Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Człowiek z blizną / Scarface (1983)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno zremasterowany Człowiek z blizną ukazał się na nośnikach fizycznych więc wypadałoby założyć o tym temat.

[Obrazek: zphUfJS.jpg] [Obrazek: kbFJUAH.jpg] [Obrazek: ZRxRPL7.jpg]


Poza wydaniami UHD Universal wypuścił remastera również na BD co jest obecnie rzadko spotykane.
W wydaniu UK znajdziemy polską wersję językową (lektor i napisy) na płycie UHD. Dołączona płyta BD to również remaster (brak pl wersji).
W kolekcjonerce po prawej znajdziemy również płytę z wersją filmu z 1932r.

Recenzja wydania UHD BD na doblu.com.

Porównanie remastera na UHD do starego wydania BD na caps-a-holic.
Kolejny solidny upgrade od Universal.

Skan BDInfo płyty UHD z UK:
Kod:
Disc Size:      93,670,004,698 bytes
Protection:     AACS2
Extras:         Ultra HD, BD-Java
BDInfo:         0.7.5.5

PLAYLIST REPORT:

Name:                   00800.MPLS
Length:                 2:49:51.431 (h:m:s.ms)
Size:                   83,047,190,400 bytes
Total Bitrate:          65.19 Mbps

VIDEO:

Codec                   Bitrate             Description    
-----                   -------             -----------    
MPEG-H HEVC Video       52344 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 10 bits / HDR10 / BT.2020

AUDIO:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
DTS:X Master Audio              English         5793 kbps       7.1 / 48 kHz /  5793 kbps / 24-bit (DTS Core: 5.1 / 48 kHz /  1509 kbps / 24-bit)
DTS Audio                       English         768 kbps        2.0 / 48 kHz /   768 kbps / 24-bit
DTS Audio                       French          448 kbps        2.0 / 48 kHz /   448 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Russian         448 kbps        2.0 / 48 kHz /   448 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Czech           448 kbps        2.0 / 48 kHz /   448 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Hungarian       448 kbps        2.0 / 48 kHz /   448 kbps / 24-bit
DTS Audio                       Polish          448 kbps        2.0 / 48 kHz /   448 kbps / 24-bit

SUBTITLES:

Codec                           Language        Bitrate         Description    
-----                           --------        -------         -----------    
Presentation Graphics           English         38.153 kbps                    
Presentation Graphics           French          31.877 kbps                    
Presentation Graphics           Dutch           33.014 kbps                    
Presentation Graphics           Danish          29.640 kbps                    
Presentation Graphics           Finnish         31.907 kbps                    
Presentation Graphics           Norwegian       32.032 kbps                    
Presentation Graphics           Swedish         28.907 kbps                    
Presentation Graphics           Russian         33.863 kbps                    
Presentation Graphics           Czech           29.705 kbps                    
Presentation Graphics           Hungarian       34.406 kbps                    
Presentation Graphics           Polish          32.948 kbps                    
Presentation Graphics           Greek           33.974 kbps                    
Presentation Graphics           Romanian        27.994 kbps                    
Presentation Graphics           English         0.745 kbps                      
Presentation Graphics           French          0.792 kbps                      
Presentation Graphics           Czech           0.345 kbps                      
Presentation Graphics           Hungarian       0.151 kbps
Istnieje jakaś szansa, ze "Scareface" z 1932 będzie posiadał PL?
Szkoda że nie lubię tego filmu, podobnie jak Czarnoksiężnika z krainy Oz, ale przez to cholerne UHD zacząłem kupować filmy których normalnie bym na półce nie postawił, więc pewnie i Scarface się tam znajdzie, chociażby dla Michelle Pfeiffer <3
Pełny opis standardowego angielskiego wydania Ultra HD dostępny w filmoskopie, a żeby nie powtarzać fotki z okładką przeniesiecie się do niego poprzez klik w porównanie Video Bitrate Wink

[Obrazek: orig-21236-SCARFACE_bitrate-10s.jpg]

Przy okazji parę osób chwaliło się posiadaniem wersji ze statuą więc może odpowie na moje pytanie z dwóch postów wcześniej? Smile
PL jest tylko na płycie UHD z filmem z Pacino.
Miałem to wydanie przeedytować, dodając te info, ale mam jakieś problemy gdy robię to z pozycji telefonu. Komp mi padł, więc tylko dodałem PL w miejscu, które dotyczy głównej płyty wydania.
(26-10-2019, 12:09)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Szkoda że nie lubię tego filmu, podobnie jak Czarnoksiężnika z krainy Oz, ale przez to cholerne UHD zacząłem kupować filmy których normalnie bym na półce nie postawił, więc pewnie i Scarface się tam znajdzie, chociażby dla Michelle Pfeiffer <3

To chyba pozytywny trend (?). Ja z kolei nadal nie mogę się przekonać do zakupów filmów typu: „Godzilla”, „Kapitan Marvel”, „Harry Potter” itp. Brak mi motywacji, nawet dzięki rzeczonemu cholernemu UHD! Natomiast konsekwentnie kolekcjonuję produkcje, do których zechcę wracać.
Może dobrze, że UHD czyni „cuda” (?). Ale czy nowa technologia modyfikuje gusta, choćby potencjalnie? Wywiera jakąś „presję” na konsumentach? Nie wiem. Temat być może ciekawy pod dyskusję w odrębnym wątku.
Obejrzałem Scarface na UHD, jest tak samo fatalnym filmem jak zapamiętałem i żadne HDRy tego nie zmienią Smile
OK. Zatem wypada (nam) dojrzewać do określonych treści. Tymczasem: de gustibus non disputandum. Smile