Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Faworyta / The Favourite
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu na razie nikt nie ma w planach wydania UHD ostatniego dzieła Lanthimosa, mam nadzieję, że prędzej niż później sytuacja ulegnie jednak zmianie :/

Czas pokaże czy Faworyta pojawi się na BD w polskiej dystrybucji, tymczasem miło mi zakomunikować, że czeskie sklepy podają, że w ichnim wydaniu BD należy spodziewać się polskiej wersji językowej (póki co bez okładki). Spodziewana premiera - 29.05.2019.


Cytat:Dźwięk: DTS-HD Master 5.1 anglicky, Dolby Digital 5.1 česky, hindsky, maďarsky, polsky, portugalsky, španělsky, thajsky, turecky.
Napisy: anglické pro neslyšící, arabské, bulharské, české, hebrejské, hindské, chorvatské, islandské, kantonské, korejské, maďarské, malajské, mandarínské, polské, portugalské, rumunské, řecké, slovenské, slovinské, srbské, španělské, thajské, turecké.

Dla niecierpliwych jest już dostępne wydanie USA.
[Obrazek: HvPtQr7.jpg]

Skan BDInfo:
Kod:
Disc Size: 39,424,818,508 bytes
Protection: AACS
Extras: BD-Java
BDInfo: 0.7.5.3 (compatible layout created by DVDFab 11.0.1.4)

PLAYLIST REPORT:
Name: 00800.MPLS
Length: 1:59:29.162 (h:m:s.ms)
Size: 33,173,102,592 bytes
Total Bitrate: 37.02 Mbps

VIDEO:
Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 30326 kbps 1080p / 23.976 fps / 16:9 / High Profile 4.1 /

AUDIO:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
DTS-HD Master Audio English 3353 kbps 5.1 / 48 kHz / 3353 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz / 1509 kbps / 24-bit)
Dolby Digital Audio English 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio Spanish 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps
Dolby Digital Audio French 448 kbps 5.1 / 48 kHz / 448 kbps

SUBTITLES:
Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 41.05 kbps
Presentation Graphics Spanish 32.968 kbps
Presentation Graphics French 35.499 kbps
Presentation Graphics French 1.252 kbps

Recenzja i screeny na Blu-ray.com.
Tak jak wcześniej pisałem w czeskim wydaniu, które wychodzi pod koniec maja, należy się spodziewać pl wersji. Tymczasem u Porala pojawił się skan BDInfo "polskiej płyty" z widocznym lektorem i polskimi napisami.
Więc pl wersja jest już dostępna w jakimś wydaniu - pewnie jakimś azjatyckim (np. Indie). Jeśli ktoś jest bardzo niecierpliwy to już wie gdzie tego filmu szukać w pl wersji Smile
A coś się słyszy o 4K? Bo BD przy takim filmie i zdjęciach... jak nagroda pocieszenia :-D
Pewnie wg. polityki Foxa za mało zarobił w box office aby go wydać na UHD. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni, jeśli nie na nośnikach fizycznych to na VOD/w streamingu, ale biorąc pod uwagę, że teraz Disney pociąga za sznurki to nie robię sobie wielkiej nadziei.
Skoro jak na ten moment nie opłaca się wydawać tego filmu na BD UHD, to aż strach pomyśleć co będzie z jeszcze mniej znanymi tytułami czy klasyką kina, zwłaszcza tą nieanglojęzyczną.
Po kupnie przez Disney to będzie bida w Polsce z filmami uhd

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka
MarianPaz - Disney nawet na BD stosunkowo często nie wydaje swoich mniej popularnych filmów, o wydaniach katalogowych nie wspominając. To jest jeden z najgorszych wydawców z punktu widzenia nośników fizycznych.
Na szczęście są dystrybutorzy dla których wciąż robi różnicę mieć lub niemieć kilkaset tys. EUR/zielonych i jest ich coraz więcej, np. ostatnie wypusty od niemieckiego Koch Media (obie Suspirie, Dog Soldiers) czy dalsze zapowiedzi wydań katalogowych od StudioCanal.

EDIT: Faworyta jednak ukaże się również w polskiej dystrybucji - spodziewana premiera 12.06.2019 od Imperial.

[Obrazek: thumb-300x300-47025-big_FAVOURITE-FOX-BR...xF-min.jpg]
(10-04-2019, 23:35)Szczepan600 napisał(a): [ -> ]A coś się słyszy o 4K? Bo BD przy takim filmie i zdjęciach... jak nagroda pocieszenia :-D
Na iTunes już jest w 4K, ale tylko SDR.
Aj to trochę szkoda. Prawdopodobnie zakupię UHD gdzieś w "obcej" dystrybucji :-D, ale może uzupełnię o polskie BD dla bliskich i wsparcia sprzedaży dobrego filmu.
Zakupisz nieistniejące wydanie? Ciekawe Smile
Stron: 1 2