Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z EU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy znane są już jakieś konkrety odnośnie wyjścia Wielkiej Brytanii z EU? Jak będzie wyglądała sprawa z cłami na towary sprowadzane od nich?

Póki co słyszałem, że przez rok ma być okres przejściowy na starych zasadach i do jego końca mają coś ustalić.

Jak myślicie będzie wyglądała np. sprzedaż z Zavvi, które wysyła większość towaru osobno nierejestrowanymi listami?
Póki co nic się nie zmieni i może nawet przez kolejne dwa lata, plebs mieszkający w Uk żyje mitami o imperium (mowa o tych co palili flagi z UE), którego już nie ma i niech im ziemia lekka będzie. Jak się coś będzie miało zmienić to będziesz miał doliczane opłaty zapewne na starcie jak się to ma obecnie z Amazon, zapewne przeniosą magazyny na krajów UE. Nie oszukujmy się, ale kupę kasy doją z UE.
(01-02-2020, 22:29)djgromo napisał(a): [ -> ]Jak myślicie będzie wyglądała np. sprzedaż z Zavvi, które wysyła większość towaru osobno nierejestrowanymi listami?

Przeca większość przesyłek z zavvi jest cały czas wysyłana z Guernsey, które nie jest częścią UE więc w ich przypadku pewnie niczego to nie zmienia, tym bardziej, że każdy film wysyłają z osobna przesyłką nierejestrowaną więc i szansa na złapanie cła/vatu jest minimalna.

A z amazon.co.uk pewnie będzie coś a'la tak jak obecnie na amazon.com, całkiem możliwe też, że koszty wysyłki pójdą w górę.
Ja to liczę, że funt pierdolnie i w końcu będą ludzkie ceny po przeliczeniu. Bo póki co znowu powyżej piony stoi.
(01-02-2020, 22:29)djgromo napisał(a): [ -> ]Czy znane są już jakieś konkrety odnośnie wyjścia Wielkiej Brytanii z EU? Jak będzie wyglądała sprawa z cłami na towary sprowadzane od nich?

Póki co słyszałem, że przez rok ma być okres przejściowy na starych zasadach i do jego końca mają coś ustalić.

Jak myślicie będzie wyglądała np. sprzedaż z Zavvi, które wysyła większość towaru osobno nierejestrowanymi listami?

Po co zakładać nowy temat, kiedy takie pytanie już tutaj było i sam na nie odpowiedziałeś? Wink