Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: jakość dźwięku - BD, 4K UHD, Netflix, Amazon, HBO
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam.
Nie znam się za bardzo na dźwięku. Jestem osobą, która słyszy tylko jednym uchem i to w 50%. Tv oglądam z dźwiękiem na poziomie 30 % i jest ok ale gdy przełączam się na Netflixa, Amazon Prime czy HBO, to głośność materiałów tam prezentowanych spada w mojej opinii gdzieś o połowę, co jest tego przyczyną?

Druga kwestia; posiadam dosyć stary i tani soundbar Philipsa i materiały z Netflixa, itp. czy filmy na BD oglądam z dźwiękiem na poziomie 30% ale filmy z płyt 4K UHD są na tym poziomie głośności ciche i muszę dawać nawet na max, czyli na 44% głośności. Czy ja coś pokręciłem w ustawieniach soundbara, czy jest to kwestia dźwięku w Dolby Atrmos, którego nie obsługuje soundbar?
Może masz ustawione w telewizorze/odtwarzaczu inne ustawienia dźwięku dla tych filmów, ja tak miewałem często na dvd, że musiałem sam przełączać dla niektórych filmów, by głośność była normalna.
Sprawdziłem wczoraj jeden z filmów na 4K UHD i w opcjach ma tylko Dolby Atmos, nie ma wersji oryginalnej w innym formacie audio i na moim starym i tanim soundbarze trzeba dać głośność na full, żeby jako tako coś słyszeć, zwłaszcza, jeśli się słyszy jednym uchem w 50% Wink
A coś takiego by nie pomogło?
[Obrazek: y9nOWhS.jpg]