Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy podobne do ...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6
W tym temacie można pytać o sugestie i rekomendacje filmów na podstawie tytułów, które się podobają.


Ja jestem zainteresowany co możecie mi polecić jeśli podobały mi się silnie stylizowane filmy o mrocznym zabarwieniu takie jak:
- Sucker Punch
- Sin City 1&2 (Miasto Grzechu)
- Underworld
- Watchmen


Drugim przykładem filmów jakie mnie interesują są filmy w klimatach:
- Drive
- Nightcrawler
- Nerve

i inne filmy gdzie jest dużo neonów (Only God Forgives, Neon Demon, Blade Runner 2049 już widziałem) i muzyki wzorowanej na latach 80-tych.
Cytat:silnie stylizowane filmy o mrocznym zabarwieniu
Kruk - Miasto Aniołów. Ludzie wieszają psy na tym sequelu, ja tam lubię.
Świadomość tego czemu film wygląda jak wygląda (nie wizualnie akurat) połączona ze znajomością oryginalnej wizji reżysera w tym pomagają.

Pierwszy Kruk też by pasował, ale tego polecać nie trzeba.

Możesz spróbować "Kroniki Mutantów":



nie że dobre, ale chyba spełnia kryteria.
Kruka jeszcze nie widziałem, ale już któryś raz się przewija ten tytuł na forum. Muszę zobaczyć, dzięki.
Tak prawdę mówiąc to Daredevil też się trochę wpisuje w takie klimaty (jak oglądałem miałem wrażenie, że to w dużej mierze coś między Batmanem Burtona, a Krukiem), a wersja Dir Cut jest jak dla mnie całkiem spoko filmem (kinowej nie widziałem).

A widziałeś Sędziego Dredda ze Sly'em? Design świata miejscami dość bladerunnerowy:
[Obrazek: judge-dredd-city-street.png?w=1000&h=561]




Podobne wpływy wyczuwa się też w...
[Obrazek: image?url=https%3A%2F%2Fi.imgur.com%2FMp...2cc9fffceb]
...Super Mario Bros Big Grin
Serial Preacher. Stary dobry Grobocop 1&2, Penny dreadfull serial, Hitcher, Strage days, Only God forgive, The purge, Fight club, Zodiac,Brimstone,Rover,Seven,
Co do drugiej opcji to np solidny thriller zatytułowany Gość. Z neonowych to Lost River. Nieco poezji (chyba na temat Detroit) w reżyserii Goslinga. Szóstkowe solidniaki.
(18-07-2019, 16:01)djgromo napisał(a): [ -> ]Drugim przykładem filmów jakie mnie interesują są filmy w klimatach:
- Drive

Driver Smile
Trudno znaleźć coś bardziej neonowego od Enter the Void
Co do pierwszej grupy filmów, to mocno stylizowany jest "Sky Captain and the World of Tomorrow", ale niestety daleko mu do mrocznych klimatów.
@djgromo
Dopisz sobie do listy filmów "stylizowanych" do sprawdzenia:
  • Payback - kryminał z Melem Gibsonem
  • Anon - film w klimatach "Black Mirror", świetna scenografia i dobra muzyka -> dodałem już niemieckie wydanie do Filmoskopu. Film jest też chyba dostępny na Netflixie
Stron: 1 2 3 4 5 6