Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Rozmazywanie się obrazu podczas grania na konsoli - Samsung UE55RU8000
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno zakupiłem Samsunga UE55RU8000 i dotychczas grało mi się dobrze. Jednakże po dłuższym czasie włączyłem RDR2 i od razu zastałem taki oto problem, jak widać na filmiku.

Obra rozmazuje się wokół postaci, jakby jakaś niewyraźna poświata. Ktoś wie co to może być za problem? Czy to wada techniczna telewizora i podlega gwarancji? Czy może ustawienia obrazu? Próbowałem coś grzebać w ustawieniach Game Mode, ale nic to nie daje.

https://www.youtube.com/watch?v=fXUIyPd8DV8
Najlepiej jakbyś porobił zdjęcia ustawień w tv to może poradzimy co można wyłączyć żeby było lepiej.
Wygląda jak artefakt od Auto Motion Plus.
Upłynniacz wyłączony?
(18-08-2019, 21:33)djgromo napisał(a): [ -> ]Najlepiej jakbyś porobił zdjęcia ustawień w tv to może poradzimy co można wyłączyć żeby było lepiej.

Wstępnie miałem takie w trybie Game Mode. Jednakże próbowałem to zmianiać, to po wyłączeniu wszystkich tych opcji, rozmazana poświata wokół postaci jest mniejsza, ale za to cały obraz klatkuje przy obracaniu że szok.

Wszelkie opcje HDR są wyłączone w ustawieniach konsoli jak i w grze.

(18-08-2019, 21:44)Mr.Hankey napisał(a): [ -> ]Upłynniacz wyłączony?

Upłynnaiecze w ogólnych ustawieniach obrazu wyłączyłem od razu jak kupiłem TV. W trybie Game Mode, dopiero teraz powyłączałem - wtedy rozmazana poświata jest trochę mniejsza wokół postaci w grze, jednakże obraz podczas obracania tak klatkuje że szok.

Gdy wyłączę wszystkie upłynniacze, to wtedy nie ma tego efektu "Game mode", czyli niski input lag. Dodatkowo wtedy przy obracaniu kamery, obraz klatkuje jakby miał z 15 fps. Na moim poprzednim Sony nic takiego się nie wydarzyło.
Spróbuj powyłączać kolejno wszystkie opcje w tym trybie i sprawdzaj czy pomogło. Zwłaszcza te dynamiczne korektory, redukcje drgań itp.
Zakończyło się tym, że sprzedałem ten TV. Nie dało się tego naprawić.