Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Hook - 1991 reż. Steven Spielberg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
To jeden z tych filmów, które w w jakości HD z polską wersją językową zyskaliśmy po pojawieniu się nowego formatu Ultra HD. Tym bardziej dziwne wydaje się zachowanie polskiego dystrybutora, który nie zdecydował się na jego wydanie. Tak więc, aby cieszyć się filmem w jakości 4K trzeba sięgnąć po jedno z wydań zagranicznych lub skorzystać z platformy iTunes. Z tego co udało mi się odnaleźć wynika że jest jedna specyfikacja płyty dla wszystkich krajów więc wybór jest całkiem spory.

LISTA WYDAŃ
1. włoskie - pełny opis płyt z tego wydania dostępny w filmoskopie
2. angielskie (skan BDinfo płyty Ultra HD)
3. francuskie - wersja PL wymieniona na amazon.fr i wynika z języków dostępnych w wydaniu angielskim i włoskim
4. hiszpańskie - wersja PL wymieniona na amazon.es i wynika z języków dostępnych w wydaniu angielskim i włoskim
5. niemieckie - wersja PL wymieniona na bluray-disc.de i wynika z języków dostępnych w wydaniu angielskim i włoskim
6. czeskie -  - wersja PL wymieniona na filmarena.cz i wynika z języków dostępnych w wydaniu angielskim i włoskim
7. amerykańskie - wersja PL wymieniona na amazon.com i skanie BDinfo płyty Ultra HD na caps-a-holic.com
8. australijskie - wersja PL wymieniona na blu-ray.com

[Obrazek: thumb-300x300-89351-front.jpg] [Obrazek: thumb-lg-886737-hook-2-disc-dual-format.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-63870-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-67558-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-16662-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-69962-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-69391-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-36888-front.jpg]
[klikając w okładkę przejdziecie do opisu wydania w filmoskopie]

Poniżej linki gdzie można przeczytać recenzję i obejrzeć fotki porównujące pomiędzy UHD a BD.
Recenzja na hdnumerique.com
Porównanie obrazu na caps-a-holic.com
Recenzja na blu-ray.com

Wydaje mi się, że dołączone BD to starsze wydania, tak więc w żadnym z nich nie znajdziemy wersji z PL. Dla osób nie korzystających z technologi 4K a chcących posiadać film z PL pozostają wydania na DVD (dostępne tylko napisy) z polskiej, niemieckiej lub angielskiej dystrybucji.

[Obrazek: thumb-300x300-16638-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-31791-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-41971-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-55221-front.jpg] [Obrazek: thumb-300x300-65163-front.jpg]
[klikając w okładkę przejdziecie do opisu wydania w filmoskopie]
Ta literówka w temacie...

Wciąż jakoś nie udało mi się obejrzeć tego filmu.
No i widzę, że dali jednego z najdenniejszych znanych mi lektorów Tongue
Literówka poprawiona Blush
Cieszę się, że zdjęcia z mojej aktualnej aukcji (DVD w "Obłędnej cenie") przydały się w filmoskopie Wink Przy okazji zapraszam do zakupów - eLukas77
Ja to bym się ucieszył gdybyś przed wystawieniem do sprzedaży sam dodał film do bazy filmoskopu Smile
Polecam Matula Wink a jakiego dali?
Pomijając kilka słabszych momentów z efektami (choć tu brakuje konsekwencji - niektóre prezentują się równie dobrze co te "zwykłe") jest to kolejny fantastyczny, bardzo filmowy (w niektórych momentach ziarno mogłoby przyprawić jego przeciwników o palpitacje) dysk od Sony, ale z filmem nie polubiłem się na tyle, by go sobie zostawić, więc film wędruje na sprzedaż.