Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ceny filmów w Polsce
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
ale ceny produktów to nie wina empików czy mediamarktów to wina takiego IMPERIALA czy innego wydawcy. przecież było już o tym, ze cena nowości z imperiala to koszt około 40zł plus 23 VAT. Stąd MM sprzedaje na zerze za 53-55zł, a empik chcąc zarobić wrzuca np za 63. Mówimy tutaj od dvd. Dlatego z tego co wiem MM nie opłaca się utrzymywać nierentownych działów muzyczno-filmowych, gdzie nie ma opcji dosprzedania gwarancji czy naprawy wyświetlacza. Z tego co mi wiadomo trzymają je tylko dlatego, bo w Niemczech tak jest.
Z tego co wiem, bardziej wyzbywają się towaru związanego z filmami. Nie opłaca się nim handlować Smile
A może za  dużą prowizje mają ?  Smile I dlatego takie a nie inne ceny na półce xd I nie schodzi Wink

Ceny podobne  do Amazonu i ruch by mieli Wink
Dokładnie, to chore zeby w kraju gdzie srednia krajowa to 1/3 EU miała przeważnie dwa razy wyższe ceny! Nie wiem czy obecnie jeden film na dziesiec kupuje na PL rynku.... Może w koncu uswiadomią sobie że ludzie to jednak nie kretyni, i filmy blu-ray czy uhd nie sa targetem dla bazarowych ignorantów, ale ludzi którzy umieją kalkulowac, znają język angielski i mogą olewac "krajowych szantażystów", bo polkiej sciezki nie potrzebuja!!! Szczególnie że w najlepszym razie to 5.1 a oryginalna jest dts 7.1 lub dolby atmos wiec tym bardziej szkoda na nią czasu! A dystrybutorzy zachowuja sie jakby była zeszła dekada Tongue
Generalnie MM ma zamiar pozbyć się "starszych" filmów i w niedalekiej przyszłości skupić się tylko na sprzedawaniu filmowych nowości. Znikną z półek starsze wydania. Planują już to od jakiegoś czasu. Kompletnie nie opłaca im się sprzedawać filmów + zarobki z działów filmowych wynoszą tyle co nic.
Bo opieraja sie na polityce sprzedac kilku drogo, niż tysiącu tanio... oczywiscie kontnuja polityke dystrybutorów, ale kazdy swoja cegiełke dokłada i mamy taka poronina sytuacje ze sprzedaja niewielu, bo tylko tylu może zignorowac takie drakońskie ceny!
Aż trudno uwierzyć w ten plan sprzedaży samych nowości biorąc pod uwagę ostatnią akcję Big Grin
Przecież wielokrotnie kilka osób bardziej świadomych pisało, że to nie wina empików i mm jeżeli chodzi o ceny. warto sobie uświadomić, że WINĘ za taki stan rzeczy PONOSI imperial czy galapagos. zatem przypominamy, że cena zakupu plus VAT sprawiają, że MM i empik sprzedając nowego Predatora na dvd za 55zł nic nie zarabia.

O jakiej ostatniej akcji mówisz. Jeżeli chodzi o akcje koszówkowe Imperiala za 10zł oraz blu za 22,99 to sklepy dostały je w ramach "przeprosin" Imperiala, ale z tego co mówił mi znajomy docelowo będą tylko nowości. Nie ma ludzi, którzy by mieli czas się zająć tym działem, bo stanowi on zło konieczne. Gdyby to były żarówki, kable hdmi czy baterie byłaby marża. ogólnie warto chyba wpadać do MM w 2019, bo sporo filmów może być tańszych w ramach pozbywania się asortymentu Smile
Ale znowu nie ma co wybielac MM, i robienia szumu z WIELKA WYPRZEDAŻY Tongue 10-20 czy zł rabatu przy cenach 80-90 złotych, to smiech na sali.. To też wciskanie kitu i to już w ramach polityki mm i szukania idiotów. Jeśli to jest ten przykład na okazyjne czyszczenie półek Tongue Pytanie, okazyjne dla kogo?
ja tam nigdy nie mam problemu z uzyskaniem rabatu na winyla i uważam, że wybór i ceny mają ok. Co do filmów to bez znaczenia. Średnio mnie interesuje filmografia od dużych graczy, ewentualnie klasyka z ich katalogu. A wielka wyprzedaż na stronie jest pewnie tylko dlatego, że ogólnie chyba jest wyprzedaż asortymentu w MM o tej porze roku.

Istnienie działu filmowego w MM było o tyle dobre, że była konkurencja względem empiku. tak będzie monopol i tak już droższego empiku.

no i jest np promocja na fajne Ghost Story czy Nic Widmo, zatem nie przesadzajmy, że jest źle. Chociaż pewnie zaraz oba będą dostępne w akcji 2 za 49 od Filmostrady.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7