Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Suspiria (2018)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Witam Wszystkich Forumowiczów po raz pierwszy!

Teraz przechodzę do rzeczy! Interesują mnie wszelkie możliwe zapowiedzi i szczegóły techniczne wydania filmu "Suspiria" (2018) w reżyserii L. Guadagnino. Polski dystrybutor, Kino Świat, raczej się nie popisał i na 20 marca zapowiedział premierę tego ważnego obrazu jedynie na nośniku DVD i to bez żadnych dodatków.
Wiem, że film miał już swoją premierę na Blu-Ray (niestety, bez wersji w 4K) w Stanach Zjednoczonych. Niestety, mój Sony nie odtwarza filmów z pierwszego regionu, a i moja znajomość języka angielskiego nie jest aż tak dobra bym mógł oglądać ten film bez polskiej wersji językowej (znam bardzo dobrze szwedzki i hiszpański).

Czy ktoś wie (lub zamierza zakupić) "Suspirię" na Blu-Ray w wersji dedykowanej na rynek Europejski? Interesują mnie, szczególnie, wydania z polskimi napisami (oby takie się pojawiły). Guadagnino to twórca, który (w sposób szczególny) przykłada uwagę do strony wizualnej swoich filmów; tym bardziej pojawienie się tego obrazu u nas w wersji (tylko) na DVD niezmiernie smuci. Może ktoś też napiszę jak prezentuje się owa wersja od Kino Światu?!
(16-03-2019, 05:13)skajstop napisał(a): [ -> ]Interesują mnie, szczególnie, wydania z polskimi napisami (oby takie się pojawiły).

Zapomnij.

Suspiria z 2018r. wyjdzie też na UHD BD w Niemczech 4 kwietnia. Wydawca - Koch Media. Będzie wydanie zwykłe w plastiku i siakieś Ultimate Edition za 89 EUR, tylko szkoda, że nawet prowizorycznego zdjęcia nie ma jak to wydanie będzie się prezentować Big Grin
Ogólnie będzie 5 różnych wydań BD i UHD do wyboru do koloru, ponoć również z angielskimi napisami.

[Obrazek: 2NLIiaX.jpg] [Obrazek: uZkQOy7.jpg] [Obrazek: U56kXoe.jpg]

[Obrazek: Y7CWeQT.jpg].

Nie należy też się przejmować oznaczeniami wiekowymi bo na 99% okładka jest dwustronna.

EDIT: Oki, coś się pojawiło odnośnie tej Ultimate Edition:

Cytat:Freunde! Macht euch warm, dehnt eure Muskeln, seid vorbereitet für einen Tanz zum Rechner, um die (auf 3.000 Stück limitierte) ULTIMATE EDITION von SUSPIRIA vorzubestellen!
HIER und HEUTE gibt's nämlich schon mal einen guten Teil an Infos zum Inhalt der ultimativsten aller ULTIMATE EDITIONS (ein paar Extras liefern wir euch dann morgen zum gebührenden Abschluss). Der Post wird etwas länger, nach unten scrollen lohnt sich!
In der ULTIMATE EDITION sind enthalten:
/ 10 Discs
/ 2 Poster
Plus 2 spezielle Inhalte, die wir erst morgen feierlich „enthüllen“ werden
SUSPIRIA 2018 (auf UHD, Blu-ray und DVD) mit folgenden Extras:
/ BAFTA-Guru-Masterclass mit Luca Guadagnino (ca.74 Minuten)
/ Die Oscar-Academy im Gespräch mit Luca Guadagnino und Cast (ca. 11 Minuten)
/ Interviews mit Cast & Crew (ca. 39 Minuten)
/ Making-of (ca. 4 Minuten)
/ Die Kunst des Tanzens (ca. 4 Minuten)
/ Der Look (ca. 4 Minuten)
/ Die Masken (ca. 4 Minuten)
/ Teaser und Trailer (ca. 4 Minuten)
/ Zwei Soundtrack-CDs mit Musik zum Film von Thom Yorke (ca. 81 Minuten)
SUSPIRIA 1977 (auf UHD, Blu-ray und Bonus-DVD) mit folgenden Extras:
/ Audiokommentar mit Prof. Dr. Marcus Stiglegger & Dr. Kai Naumann
/ Deutscher Teaser und Trailer
/ US-Trailer und TV-Spot
/ Dokumentation über die Restaurierung (ca. 57 Minuten)
/ Mehrere Interviews mit Dario Argento (ca. 123 Minuten)
/ Cinestrange Specials, u.a. mit Dario Argento und Claudio Simonetti
(ca. 39 Minuten)
/ Argento bei World of Horror (ca. 14 Minuten)
/ Bildergalerien
/ Soundtrack-CD mit Musik zum Film von Goblin (ca. 46 Minuten)
Na, was sagt ihr dazu? Mehr wäre einfach zu viel gewesen – zumindest: fast!
MORGEN präsentieren wir euch dann das Beste zum Schluss: Das Artwork der ULTIMATE EDITION inkl. zweier noch „fehlender“ Specials

Czyli będą dwa plakaty + 10 płyt, w tym:
- Suspiria 2018 na UHD BD + BD + DVD + 2 płyty CD z soundtrackiem,
- Suspiria 1977 na UHD BD + BD + bonusowy DVD + płyta CD z soundtrackiem.

Jutro mają pokazać wygląd tego wydania i podać szczegóły dwóch tajemniczych dodatków Smile
Ultimate Edition to będzie perełka, chociaż 89 Euro - cena zaporowa. Nie mniej jednak chętnie bym przytulił, a i na półce by się prezentowało to okazale. Znając dbałość wydawców, ostrość i głębia obrazu będą przyprawiały widza o uderzenia gorąca z ekscytacji. Szkoda, że bez polskich napisów. Będę chyba mógł się obejść smakiem... hiszpańskich subów też chyba nie będzie... Sad Serce się kraja.
Jest i tańsza opcja tego wydania Wink
Aha - Suspiria 2018 ma być w HDR.
Cytat:Interesują mnie, szczególnie, wydania z polskimi napisami (oby takie się pojawiły).

Jesli w Polsce coś jest wydawane przez lokalnych dystrybutorów takich jak Kino Świat czy Monolith to na 99% nigdzie na świecie nie będzie wydań z wersją PL.
Ten brakujący % to kilka filmów wydanych przez Monolith (jak Robocop, John Wick, Hercules) ale to była jakaś chwilowa nietypowa sytuacja w okolicach 2014 roku.
Gieferg- dzięki za info. Smuci mnie to niezmiernie. Mimo, że jestem kolekcjonerem, nigdy aż tak głęboko w te zawiłości nie wchodziłem. Bardziej niż na kupowaniu; skupiam się na historii kina i teorii filmu. Filmy kupuję z wiadomych powodów. Potrzebne są mi nie tylko z miłości, ale i do pracy.

misfit - interesuje mnie opcja dodania polskich napisów do wydań zagranicznych. Jeśli będziesz mieć ochotę lub czas... będę wdzięczny jeśli na priv napiszesz mi łopatologicznie jak to robisz i z użyciem jakiego narzędzia. Wówczas bym zakupił kilka wydań Blu z klasyką (niekonieczne tylko tej z USA ), dodał polskie napisy i mógł prezentować studentom na zajęciach w znacznie lepszej jakości. Interesuje mnie też baza takich dobrych napisów. Wybaczcie, jeśli moje pytania są kuriozalne, ale nigdy się tym nie interesowałem. Co więcej, mój wiek sprawia, że już tak bardzo nad tymi wszystkimi nowinkami nie nadążam.

Co do wydania "Suspirii" na Blu, jeśli rzeczywiście da się wgrać te napisy do oryginalnego filmu, pokroję się aby je zdobyć.
Zależy co rozumiesz przez "wgranie do oryginalngo filmu". Do oryginalnej płyty niczego się wgrać nie da.
Cytat:interesuje mnie opcja dodania polskich napisów do wydań zagranicznych

Tu znajdziesz wszelkie potrzebne informacje: http://forum.filmozercy.com/watek-dodawanie-wersji-pl przeczytaj, a w razie wątpliwości, pytaj w linkowanym temacie.
Gieferg, stokrotne dzięki! Wykorzystam, bo wydaje się to bardzo proste. Szkoda tylko, że (bądź co bądź) trzeba będzie nagiąć prawo. Sam zarabiam na prawie autorskim, więc trochę mnie to drażni. nie mniej jednak... co poradzić.. jeśli żyje się w takiej, a nie innej rzeczywistości. Poza tym, młode filmowe kadry same się nie wykształcą. A niestety, im młodsze pokolenie, tym filmowa ignorancja większa. Dodam, że ambicje mają wielkie (talent często też), ale brakuje im pewnej wiedzy i umiejętności operowania intertekstem na poziomie języka filmu.

Jeszcze raz dzięki!
Potrzebujesz kupić dvdfab passkey. Jeśli chcesz mieć oryginalne menu i całą resztę to zakup też Powerdvd najnowsze mają opcję wgrania zewnętrznych napisów. Nie kosztuje to majątku, ale życie jest ułatwione.
Stron: 1 2 3