Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Xbox One S i Xbox One X - odtwarzacz Ultra HD
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
11 października Xbox dostał aktualizację, która umożliwia odtwarzanie materiałów z Netfliksa w Dolby Vision, więc to dobra okazja, żeby otworzyć temat poświęcony tej konsoli, która może służyć jako odtwarzacz płyt UHD i aplikacji streamingowych.

Kilka słów na temat samego Dolby Vision, ale także HDR10 w Xboxie można przeczytać w artykule na głównej: Dolby Vision oficjalnie na konsolach Xbox - sprawdziliśmy, jak działa na Netfliksie i co popsuło
Czyli był wymuszony HDR10 dla wszystkich treści, łącznie tych w oryginale w SDR, a teraz jest wymuszony DV dla wszystkiego ? Niewielka zmiana - i jedno i drugie to FAIL Wink
Przy okazji - co to za dziwaczny parametr Min Luminance na poziomie 0.3392 w ATV. Tak jest tylko na Netliksie czy również z iTunes ?

PS. Nie jest prawdą, że parametry Min i Max Luminance nie mają wpływu na wyświetlanie obrazu przez TV - dzieję się tak tylko pod warunkiem gdy algorytm mapowania tonów obrazu w danym TV nie bierze tych parametrów pod uwagę - są takowe. Są też i takie, które bazują na tych danych Smile

"Trzeba jednak pamiętać, że Dolby Vision jest systemem znacznie lepiej przygotowanym na dalszy rozwój technologii HDR. Jest bowiem w stanie obsłużyć 12-bitową głębię kolorów i jasność na poziomie 10 000 nitów."

W zwykłym HDR10 również jest możliwe osiągnięcie jasności na poziomie 10000 nitów, ale tutaj wybaczam bo w wielu miejscach można przeczytać te bzdury jakoby taki poziom jasności był zarezerwowany wyłącznie dla DV.
Jak już pisałem w innym miejscu, na co komu obsługa DV w Netfliksie na konsoli? Mając TV z Dolby Vision masz na nim i Netfliksa z DV.
Skoro taki temat, to zapytam, cz Xbox one potrafi wyświetlić film Bluray z ładowanymi z dysku napisami? Ponoć działa tam VLC?
(22-10-2018, 21:39)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jak już pisałem w innym miejscu, na co komu obsługa DV w Netfliksie na konsoli?
Nie jestem pewien czy na konsoli nie ma oddzielnych promocji. W sumie kupujesz, mógłbyś porównać.

(22-10-2018, 22:11)Kris napisał(a): [ -> ]Skoro taki temat, to zapytam, cz Xbox one potrafi wyświetlić film Bluray z ładowanymi z dysku napisami? Ponoć działa tam VLC?
https://www.microsoft.com/pl-pl/p/vlc/9nblggh4vvnh#activetab=pivot:overviewtab
(22-10-2018, 21:39)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Jak już pisałem w innym miejscu, na co komu obsługa DV w Netfliksie na konsoli? Mając TV z Dolby Vision masz na nim i Netfliksa z DV.
Bo to przede wszystkim lepiej działa. Dopiero LG C8 ma lepszy procesor i działa to wszystko płynnie. Grając na konsoli mogę momentalnie odpalić Netflixa, który działał w tle. Albo na przykład przejść do BD 4K. A w jaki sposób jest doprowadzany Dolby Atmos z tv do amplitunera?
OK misfit, poprawiłem te nieścisłości. Wiedziałem, że zwrócisz uwagę na wartość 0.3392. Napisałem o tym więcej w wątku o Apple TV 4K.

Kris, niestety, VLC na Xboxie to nie to co na komputerze. Nie można odpalać w nim płyt - jest to ograniczenie systemowe od Microsoftu. Nie można płyt odpalać też w Kodi ani żadnej innej apce, oprócz oficjalnego Odtwarzacza Blu-ray. Poza tym płyty Blu-ray mają zabezpieczenia i wątpię, żeby udało się odtworzyć z nich film na konsoli w innej apce niż oficjalna.

(22-10-2018, 22:27)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]A w jaki sposób jest doprowadzany Dolby Atmos z tv do amplitunera?

Przez HDMI ARC? Co do apki Netfliksa na C7, nie miałem nigdy z nią żadnego problemu.
Tego tv nie mam, ale wg rtings.com płynność aplikacji w C7 jest średnia, na Xbox One jest bardzo dobra.

(22-10-2018, 22:27)ifeelveryblah napisał(a): [ -> ]A w jaki sposób jest doprowadzany Dolby Atmos z tv do amplitunera?

Przez HDMI ARC? Co do apki Netfliksa na C7, nie miałem nigdy z nią żadnego problemu.
[/quote]

http://community.cedia.net/blogs/david-meyer/2018/06/25/dolby-atmos-over-hdmi-arc
Sorry, ale wystarczyła mi chwila, abym się przekonał, że Dolby Atmos przez ARC to nie jest wcale nic takiego oczywistego.
Takie proste to może i nie jest, ale jeśli urządzenia są kompatybilne z "Common Mode" (sprzęt audio daje info, że leci Atmos), to ten limit 12 Mbps dla ścieżki dźwiękowej nie jest aż takim problemem, a już na pewno w przypadku streamingów jak Netflix.

Co do apki Netfliksa, ja żadnych problemów z płynnością nie odczuwam, a biorąc pod uwagę, że mogę włączyć Netfliksa za pomocą dedykowanego przycisku na pilocie w ciągu kilku sekund, to apka z TV jest bezkonkurencyjna. Mogę jedynie zapewnić, że klikając w cokolowiek w interfejsie Netfliksa nie trzeba odczekiwać po tym jakichś długich sekund. A jaką wersję Xboxa One użytkujesz?

Na marginesie, po aktywowaniu Dolby Atmos na Xboxie doświadczam cały czas błędnych informacji, że rzekomo wszędzie Xbox puszcza Atmosa, nawet gdy nie leci nic albo jest to zwykły DD. Jak jest u Ciebie? Podobna sprawa jak z DV w aplikacji Netfliksa, tylko Atmos jest włączany od razu po uruchomieniu konsoli.
Dzięki Mateusz za info o VLC. W sumie, gdyby Microsoft wprowadził taką funkcjonalność to byłaby bomba - bo w jednym urządzeniu mielibyśmy świetny, wielofunkcyjny odtwarzacz oraz konsolę do gierSmile
Stron: 1 2