Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Uatu_TheWatcher: kolekcja
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2

Uatu_TheWatcher

Przedstawiam wam moją wyjątkową, dość ważną dla mnie kolekcję filmów "Blu-Ray", ze względu na moją pasję do kina i ,,popkultury filmowej", przy czym film jest dla mnie czymś dużo istotniejszym niż wypełnianie sobie, ot tak wolnego czasu; niż zwykłą projekcją, zlepkiem ruchomych obrazów. Przeważnie skupiam się wokół gatunków filmu: sci-fi, fantasy i horror. Oglądanie ulubionych produkcji jest ucztą dla zmysłów; to możliwość doświadczenia tego co przeżywają bohaterowie, scalenie się z ich emocjami, oraz odczucie tego, co my widzowie byśmy zrobili gdybyśmy byli na miejscu poszczególnych filmowych postaci.

Stan filmów na dziś, które uporządkowałem w kolejności od kupionych dawno temu do tych kupionych niedawno (Gwiezdne wojny: Część VII - Przebudzenie Mocy, z 2015r. dojdzie mi w poniedziałek kurierem - edycja ,,Jasna Strona Mocy", dlatego też wpisałem film na listę)

Lista posiadanych filmów Blu-Ray:
1) James Bond - Quantum of Solace (2008)
2) Obcy - Przebudzenie (1997)
3) X-men - Pierwsza Klasa (2011)
4) Kapitan Ameryka - Pierwsze Starcie (2011)
5) Człowiek ze Stali (2013)
6) Transformers - Wiek Zagłady (2014)
7) Hellboy (2004)
8 ) Interstellar (2014)
9) Death Race 2 (2010)
10) Plan ucieczki (2013)
11) Egzorcysta (1973)
12) Avengers - Age of Ultron (2015)
13) LEGO - Batman Film (2017)
14) Obcy kontra Predator (2004)
15) Star Wars - Attack of The Clones (2002) (STEELBOOK)
16) Terminator: Ocalenie (2009)
17) Predator (1987)
18) Thor: Ragnarok (2017)
19) Strażnicy Galaktyki (2014)
20) Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014)
21) Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów (2016)
22) Iron Man (2008)
23) Logan: Wolverine (2017)
24) X-men: Apocalypse (2016)
25) X-men: Geneza, Wolverine (2009)
26) Deadpool (2016)
27) Legion Samobójców (2016)
28) Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości (2016)
29) Green Lantern (2011)
30) Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie (2016)
31) Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja (1977) (STEELBOOK)
32) Gwiezdne wojny: Część V - Imperium Kontratakuje (1980) (STEELBOOK)
33) Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi (1983) (STEELBOOK)
34) Avengers: Infinity War (2018) (STEELBOOK)
35) The Dark Knight Rises (2012) (STEELBOOK)
36) Jurassic World (2015)
37) Terminator (1984)
38) Gwiezdne wojny: Część VII - Przebudzenie Mocy (2015)

[Obrazek: mk35pcn]

Na zdjęciu kolekcja prezentuje się trochę inaczej. Steelbooki są przy Steelbookach, a normalne wydania przy normalnych wydaniach. Steelbooki uporządkowałem według gatunków filmowych, czy jak kto woli wg. Uniwersów; to samo tyczy się również zwykłych ,,opakowań".

Uatu_TheWatcher

Prezent, który miał dojść na "Święta Bożego Narodzenia", kurier podesłał mi dopiero wczoraj. Najważniejsze, że w końcu film mam w kolekcji. Steelbook "Ostatniego Jedi" ma zaskakująco mocne wykonanie: energetyczny wachlarz kolorów, choć nie ma tłoczeń i żłobień, jak to było w przypadku Steelbooków z Epizodów "Star Wars" od I do VI. Irytujące spośród elementów wykonania opakowania dla nośnika Blu-Ray tego obrazu od "Disney/Lucasfilm Ltd." są jedynie ikony najważniejszych postaci biorących udział w "Ostatnim Jedi", które umieszczone w kolumnie na grzbiecie opakowania zastępują tytuł filmu. Ósmy Epizod "Gwiezdnych Wojen", a jestem świeżo po kolejnym seansie, ponownie mnie zaskoczył; tak dzieje się za każdym razem, gdy oglądam tą definiującą w całkowicie nowy sposób istnienie Mocy, jej użytkowników i czym ma być i jak wyglądać tzw. ,,równowaga Mocy" w Galaktyce, produkcję.


[Obrazek: d325vbo]

Następny Steelbook Blu-Ray, do kolekcji, w który będę chciał się zaopatrzyć to:

"Conjuring 2" lub coś anglojęzycznego... A może "Predator 2"?
W sensie, zaskoczył, że można to tak spartolić?
(10-01-2019, 11:14)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]"Conjuring 2"
Sprzedaj parę butelek po piwie i kupisz. Spadł mocno z ceny

Uatu_TheWatcher

(10-01-2019, 11:49)Bender napisał(a): [ -> ]W sensie, zaskoczył, że można to tak spartolić?

W "VIII Epizodzie" Johnson sięgnął absolutu w kreacji Mocy. Stworzył coś, co ukazało jej pierwotną, bardzo głęboką metafizyczną naturę. Teoretycznie rzecz biorąc ogólny wydźwięk, atmosfera, specyficzne filozoficzne tło w niektórych sytuacjach "Ostatniego Jedi" i tworzące z tym kontrasty przykładowo: sali tronowej Snoke'a, nieco filuterne, nieśmiałe poznanie się Rose z Finnem, postawiły "Epizod VIII" Gwiezdnych Wojen w sytuacji, w której ów film mógłbyistnieć bez względu na poprzednie filmy z cyklu, m.in. odcinając się od Prequeli sagi George'a Lucasa. W moim odczuciu, a ciężko jest wybrać subiektywnie, a gdzie dopiero obiektywnie najlepsze starwarsowskie produkcje, "Star Wars: The Last Jedi", to najbardziej wartościowy (nie lubię używać określenia ,,najlepszy) film spośród wszystkich jedenastu pełnometrażowych obrazów kinowych "Star Wars", wliczając w to animowane "Wojny Klonów" z 2008r., jaki oglądałem w życiu.
Odcina się, tylko tu się zgodzę. Nie tylko od prequeli ale i od poprzedniego filmu. Nie widzę tam ani absolutu Mocy, ani metafizyki (autorzy samy przyznali, że scena z odbiciami Rey... nic nie znaczy a po prostu fajnie wygląda). Nie widzę żadnego filozoficznego tła. Widzę wydłużony, całkowicie pozbawiony logiki pościg jednego statku za drugim, przerwany abstrakcyjnymi wakacjami na planecie kasyn, a to wszystko okraszone serią wymuszonych, szokujących dla samego szokowania, elementów wywracających cały sens, nastrój i flow poprzedniej części. Prequelami byłem zniesmaczony i rozczarowany (bądźmy szczerzy, gnioty jakich mało) ale TLJ po prostu mnie wkurzył.
tam chociaż był McGregor. Załóżmy, że Przebudzenie Mocy i tym podobne filmy mają fajny scenariusz i są niezłym kinem rozrywkowym, ale nie dodawajmy im walorów intelektualnych, bo one są totalnie miałkie na tej płaszczyźnie.
Naturalnie. I nawet nie próbują jakoś szczególnie aspirować.

Uatu_TheWatcher

(10-01-2019, 12:02)Wolfman napisał(a): [ -> ]
(10-01-2019, 11:14)Uatu_TheWatcher napisał(a): [ -> ]"Conjuring 2"
Sprzedaj parę butelek po piwie i kupisz. Spadł mocno z ceny

Horroru z elementami dreszczowca,"Conjuring 2", na pewno sobie nie odpuszczę; ten film muszę mieć. Nieważne kiedy dołączę go do swojej kolekcji, ważniejszym jest jednak to, że to zrobię. Możliwe, że poczekam do 30 stycznia 2019 roku. Wtedy w Polsce, w wydaniu Blu-Ray i Steelbook Blu-Ray zadebiutuje "Zakonnica" - prequel do duologii "Conjuring". Oczekuję, oby nie na próżno, że polscy dystrybutorzy wznowią wydanie Steelbooków Blu-Ray albo samych formatów Blu-Ray kinowych produkcji: "Conjuring" i "Conjuring 2"; liczę na zmniejszenie ceny całych trzech filmów, bez względu na opcję wydania, albo na wypuszczenie do sprzedaży łączonej trylogii "Conjuring", bo przynajmniej wtedy mam świadomość, że za komplet będzie taniej.

czuubakka

Widzę że podoba ci się ta seria, więc może przeczytaj to:
[Obrazek: 434.jpg]
Stron: 1 2