Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rozdzielacz HDMI 4K
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś ma do polecenia dobry rozdzielacz HDMI 4K? Powiesiłem telewizor i jest na tyle blisko ściany, że mam dostępne z boku jedynie dwa HDMI (jeden do soundbaru a drugi do oppo 203) a te z tyłu są praktycznie wyautowane a podłączyłbym jeszcze konsolkę PS4.

z góry dzięki za rady.
(16-10-2018, 19:11)Glaeken napisał(a): [ -> ]Czy ktoś ma do polecenia dobry rozdzielacz HDMI 4K? Powiesiłem telewizor i jest na tyle blisko ściany, że mam dostępne z boku jedynie dwa HDMI [...] a te z tyłu są praktycznie wyautowane [...]
Z rozdzielaczami jest różnie, bo HDMI, to dość ułomny protokół. Czyli, różne urządzenia mogą ze sobą różnie współpracować.
Na Twoim miejscu próbowałbym wykorzystać gniazda z TV - może kabel z wtykiem kątowym? Każde rozwiązanie pozwalające połączyć klocek bezpośrednio do niezależnego gniazda w TV zamiast do rozdzielacza, będzie lepsze. Może tak być, że kupisz markowy rozdzielacz, nie tani, a i tak będzie słabo współpracował z Twoimi klockami (trzeba będzie np. przestrzegać kolejności włączania, co może być upierdliwe).
Jeśli się upierasz, to ja mogę polecić np. poszukanie w ofercie C4i (znajdziesz w Google). Sklep sprawdzony, klocki dość porządne. Oczywiście nie są jedyni.

Albo ktoś, kto ma identyczne klocki i sprawdzony model splittera działającego z nimi bezproblemowo, w identycznej jak Twoja, konfiguracji.
Dzięki za opinię. Skoro rozdzielacze mogą być problematyczne w takim razie wstrzymam się z zakupem. Poszperam i poszukam jakiś dobry wtyk kątowy.

Boli mnie, że tv jest tak blisko ściany, że nie mogę nawet dłonią sięgnąć do styków z tyłu telewizora. Tego zupełnie nie przewidziałem Sad

Może jest jakieś inne rozwiązanie na które nie wpadłem?
(20-10-2018, 19:37)Glaeken napisał(a): [ -> ]Boli mnie, że tv jest tak blisko ściany, że nie mogę nawet dłonią sięgnąć do styków z tyłu telewizora. Tego zupełnie nie przewidziałem Sad

Może jest jakieś inne rozwiązanie na które nie wpadłem?
No, jeśli masz możliwość zmiany uchwytu TV, to możesz wybrać taki, który ma możliwość płynnej regulacji odległości od ściany, jest tego mnóstwo i za każde pieniądze.
Jeśli potrzebujesz poszperać przy gniazdach - odsuwasz TV, robisz co tam potrzebujesz, dosuwasz TV z powrotem i po jabłkach.
@Glaeken wysłałem Ci wiadomość na PW. Może się zdecydujesz Smile
Uchwyt z obrotem odpadł w przedbiegach z dwóch powodów: za cienka ściana i za mały pokój.
(20-10-2018, 21:59)Glaeken napisał(a): [ -> ]Uchwyt z obrotem odpadł w przedbiegach z dwóch powodów: za cienka ściana i za mały pokój.
W moim złomie SUHD UE65KS8000L jest kabel wyprowadzający wszystkie wejścia na zewnątrz, tyle, że jest to podpięte pod ich kabel z jakimś specjalnym wejściem, ale zakładam ,że pewnie dlatego by sobie tego nie podpinać pod inne tv. Działa bez zarzutu i jeśli masz takie feralny problem to kup i wypróbuj. Po co się męczyć. Lepsze kosztują od 200 zł, jak kupisz w MM i będzie wkurzał to możesz oddać jako wadliwe urządzenie. Ja tak często robię i jeszcze mi dziękują za opinię online Big Grin
Mam uchwyt firmy Vogel i sprawdziłem w sieci, że ma możliwość odchyłu co pozwala na podpięcie kabli z tyłu ale się cykam :/