Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Midsommar. W biały dzień (2019)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[Obrazek: 1c0b351321085207.jpg]
Po znakomitym Hereditary byłem przygotowany na najgorsze okropieństwa które może zaserwować mi Ari Aster, również gdzieś w stylu głowy pachniało mi to popłuczynami po Wicker Manie, który w moich oczach niestety nie przetrwał próby czasu. Tak więc był lekki dystans który zamienił się w morderczą hipnozę która z jednej strony nie pozwalała mi oderwać oczu od projekcji, ale z drugiej w przerażający sposób podświadomie wiedziałem że oglądam coś złego i powinienem to wyłączyć. Kapitalnie przedstawiony toksyczny związek gdzie jedna strona na siłę usiłuje utrzymać coś czego już dawno nie ma, a druga ma to totalnie gdzieś, a raczej nie ma odwagi tego zakończyć tylko dopieprza cierpieniem z fatalnym skutkiem. Wszystko to wpieprzone w tajemniczą komunę - sektę gdzieś na słonecznych łąkach Szwecji. Z chwilą przekroczenia głównej bramy osady wiedziałem że to sie nie może skończyć dobrze, ale to co tu się odwaliło przekroczyło moje wszelkie oczekiwania okropieństwa. Kapitalnie przedstawione tripy na grzybkach i zielnym kwasie, mordy na ekranie i poza ekranem sprawiły że Misdommar stał się moim Excaliburem w śród przerażających popierdolów w historii kina. Ponoć wersja reżyserska będzie jeszcze bardziej hardcorowa z pierwotną najwyższą kategorią wiekową NC-17. Na samą myśl powtórnego seansu mnie skręca... 9/10
Wiele pozytywnych opinii czytałem na temat tego filmu, podobno petarda.Bardzo lubię Florence, więc koniecznie muszę zobaczyć.
Dobrze, że 4K UHD wydają Włosi, bo jest szansa na jakąś normalną cenę, bo póki co.... Dodgy
Odpuściłem oglądanie tego filmu w kinie po mojej przygodzie z Hereditary. Miałem takiego pecha, że na sali było pełno gówniarzy i na większość mocnych scen reagowali śmiechem nie mówiąc już o finale Wink
Czekam, aż Midsommar wyjdzie w 4k dla mnie jest to zakup obowiązkowy HDR pewnie robi robotę.