(17-09-2018, 19:33)Bender napisał(a): [ -> ]To, że mają magazyny to akurat niewiele znaczy, dopóki płacisz w UK a nie w fulfillment centers w Polsce. Ktoś cło i VAT będzie musiał zapłacić. I nie będzie to Amazon.
Wystarczy że ustawią filtr że wysyłka do krajów EU idzie na konta Amazon EU Sàrl i po sprawie.
Będzie gorzej, ale niekoniecznie z powodu Brexitu.
Poczytajcie to -> https://www.rp.pl/Handel/308309871-VAT-em-w-zakupy-z-Chin.html
Nie sądzę aby na Chinach się skończyło, ale pożyjemy zobaczymy...
(17-09-2018, 19:47)Gieferg napisał(a): [ -> ]Jakoś ludzie kupują z USA, Kanady i całego świata, a problemy z cłem trafiają się od święta (mnie jeszcze, odpukać, nie dotknęło, a sprowadzałem filmy min. z Australii, Chin i Korei Południowej) Za jakiś czas ta sama sytuacja może być z UK. Wielkie rzeczy.

W kwestii magazynów - zamawiałem soundtracki z Intrady przez amerykański Amazon, ale paczki szły z Europy (bodaj z Belgii, w każdym razie z Unii) - mogli to zatrzymać na cle?


Trafiają się od święta. Ale ponoć ostatnio zwiększyła się nadgorliwość służb wszelakich.

Oczywiście, że nie wielkie rzeczy. Ale jak zaczęliby Cię ciągać pod DHLach za opłacenie cła/Vatu za każdą przesyłkę (bo teoretycznie się należy, mimo mitów o progach poniżej których nie trzeba) to byłoby jednak niefajnie. Do czego , miejmy nadzieję nie dojdzie.

Paczki wysłane z Europy oczywiście nie byłyby zatrzymane na cle, ale jakoś do tej Europy musza dochodzić (oclone), więc siłą rzeczy jest drożej.

Czil. Nie dramatyzuję tylko jestem ciekaw jak Amazon to rozwiąże. I jakie ewentualne upierdliwości nas czekają.
Stron: 1 2