Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Zakup nowego odtwarzacza blu-ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.Prymierzam sie do zakupu odtwarzacza blu-ray celem ogladania filmow Full HD po uprzednim polaczeniu go z TV marki Samsung.W oko wpadl mi model marki Sony s6700.
Posiadam od jakiegos czasu nagrywarke blu ray w komputerze stacjonarnym i przy niektorych filmach mam szare smugi szczegolnie widoczne na czarnym tle oraz zasniezony obraz.
Prosze o opinie osoby posiadajace jakikolwiek odtwarzacz blu ray czy u Was przy odtwarzaniu filmow z plyty jest wszystko w porzadku z jakoscia obrazu i nie ma zadnych wyzej wymienionych artefaktow.
Przegladalem rozne komentarze klientow roznych marketow z tymi urzadzeniami i o dziwo prawie kazdy zachwalal ze obraz przy ogladaniu filmow jest po prostu "zyleta".
Juz sam nie wiem co o tym sadzic - prosze o opinie i o rade Smile
(29-06-2019, 10:41)sebki1 napisał(a): [ -> ]Witam.Prymierzam sie do zakupu odtwarzacza blu-ray celem ogladania filmow Full HD po uprzednim polaczeniu go z TV marki Samsung.W oko wpadl mi model marki Sony s6700.

Może swoje pytanie powinieneś zadać w dziale technicznym?
Jakiś czas temu kupiłem jeden z niższych modeli tej serii jako odtwarzacz zapasowy. Wygląda na to, że wszystkie urządzenia posiadają na pokładzie te same podzespoły, ewentualnie niewiele się różniące. Polecam z czystym sumieniem! Dziś częściej korzystam z Sony niż dogorywającego Philipsa. Biorąc pod uwagę niewygórowaną cenę – zero minusów. No, i ten wygląd. Cool Sporo pochlebnych postów wysmażyłem w innych wątkach, a pierwszy z nich w kolekcji płyt Misfita.

Daras napisał:
(...)
Miałem kilka odtwarzaczy DVD (pierwszy kupiłem bodajże w roku 2000), ale też „walczyłem” z urządzeniami BD, które w określonych latach zaliczano do flagowych. Zadbałem o to aby na pokładzie gościł odpowiedzialny za porządne skalowanie płyt DVD procesor Marvell Qdeo. Co z tego, skoro po około 3 latach zawsze siadał mi niebieski laser, a to sugerowało nabycie nowego produktu. 
Po rozmowach z doświadczonymi serwisantami sprzętu audio – video zmieniłem filozofię zakupową. Obecnie – jako rezerwowy – posiadam budżetowy odtwarzacz Sony. Testy jakie przeprowadziłem porównując obraz z urządzenia kosztownego oraz relatywnie taniego wprawiły mnie w osłupienie (w zabawie chodziło o skalowanie DVD).
(...)
W analizach porównawczych skupiłem się na filmach DVD, a pisząc dokładniej na polskich rekonstrukcjach cyfrowych. Wspominając o odtwarzaczu flagowym miałem na uwadze dość dobrze ocenionego w przeszłości Philipsa BDP 9600. Po drugiej stronie barykady stał Sony BDP S1700 (około 300 zł.). W chwili, w której obraz z drugiego urządzenia zaczął wydawać mi się nieco lepszy zakończyłem porównania. Podsumowując: w „starciu” wziął udział Marvell Qdeo (BDP Philips) oraz Precision Cinema Hd Upscaling (BDP Sony). Oczywiście moje spostrzeżenia były wyłącznie subiektywne, choć wystarczające do zrewidowania poglądów.  

http://forum.filmozercy.com/watek-misfit-kolekcja?page=7

Dwa pytania? Do czego Ci interpolacja 4K? Nie szkoda kasy na droższy model?
Roznica w cenie pomiedzy modelem s6700 a s3700 nie jest jakas znaczaca jak dla mnie.Ogolnie przy zakupie wszelakiej masci sprzetu elektronicznego zawsze staram sie wybierac urzadzenia ze sredniej polki cenowej.Przewaznie zakup nowego urzadzenia podyktowany jest albo awaria albo niedomaganiem juz starego modelu.
Jak już wspomniałem, mam niższy model. Jednak obsługa całej serii powinna być łatwa, intuicyjna. Nie wszystkie funkcje opisane są w instrukcji wprost. Trza trochę „praktyki” aby wszystko rozgryźć. Jakbyś miał pytania, to śmiało. Z tym, że w lipcu / sierpniu będę rzadziej zaglądał na forum.

Jeśli faktycznie zostaniesz szczęśliwym posiadaczem, napisz kulka uwag od siebie.
Nieodpowiedni dział / zdublowany wątek.

http://forum.filmozercy.com/watek-odtwarzacz-blu-ray