Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Studio Canal
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
StudioCanal nie jest polskim dystrybutorem, ale nigdzie indziej mi ten wątek nie pasował. W razie czego wierzę, że jakiś mod wskaże lepsze miejsce.

StudioCanal jest wydawcą brytyjskim, ale obsługuje klientów z całego świata.
Np. w kwestii wymiany okładek i obwolut do wydanych przez siebie na bluray animacji studia Ghibli. Pierwsze wydania niektórych filmów (a dokładnie wydań combo, BR+DVD) miały pomylone numery na grzbietach, nowa wersja okładek ma już poprawioną numerację.

[Obrazek: 15414207820_95246ec890.jpg]

Jeżeli ktoś chce otrzymać poprawione okładki (jeszcze nie wszystkie, okładka do Arriety dopiero czeka na dodruk) to warto skontaktować się z wydawcą mailem (Info@studiocanal.co.uk) albo przez Facebooka (studioghibliuk), podać tytuły do wymiany, adres i cierpliwie poczekać.

Na odpowiedź trzeba trochę poczekać, ale potem w ciągu tygodnia okładki były już u mnie.  Big Grin
(22-10-2014, 13:02)ashka napisał(a): [ -> ]StudioCanal jest wydawcą brytyjskim

Przede wszystkim francuskim. Wypuszcza też filmy w Niemczech.
Czepiasz się Smile
W tym przypadku trzeba się kontaktować z brytyjskim fragmentem, zwanym StudioCanal UK (UK od Zjednoczone Królestwo), które wydaje i dystrybuuje filmy w UK.
Cytat:(UK od Zjednoczone Królestwo)

Serio? Kto by przypuszczał?

Padłem i leżę Smile
(23-10-2014, 08:12)ashka napisał(a): [ -> ]Czepiasz się Smile

Nie czepiam się - po prostu studio powstało we Francji i tyle Smile
No to dla zasady napisz w kwestii wymiany do francuskiego StudioCanal i powiedz, jak poszło ;-)
Nie muszę pisać, bo nie zbieram tej serii. Wątpię w ogóle czy ktoś na forum zbiera, biorąc pod uwagę, jakie parcie mają wszyscy na polskie napisy w zwykłych filmach, a co dopiero animowanych z Japonii Smile
:-)
Pewnie masz rację, ale skoro tyle osób zachwyca się tu wydaniami Criteriona czy Arrow, a one przecież polskich napisów nie mają, to może i na japońską animację ktoś się pokusi. Zwłaszcza, że kilka z nich to prawdziwe majstersztyki, a brytyjskie wydanie ma zarówno oryginalną jak i angielską (bardzo dobrą!) ścieżkę dźwiękową.
Proponuję zmienić nazwę tematu po prostu na "Studiocanal" i wszyscy będą zadowoleni.

(23-10-2014, 14:59)Mefisto napisał(a): [ -> ]Nie muszę pisać, bo nie zbieram tej serii. Wątpię w ogóle czy ktoś na forum zbiera, biorąc pod uwagę, jakie parcie mają wszyscy na polskie napisy w zwykłych filmach, a co dopiero animowanych z Japonii Smile
Ja zbieram, chociaż bardzo powoli. Studiocanal UK sp****ił grzbiety tej serii (zresztą nie tylko tej) wręcz podręcznikowo, dobrze że przynajmniej z wymianą nie ma problemów. Gdyby jeszcze zrobili slipcase do Nausiiki to byłoby super.
Póki nie wydadzą combo BR+DVD Naushikii to chyba nic z tego :/ Te nowe wydania z samym BR też już nie mają obwolut.

Nie wygląda to najlepiej, zwłaszcza w zestawieniu z różną wysokością srebrnych pasków i losowym położeniem wszelakich logo....
A wydawałoby się, że to taka prosta sprawa - grafika na okładce.