Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Ulubieni, nieżyjący aktorzy...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Chyba jeszcze nie było takiego tematu a chyba każdy z nas ma jakichś ulubionych aktorów, którzy już odeszli...
Oto moja lista:

Charlton Heston
Gregory Peck
Charles Bronson
Steve McQueen
James Coburn
Lee Marvin
Audrey Hepburn
Ernest Borgnine
Robert Mitchum
Jason Robards
Roger Moore
Roy Scheider
Louis de Funès

Na pewno będę chciał zebrać w kolekcji najbardziej charakterystyczne filmy dla tych aktorów.
W moim przypadku chyba tylko Leslie Nielsen. Szanuję Richarda Creena, ale widziałem z jego udziałem tylko Rambo, Ściąganego i Hot Shots.
Zmarł Danny Aiello Sad Grał min. w "Ojciec Chrzestny II", "Fort Apache", "Dawno temu w Ameryce", ale mi na zawsze pozostanie w pamięci jego rola w "Leon". Nieduża rola, ale charakterystyczna.

"It's over"
Nie znalazłem odpowiedniego wątku. Zatem spróbuję w niniejszym.

Zmarł Emil Karewicz. Lubiłem jego grę. Aktor ciekawy i charyzmatyczny. Jest okazja do przypomnienia, że nasi sąsiedzi wydali na BD „Stawkę większą niż śmierć” (2012).

Z sentymentem wspominam (i niekiedy oglądam) „Stawkę większą niż życie”. Jako, że nie byłem w kinie na „Stawce większej niż śmierć” to cierpliwie czekałem na polską edycję filmu w wersji BD. W tej sprawie wyprzedzili nas zachodni sąsiedzi. Z prywatnej korespondencji dowiedziałem się, że dystrybutorem „Stawki” jest znana z dobrych wydań firma Ascot Elite. Krążek nabyłem w Amazon.de i nie zawiodłem się. Ekonomiczna przesyłka dotarła do mnie w bardzo krótkim czasie. Na pudełku oraz płycie nie zauważyłem najmniejszych wad (co zdarza się wydawcom krajowym).
Na płycie jest kilka dodatków. Koronne miejsce zajmuje reklama niemieckiego wydania „Stawki większej niż życie” na dvd. Zaskakująco dobry obraz. Poczułem dreszczyk emocji oglądając „zajawkę” oraz słysząc znaną melodię w formacie DTS HD stereo. Polskie audio serialu podobno ma dźwięk 5.1. 

Na opakowaniu „Hansa Klossa” widnieje zapis: 2.10:1 / 1080p25 / AVC. Faktycznie, ratio oscyluje pomiędzy 2.20:1, a 16:9. Na urządzeniu odtwarzającym zauważyłem informację: 1080p24. Z przyjemnością wsłuchiwałem się w polską ścieżkę 5.1 DTS HD.
Początkowo chciałem zamieścić tu więcej uwag natury technicznej. Ostatecznie postanowiłem wkleić fragment pewnego wpisu (do ewentualnego przetłumaczenia w translatorze). N. Figula napisał / napisała: Das brillante Farb-Bild im Format 2,10:1 (1080 / 25p) ist kontrastreich und knackig scharf, der Ton (DTS-HD Master Audio 5.1) ist detailreich mit kräftigen Bässen und hat in den Action-Szenen den richtigen Wumm aus allen 5.1 Kanälen. Da kommt Freude auf! An Extras bietet der Silberling neben dem Originaltrailer noch drei deutsch untertitelte Interviews mit Stanislaw Mikulski (ca. 10 Min.), Emil Karewicz (ca. 5 Min.) und Daniel Olbrychski (ca. 7 Min.).

Więcej opinii znajdziecie tu: http://www.amazon.de/Hans-Kloss-zwischen-Fronten-Blu-ray/dp/B00JPF6A9G/ref=sr_1_sc_2?ie=UTF8&qid=1408787740&sr=8-2-spell&keywords=hans+kllos

Niemieckiej edycji polskiego filmu daję 9/10. To mocna rekomendacja, jednak w ten sposób chciałbym podziękować Ascot Elite za „Klossa”. Miłośnicy formatu Full HD znajdą w obrazie kilka niedoskonałości. Według mnie uwidaczniają się one (tylko) na sporym ekranie.

Panowie S. Mikulski i E. Karewicz potwierdzili kondycję. Brawo! Nie rozczarował też D. Olbrychski. 
W niemieckiej wersji językowej odniosłem wrażenie, że twarze dwu pierwszych aktorów idealnie pasowały do głosów. Wink  

EDIT:
Pierwszy raz zajrzałem do działu O kinie. Rzadko chadzam na seanse zbiorowe gdyż mam w domu byczy ekran projekcyjny. Dobrze, że jest miejsce na wspomnienia o zmarłych aktorach.
(18-03-2020, 22:29)Daras napisał(a): [ -> ]Na opakowaniu „Hansa Klossa” widnieje zapis: 2.10:1 / 1080p25 / AVC. Faktycznie, ratio oscyluje pomiędzy 2.20:1, a 16:9. Na urządzeniu odtwarzającym zauważyłem informację: 1080p24. Z przyjemnością wsłuchiwałem się w polską ścieżkę 5.1 DTS HD.

Odtwarzacz nie robi Cię w konia - dokładnie jest to 1080p 23.976 fps. Co do AR to wynosi on dokładnie 2.00:1.
Ustalając klatkaż zawsze bardziej ufam informacji podanej przez odtwarzacz, choć na okładce nadal widzę: 2,10:1 / 1080p25. Z kolei nie mam narzędzia umożliwiającego sprawdzanie AR. W typowych formatach sprawa jest dla mnie oczywista „na oko” (?), natomiast w przypadku 2,10:1 vs 2,00:1 już nie.
Masz płytkę? Podzielasz moje uwagi dotyczące jakości?

Produkcja raczej niedoceniona. Na przekór Filmweb napiszę, że po projekcji byłem usatysfakcjonowany. Momentami łapałem klimaty „Indiany Jones”. Cool Wielbiciele serialowej „Stawki” mogliby pokusić się o zakup BD, choćby z tego powodu, że krążek zawiera film z ostatnią kinową rolą Emila Karewicza i Stanisława Mikulskiego. Z mojej strony szacun za sprawność oraz werwę. Aktorzy za rolę mieli nominacje:
https://www.filmweb.pl/person/Emil+Karewicz-461/awards
https://www.filmweb.pl/person/Stanisław+Mikulski-402/awards
Rutger Hauer
John Candy