Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Przyjemne seriale fantasy z happy endem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Szukam seriali fantasy, które są już definitywnie zakończone i mają sensowne, zamknięte (wszystkie ważne wątki wyjaśnione) oraz pozytywne zakończenie (warunek konieczny Wink ). Byłoby miło, gdybym miała też na kim oko zawiesić w tym serialu i aby nie był jakiś bardzo rozwleczony Wink Ogólnie lubię efekty specjalne, akcję, walki, strzelanki, wątki kryminalne i charyzmatycznych bohaterów. Nie lubię seriali smętnych i ponurych, nadmiernie stresujących lub ckliwych. Nie lubię też motywu politycznych intryg i walki o władzę czy klimatów historycznych, jak np. Gra o tron, nadmiernego epatowania przemocą bez uzasadnienia, tylko po to by szokować (zwłaszcza sadyzmu i tortur) ani takich, gdzie głównymi bohaterami są jakieś dzieci (chociaż tu są wyjątki, bo np. HP mi się podobał i film, i książka). Ew. może być też s-f, ale pod warunkiem, że akcja nie rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej, na statku, tylko raczej coś w stylu Roswell.

Poniżej te, które już obejrzałam i mi się podobały:
- Buffy
- Roswell: W kręgu tajemnic (chociaż to właściwie s-f)
- Nowe legendy o Małpim Królu - właściwie nie pamiętam, czy był definitywnie zakończony, ale na pewno jakieś połowiczne zakończenie miał. Dupy nie urywał, ale dość przyjemnie się oglądało

Poza tym było kilka, które próbowałam obejrzeć, ale były zbyt tasiemcowate albo nie miały zakończenia lub kończyły się beznadziejnie:
- Pod osłoną nocy (Moonlight) - bardzo mi się podobał, ale niestety, produkcja została porzucona bez żadnego zakończenia
- Więzy krwi (Blood ties) - jw.
- Vampire prosecutor - jw.
- Więzy krwi (Kindred: The Embraced) - jw., chociaż ten już był nieco przestarzały
- Supernatural - straszny tasiemiec, nie mogłam się doczekać końca i przerwałam oglądanie. Nie wiem, może ktoś coś o nim napisze, np. jak się skończył, to rozważę, czy nie spróbować ponownie
- Lost girl - jw., ale ten oglądała koleżanka i mówiła, że nie warto dalej oglądać
- Pamiętniki wampirów - jw. i podobno z czasem zszedł na psy, a zakończenie było niezbyt satysfakcjonujące
- Czysta krew - jw.
- Dom grozy - pierwszy sezon mi się bardzo podobał, ale na sam koniec już się zaczął psuć, a później całkiem mi zbrzydł i przerwałam oglądanie. Później czytałam gdzieś, że i tak źle się kończy
- Shadowhunters - z ledwością obejrzałam 2 odcinki, strasznie słabe. Ludzie narzekali na film, a serial wg mnie co najmniej kilka poziomów niżej. Zresztą nie rozumiem nawet, czego chcą od tego filmu, wg mnie był całkiem udany. No i ta pospolita dziewucha z serialu nawet nie dorasta do pięt Lily Collins :/
- Miecz prawdy - nie pamiętam, czy dobrnęłam do końca i czy to ma jakieś zakończenie. Niezbyt mi się podobał, a zwłaszcza ten główny bohater jakoś mnie odrzucał Sad

To chyba tyle, chociaż pewnie o jakimś mi się zapomniało. O filmy nawet nie pytam, bo pewnie będzie tak jak z tymi o wampirach, ale seriali zbyt wiele nie mam na koncie, więc może coś się znajdzie?
Cóż... tylko Wiedźmin mi przychodzi do głowy Big Grin
(07-05-2019, 12:16)Gieferg napisał(a): [ -> ]Cóż... tylko Wiedźmin mi przychodzi do głowy  Big Grin
No raczej nie. Kiedyś widziałam fragment i od poziomu aktorstwa tam prawie mi wątroba zgniła, także nie będę ryzykować Tongue
Nastawianie się, że musi być happy end to dośc absurdalny wymóg, bo tym sposobem nie obejrzysz jednego z najlepszych seriali fantasy jakie kiedykolwiek powstały czyli Robina z Sherwood.





Nie było i nie będzie serialu, do którego bym tyle razy wracał.

Ogólnie to nie widziałem za bardzo innych dobrych seriali fantasy (z czasów nastoletnich pamiętam głównie knoty pokroju Xeny i Herkulesa), ale mam w tym zakresie zupełnie inne kryteria, np nie trawię klimatów fantasy umiejscowionych współcześnie.
Jeśli przetrwałaś Buffy to Robin Hood jest pikuś przy tym.
Oglądałam Robina z Sherwood i chociaż serial mi się podobał, to fakt, że zabili tego z ciemnymi włosami tak mnie zniechęcił, że już nigdy do niego nie wróciłam. A z tym blondynem chyba też kilka odcinków obejrzałam, ale już nawet nie pamiętam, co się z nim stało. To było wieki temu Tongue Nie wiem czy teraz w ogóle by mi się podobał. Ja jednak preferuję urban-fantasy niż jakieś średniowiecze Tongue
Buffy to bardzo dobry serial, tylko trzeba przywyknąć do konwencji, no i pierwszy sezon był najsłabszy. Miałam już nawet zrezygnować, ale dobrze, że tego nie zrobiłam. Z drugiej strony to jednak serial bardziej dla dziewczyn/kobiet, więc nic dziwnego, że facetom się nie podoba Wink
BTW, są na tym forum jakieś dziewczyny?
Kiedyś jedna była Tongue
Och, to straszne Sad Dlaczego na forach są sami faceci?
(07-05-2019, 12:46)-doris- napisał(a): [ -> ]Och, to straszne Dlaczego na forach są sami faceci?
Na forum kolekcjonerskim mają być dziewczyny? Spytałem o kolekcję to nic nawet nie napisałaś. Była jedna sprzedała kolekcję filmową i wszelki słuch zaginał. Na filmwebie jest ich pełno, gdzie masz użytkowników oceniających filmy na podstawie kina / od biedy dvd / pirata z chomika/ zalukaj /oglądaj / ukradnij i wielu innych podobnych źródeł. Tu jest docelowo forum kolekcjonerskie, gdzie czasami się popisze o filmach. Nie jest to jednak główną tematyką, jak na wspomnianym portalu i stąd jest ich tutaj mało
Nie wiedziałam, że to jest forum kolekcjonerskie. Nie mam żadnych kolekcji Sad Oglądam głównie s-f i fantasy, a to są jednak zazwyczaj filmy kinowe... Trafiłam tutaj, bo ktoś polecił mi to forum na nowym DW (tam też prawie sami faceci) Tongue Po prostu szukałam jakiegoś aktywnego forum, na którym można podyskutować o filmach i poprosić o polecenie jakichś. Wcześniej szukałam takiej grupy na facebooku, ale tam są tylko jakieś badziewne, które polegają jedynie na reklamowaniu filmów online
Stron: 1 2