Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: HDR10+
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam pytanie, mianowicie jak telewizor obsługuje tylko zwykłe HDR, nie HDR10 ani tym bardziej HDR10+, to czy odtworzy obraz np. ostatniego Aliena?
Odtworzył , ale w wersji bez tych ulepszeń obrazu. I koloru.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
ZWYKŁY HDR to jest HDR10

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
(22-09-2019, 19:01)Jedi-Matser napisał(a): [ -> ]Mam pytanie, mianowicie jak telewizor obsługuje tylko zwykłe HDR, nie HDR10 ani tym bardziej HDR10+, to czy odtworzy obraz np. ostatniego Aliena?
HDR10 to jest właśnie "zwykły" HDR, obecny na płycie zawsze, niezależnie od tego czy jest tam HDR10+ czy Dolby Vision czy oba naraz. (Oczywiście są też nieliczne wydania UHD w SDR, ale ich to nie dotyczy)

Kolega marchello666 pisze bzdury, w przeciwieństwie do Dolby Vision z jego 12-bitowym kodowaniem kolorów, HDR10+ ma kodowanie 10-bitowe, czyli niczym nieróżniące się od HDR10.
Chylę głowę przed alfą i omegą znajomości tych bezwartościowy nazw marketingowych. Przesłanie było krótkie-czy odtworzy. I na to udzieliłem odpowiedzi, nie wdając się w szczegóły.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
Spoko Smile

HDR10+ lansowano na "darmowy" odpowiednik Dolby Vision, a wcale nim nie jest.