Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Muzyka z polskich filmów i seriali
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Czy wiadomo jest gdzie* można „znaleźć”, usłyszeć muzykę z filmów(których reżyserem jest Pan: Sylwester Chęciński) pt.:

- „Sami swoi”(1967)(autor muzyki do tego filmu to z tego co wiem Pan: Wojciech Kilar),
- „Nie ma mocnych”(1974) oraz
- „Kochaj albo rzuć”(1977)(do tych dwóch ostatnich wymienionych przeze mnie tytułów autorem muzyki jest z tego co wiem Pan: Andrzej Korzyński) ?
* Np. na jakimś „konkretnym” albumie, płycie czy gdziekolwiek indziej(poza bezpośrednim "odsłuchem" z filmów).

Nie wiem czy w ogóle muzyka z tych filmów została wydana gdziekolwiek, w jakikolwiek sposób... Szukałem na internecie i ciężko cokolwiek było mi konkretnego w tej sprawie znaleźć poza „wycinkami” i to bardzo „szczątkowymi”(np. jeden utwór) prosto z filmów(„opcją ostateczną” byłoby pewnie prześledzenie opisów wszystkich wydanych przez tych dwóch Panów jako autorów muzyki: albumów, płyt itp.).
Np. dostępność i to gdzie można usłyszeć muzykę z filmu pt.: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”(trzy częściowego filmu), serialów: "Janosik", "Stawka większa niż życie" czy z filmu pt.: "Seksmisja" jest mi znane.
Muzyka z trylogii S. Chęcińskiego chyba nigdy oficjalnie nie wyszła na CD. Może z 1. cz. coś by się znalazło na jakiejś składance poświęconej twórczości W. Kilara. Trzeba poszukać.

Natomiast muzykę z Jak rozpętałem II wojnę światową, Janosika i Stawki znajdziesz na poniższej składance:

[Obrazek: Antologia_JDMatuszkiewicza.jpg]
[Obrazek: bc18eeb744da8c750da07e11ac51]

Specyfikacja wydania w poniższym linku:
http://polskienagrania.com.pl/2017/08/30/jerzy-matuszkiewicz-antologia-7cd/

Box liczy 7CD. W sumie nic lepszego nie kupisz jeśli interesuje Cię muzyka filmowa z polskich seriali.

PS. Proponowałbym założycielowi tematu zmianę jego nazwy na "Polska muzyka filmowa" albo "Muzyka z polskich filmów i seriali".
(18-12-2019, 15:29)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Muzyka z trylogii S. Chęcińskiego chyba nigdy oficjalnie nie wyszła na CD. Może z 1. cz. coś by się znalazło na jakiejś składance poświęconej twórczości W. Kilara. Trzeba poszukać.
A na winylu czy na jakimkolwiek innym nośniku ? Pewnie tego przynajmniej Ty nie wiesz, bo byś chyba napisał o tym... Smile
Ale tak poczytałem coś więcej o twórczości Pana Andrzeja Korzyńskiego i wydawania płyt z jego utworami i stwierdzam, że całkiem możliwe jest to, że muzyka z filmów pt.: "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć" nigdy i na niczym nie została jak do tej pory wydana(https://kultura.gazetaprawna.pl/artykuly/1403472,album-andrzej-korzynski-tulipan-sciezka-dzwiekowa-serial.html). Jednakże sporo widziałem płyt Pana Andrzeja Korzyńskiego to może i również na którejś z nich, gdzieś jest "schowana" muzyka z filmów pt.: "Nie ma mocnych" i "Kochaj albo rzuć"... Co do "Samych swoich" to nie wiem jak tu się "mają sprawy" i pewnie trzeba by przeszukać płyty(ich spisy) z twórczości Pana Wojciecha Kilara.

"Problemem" moim zdaniem w tych wszystkich przeszukiwaniach płyt jest to, że mało kiedy można się spotkać(o ile w ogóle) by tytuły utworów miały chociażby w nawiasie napisany tytuł filmu, serialu z jakiego "pochodzą"(bo może czasami nie pochodzą z "żadnego" ?) - gdyby takie coś było to zdecydowanie by to ułatwiło "sprawę poszukiwań" moim zdaniem(nie piszę tu o płytach wydanych jako całe "stricte": filmowe, serialowe - bo wtedy wiadomo, że są raczej "opisane"). Rozumiem też taki, a nie inny stan rzeczy, bo gdy pewnie płyta nie "wychodziła" jako "stricte" nawet z nazwy: płyta z muzyką filmową, serialową(a nawet jak "wychodziła" jako taka) to utwory "żyły swoim życiem"(przypisanym całej twórczości autora muzyki) "oderwanym" od jakichś konkretnych tytułów filmowych, serialowych i pewnie "nie za bardzo" byłoby wtedy je opisywać nawet w nawiasach tytułami filmowymi, serialowymi. Choć niekiedy wydaje mi się po pobieżnych przeszukiwaniach, że przynajmniej tytuł utworu nawiązuje do danego filmu czy serialu(chyba również) w którym "brał premierowy(chyba najczęściej) "udział"(dany utwór)[co prawda dotyczy to sytuacji, gdy cała płyta nosi nazwę, że jest "muzyką filmową" tzn. z piosenkami filmowymi] - przykład takowej sytuacji przedstawię tutaj może innym razem.
==============================================================================

(18-12-2019, 15:29)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Natomiast muzykę z Jak rozpętałem II wojnę światową, Janosika i Stawki znajdziesz na poniższej składance:
(18-12-2019, 15:29)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Box liczy 7CD. W sumie nic lepszego nie kupisz jeśli interesuje Cię muzyka filmowa z polskich seriali.
Napisałem w moim poprzednim, założycielskim poście tego wątku, że:
(18-12-2019, 14:05)dima napisał(a): [ -> ]Np. dostępność i to gdzie można usłyszeć muzykę z filmu pt.: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”(trzy częściowego filmu), serialów: "Janosik", "Stawka większa niż życie" czy z filmu pt.: "Seksmisja" jest mi znane.
Może nie zauważyłeś, że to napisałem albo chciałeś od razu "z początku" "informacyjnie wyedukować" wszystkich potencjalnych(w tym może myślałeś o mnie) chętnych, ciekawych tych tematów itp. Smile
==============================================================================

(18-12-2019, 15:29)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]PS. Proponowałbym założycielowi tematu zmianę jego nazwy na "Polska muzyka filmowa" albo "Muzyka z polskich filmów i seriali".
Przemyślałem sprawę, poszukałem "co i jak wygląda" na forum i faktycznie chyba dobrą opcją będzie zmiana nazwy wątku - stąd została ona zmieniona.
Może niezłym rozwiązaniem(rozmyślam: po przeszukaniu i sprawdzeniu zawartości tego działu forum) byłoby "przypiąć" ten wątek w tym dziale, ale tego to ja już chyba zmienić nie mogę i decyzja należy najpewniej do administratora forum.

Czy istnieją/czy znacie inne fora internetowe w Polsce(polskie) zajmujące się tematyką muzyki filmowej(zagranicznej i polskiej lub tej albo tej) ?

==============================================================================

Co do muzyki z filmów: "Seksmisja", "Vabank", "Vabank II, czyli riposta" to z tego co wiem znajduje się ona na płycie CD pt.: "Vabank, Seksmisja i inne przeboje polskiego kina", której to autorem muzyki jest Pan: Henryk Kuźniak.
==============================================================================

Być może w treści powyższej wiadomości(postu) pomyliłem się niecelowo(mogę się niecelowo mylić w treści tegoż postu). Przedstawiłem tu również swoje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło: przepraszam.
Jeśli interesuje Cię twórczość A. Korzyńskiego (i innych tuzów polskiej muzyki filmowej), to polecam przejrzeć katalog wytwórni GAD Records:
https://gadrecords.pl/?s=andrzej+korzy%C5%84ski

Świetne wydania w dobrej cenie. Znakomita jakość dźwięku i wysoki poziom edytorski (grube booklety w jęz. polskim i ang. z wyczerpującymi informacjami odnośnie powstawania danego soundtracku). Wydają też winyle, ale ich nakład jest ściśle limitowany, więc trzeba się spieszyć z zakupem.

Nasze Forum skupia użytkowników, którzy kupują przede wszystkim wydania filmów, muzyki i gier na nośnikach fizycznych. Dlatego też w pierwszej kolejności podałem info o CD. Wiesz już, że z części wymienionych przez Ciebie filmów w poście otwierającym muzyka została oficjalnie wydana więc wyszukanie innych legalnych opcji odsłuchu (np. Spotify) powinno być teraz łatwiejsze.

Jest w Polsce kilka portali i forum, które są poświęcone muzyce filmowej. Bez problemu powinieneś je znaleźć. Nie będziemy tutaj jednak promować konkurencji.
Cytat:Za wszelkie zło: przepraszam.
Zamiast przepraszać daj sobie spokój z boldem, cudzysłowami i podkreśleniami, z którymi ewidentnie przesadzasz.
(19-12-2019, 12:31)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Jeśli interesuje Cię twórczość A. Korzyńskiego (i innych tuzów polskiej muzyki filmowej), to polecam przejrzeć katalog wytwórni GAD Records:
https://gadrecords.pl/?s=andrzej+korzy%C5%84ski

Świetne wydania w dobrej cenie. Znakomita jakość dźwięku i wysoki poziom edytorski (grube booklety w jęz. polskim i ang. z wyczerpującymi informacjami odnośnie powstawania danego soundtracku). Wydają też winyle, ale ich nakład jest ściśle limitowany, więc trzeba się spieszyć z zakupem.
Mnie, że tak powiem nie interesują "stricte"(choć czasami może "z rozpędu z "emocji"" jakimś jednym dziełem tak) twórcy i całość(czy jakaś konkretna część) ich dzieł - tak bym był ich pasjonatem i przesłuchiwał ich wszystkie twory lecz bardziej "w stylu" takim się "tym interesuję", że jak jakaś muzyka z jakiegoś filmu, serialu itp. z różnych powodów: "jest bliska mi", "podoba mi się" itp. to, że "szukam" o niej informacji, gdzie ją można "pełną", "czystą" "znaleźć", posłuchać, co rzecz jasna prowadzi chyba przeważnie "przez" jej autorów. Czyli reasumując: generalnie "cel" dla mnie to konkretne utwory, nie całość materiałów danego twórcy jakiegoś dzieła, które to pojedyncze spośród nich mi się "podobają"(z różnych powodów jak już wspomniałem wcześniej) i które chciałbym usłyszeć i mieć "dostęp" w najlepszy dla mnie możliwy sposób(o ile jest to możliwe). Jednocześnie nie przekreśla to dla mnie innych dzieł tego przykładowego twórcy(twórcy pojedynczych dzieł, które mi się wiem, że "podobają" z filmu np.), których zapewne, nie znam, nie słyszałem, ale może jakbym usłyszał to bym "polubił"(spłycając tym słowem sens tego co chcę przez to powiedzieć), jednak z braku czasu na to i braku wielkiej pasji do przesłuchiwania różnych tworów - tych przykładowych utworów nie znam... Smile To tak "pokrótce".

(19-12-2019, 12:31)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Nasze Forum skupia użytkowników, którzy kupują przede wszystkim wydania filmów, muzyki i gier na nośnikach fizycznych. Dlatego też w pierwszej kolejności podałem info o CD. Wiesz już, że z części wymienionych przez Ciebie filmów w poście otwierającym muzyka została oficjalnie wydana więc wyszukanie innych legalnych opcji odsłuchu (np. Spotify) powinno być teraz łatwiejsze.
Nie do końca Cię chyba rozumiem, ale po prostu pewnie chciałeś, chcesz dobrze, a ja na to mogę odpowiedzieć jedynie tym cytatem "ze mnie", który już cytowałem w moim ostatnim poście w tym wątku:
(18-12-2019, 14:05)dima napisał(a): [ -> ]Np. dostępność i to gdzie można usłyszeć muzykę z filmu pt.: „Jak rozpętałem drugą wojnę światową”(trzy częściowego filmu), serialów: "Janosik", "Stawka większa niż życie" czy z filmu pt.: "Seksmisja" jest mi znane.
Smile

(19-12-2019, 09:46)dima napisał(a): [ -> ]Choć niekiedy wydaje mi się po pobieżnych przeszukiwaniach, że przynajmniej tytuł utworu nawiązuje do danego filmu czy serialu(chyba również) w którym "brał premierowy(chyba najczęściej) "udział"(dany utwór)[co prawda dotyczy to sytuacji, gdy cała płyta nosi nazwę, że jest "muzyką filmową" tzn. z piosenkami filmowymi] - przykład takowej sytuacji przedstawię tutaj może innym razem.
Chodziło mi tutaj o np. płytę Pana Seweryna Krajewskiego pt.: "Piosenki filmowe"(1994) i np. utwór z tej płyty pt.: "Galimatias" - w kontekście filmów: "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel mogel II" - ten wskazany przeze mnie utwór dotyczy - jest chyba z drugiej części tego filmu - niestety moim zdaniem jest to tylko "jeden motyw; jeden "dźwięk" z tych filmów. Głównie chodzi mi tutaj o muzykę "sytuacyjną" z tych filmów, a nie o muzykę "tytułową" jak np. nią nazywam utwór: "Nie mówmy o zmartwieniach", które są powszechnie znane i dostępne. Czy wie ktoś czy gdziekolwiek(i czy w ogóle) znajduje się gdzieś "cała" i "czysta" muzyka "sytuacyjna"(utwory) z tych dwóch filmów ?
Ciężko się czyta twoje posty. Za dużo cudzysłowów chociażby, na co już wcześniej zwrócił uwagę Gieferg.
Podałem rzetelne informacje nt. polskiej muzyki filmowej. Wystarczy wyszukać konkretne tytuły w google, co nie zajmuje dużo czasu.
Na świętą Melitele, cóż to za bełkot...

<lista ignorowanych wita serdecznie>
(20-12-2019, 14:52)Mister Tadeo napisał(a): [ -> ]Podałem rzetelne informacje nt. polskiej muzyki filmowej. Wystarczy wyszukać konkretne tytuły w google, co nie zajmuje dużo czasu.
Mówisz np. odnośnie mojego pytania o: "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" ? Czy może odnosiłeś się tym do tego podania przez Ciebie danych o płycie: "Antologia" Jerzego Matuszkiewicza, do czego z kolei ja się odnosiłem w poprzednich moich postach(i Ty również - o ile dobrze rozumuję poprzednie nasze w tym wątku posty) ?
Soundtracki z komedii "Kogel-mogel" i kontynuacji nie wyszły do tej pory na CD i LP. Piosenka z filmu - "Szukaj mnie" (muzyka Seweryn Krajewski) - ukazała się np. na tej składance Edyty Geppert:
https://www.discogs.com/Edyta-Geppert-Nic-Nie-Musz%C4%99-25-Lat/release/8783349
Szukanie w google nie jest aż takie trudne.
Polecam więc stronę discogs.com, która kataloguje wydania muzyki na fizycznych nośnikach.
Stron: 1 2 3 4 5