Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy na Netflix wyglądają lepiej lub tak samo jak z płyty Blu-Ray
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Od pewnego czasu mam telewizor samsung ue43ru7172. I zauważyłem że oglądając filmy (1080p)
z Netflix przez aplikację w telewizorze, jakość obrazu jest lepsza lub identyczna jak z płyty Blu-Ray odtwarzanej na podstawowym Ps4.
Odyseja kosmiczna wygląda identycznie, jak i Birdman.
Wczoraj sprawdziłem Władca Pierścieni : Dwie Wieże i porównując obie wersje, lepiej wglada obraz na Netflix, który ma trochę więcej szczegółów.

Czy ktoś z was wie, jaka może być tego przyczyna?
Pierwsze co przychodzi go głowy to problemy ze wzrokiem. 43 cale to niby niewiele, ale nawet na takim ekranie powinieneś bez problemu dostrzec kompresję Netflixa, choćby przy ciemniejszych ujęciach z Władcy Pierścieni.
Nie mają prawa wyglądać lepiej.
Pierwsze co przychodzi do głowy, to różne ustawienia wyświetlania obrazu dla odtwarzacza i aplikacji (ustawienia ostrości, gamma etc.). 100% pewności, że odtwarzasz jedno i drugie w takiej samej konfiguracji?
Podobnie jak koledzy wyżej jestem wstrząśnięty tymi rewelacjamiWink
Moim zdaniem to tylko pierwsze wrażenia niewprawionego oka. Netflix w 4K wygląda obłędnie jak na serwis streamingowy ale to wcale nie oznacza, że przebija obraz bezpośrednio z płyty UHD.
Ale czym mniejszy ekran tym ciężej dostrzec różnicę do tego dochodzi odległość od wyświetlacza, więc mnie to tam nie dziwi.
Czy władca pierścieni nie występuje w różnych kolorystykach? Z nadmiarem koloru zielonego był jakiś taki problem i może to jest ta różnica?

Netflixa ma natywnie jako aplikacja w tv, żadnych kabli żadnych możliwych problemów z ustawieniem przestrzeni barw itd.

Dla testu można by zgrać płytkę BD to MKV i odpalić na tv bezpośrednio i wtedy porównywać.
(17-03-2020, 08:55)zdichuu napisał(a): [ -> ]jakość obrazu jest lepsza lub identyczna jak z płyty Blu-Ray
A pod jakim względem lepsza?

Birdman ma średni  bitrate dla video na poziomie 35000kbps, Odyseja 29000kbps. Netflix dawał kiedyś bitrate na poziomie 4000-6000kbps, teraz z tego co wspominali tutaj na forum Koledzy, jest ot bardziej 2000-4000kbps. To nie może wyglądać tak samo, albo i lepiej. Czy to PS4 wysyła obraz 1080p/24? Nie są powłączane jakieś "ulepszacze" obrazu?
43 całe tv na takim i dvd wygląda super. Ciężko będzie zobaczyć różnice pomiędzy netflix a Blu chyba że z nosem w ekranie.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Cytat:43 całe tv na takim i dvd wygląda super.

Może z 5 metrów, albo jak ktoś jest ślepy.
Zacząłem kupować Blu-ray w 2010 roku bo już na 32 calach DVD wyglądały za słabo.
Na 46 nie mogę na nie patrzeć inaczej niż z drugiego końca pokoju.
No to jestem ślepy bo z 2 metrów na tv 40 cali plazma różnicy nie widzę. Na 55 cali oled lub 65 cali fałd bije po oczach różnica pomiędzy netflix fullhd a Blu Ray

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3