Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Top Gun - seria
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Na Top Gun: Maverick pewnie sobie dłużej poczekamy.
Tymczasem w USA pojawiły się pre-ordery Top Gun na UHD BD od Paramount z datą premiery 19 maja 2020. Czas pokaże jaka tym razem będzie kolorystyka i czy będzie gdzieś dostępna pl wersja.

[Obrazek: 3xmc9N7.jpg] [Obrazek: 9leMwqC.jpg]

Top Gun doczekał się wydania BD w polskiej wersji językowej w 2009r. za sprawą Imperial.

[Obrazek: 29jWui0.jpg]

Był to typowy mocno przefiltrowany stary transfer.

[Obrazek: BYdqUJD.jpg]

Z kolei w 2013r. wyszedł Top Gun w wersji 3D. W 3D ponoć prezentuje się marnie, ale jest to nowszy transfer pozbawiony DNR i EE więc do oglądania 2D jest to IMO całkiem rozsądna alternatywa w stosunku do starej płyty BD pod warunkiem, że mamy kompa lub odtwarzacz OPPO lub Cambride bo w standardzie to wydanie ma blokadę i nie da się wymusić opcji 2D.
Przypomnę dla posiadaczy OPPO instrukcję jak można to obejść:

Cytat:1. Wchodzimy w ustawienia -> wyjście wideo i zmieniamy opcję ustawienia 3D z Auto na wymuszone (w przypadku posiadania wyświetlacza 3D możemy zostawić tę opcję na Auto).
2. Uruchamiamy płytę i chwilę gdy pojawią się pierwsze plansze informacyjne i/lub video producenta to ponownie wchodzimy w ustawienia (przyciskiem setup na pilocie) i zmieniamy w opcję 3D na wyłączony. Płyta powinna bez problemu przejść do menu, a po włączeniu film będzie odtwarzany w 2D.

Kolorystyka obrazu z wersji 3D nie każdemu podejdzie - jest to teal & orange, jednak jeśli komuś to przeszkadza to zmieniając balans bieli na wyświetlaczu z ciepłego na zimny można uzyskać w miarę satysfakcjonujący efekt końcowy.
Np. poniżej moje screeny, po lewej stronie stare BD, w środku 3D BD, po lewej 3D BD z obrazem ustawionym na zimne nastawy.

[Obrazek: 1607341338140955.jpg] [Obrazek: f845921338140996.jpg] [Obrazek: 7861501338141055.jpg]

[Obrazek: c685451338140962.jpg] [Obrazek: 15f6491338141002.jpg] [Obrazek: 4a8df21338141048.jpg]

[Obrazek: 1024111338140974.jpg] [Obrazek: eba6111338141013.jpg] [Obrazek: 64a1641338141037.jpg]

[Obrazek: 7e06131338140985.jpg] [Obrazek: 5a2ad61338141019.jpg] [Obrazek: 8513491338141033.jpg]

[Obrazek: be4c861338140991.jpg] [Obrazek: f16a0a1338141022.jpg] [Obrazek: 2082ab1338141027.jpg]

[Obrazek: a24a331338140968.jpg] [Obrazek: 0bb1e61338141008.jpg] [Obrazek: 057bc21338141042.jpg]
Cytat:Z kolei w 2013r. wyszedł Top Gun w wersji 3D. W 3D ponoć prezentuje się marnie, ale jest to nowszy transfer pozbawiony DNR i EE więc do oglądania 2D jest to IMO całkiem rozsądna alternatywa w stosunku do starej płyty BD pod warunkiem, że mamy kompa lub odtwarzacz OPPO lub Cambride bo w standardzie to wydanie ma blokadę i nie da się wymusić opcji 2D.
Kopia zapasowa załatwia to bezproblemowo Tongue

W 2D ta wersja wygląda całkiem dobrze, chociaż z kolorami trochę za bardzo odjechali. No i zdarzają się naprawdę paskudne momenty
No ale standardowe BD jest dla mnie nieoglądalne (wolę już nawet DVD).

Dodajmy, że jeśli ktoś nie lubi ziarna, to może sobie tę wersję 3D odpuścić bo ziarno jest tam bardzo mocne (co mi oczywiście nie przeszkadza).

A najlepiej to zamiast Top Gun sprawić sobie "Days of Thunder" bo to praktycznie ten sam film, tyle, że lepszy (i z samochodami zamiast samolotów) i nie ma problemów z obrazem ani nie niesie dylematów, bo ma tylko jedno, przyzwoicie wyglądające wydanie BD.
No jasne to samo, bo tylko samoloty zmienili na samochody, a takich jest na pęczki. Zwłaszcza, że w TG nie chodzi nawet o wyścigi, a podobnych do niego jest praktycznie prawie 0. Przynajmniej remastery nie mają obsuwu. Oby było podobnie z Władcą pierdzieli i Hobbitem. Nawet nie ma za bardzo przebierać w czym w podobnej tematyce. Kiedyś coś tam próbowali w postaci Iron eagle 1-4, Into the sun i itp. TG był zawsze najlepszy.
Wolę DoT z dwóch powodów - raz - nie kręcą mnie aż tak walki lotnicze (współczesne) i wolę pooglądać wyścigi, dwa - końcowa akcja tego ostatniego jest tak nieczytelna, że nawet nie wiem co się dzieje i za każdym razem na niej ziewam (wczesniejsze w pewnym stopniu też, ale nie aż tak).

A co do wydań to sprawa jest prosta:
- lubisz wosk - bierzesz standardowe
- lubisz ziarno - bierzesz 3D
- nie masz opcji odtworzenia 3D w 2D - bierzesz standardowe,
Żadna z powyższych opcji cię nie przekonuje - czekasz na UHD.
(25-03-2020, 13:30)Gieferg napisał(a): [ -> ]końcowa akcja tego ostatniego jest tak nieczytelna, że nawet nie wiem co się dzieje
Masz na myśli obraz?
Patrzę sobie na grafikę tego steelbooka UHD i o ile mnie wzrok nie myli to te zdjęcia postaci są wklejone w obrys samolotu F-15 a US NAVY go nie używała. Maverick pilotował przecież F-14. Trochę to słaby pomysł z taką grafiką, bo film jest popularny wśród entuzjastów lotnictwa, a oni to od razu wyłapią.
(25-03-2020, 12:16)Gieferg napisał(a): [ -> ]
Cytat:Z kolei w 2013r. wyszedł Top Gun w wersji 3D. W 3D ponoć prezentuje się marnie, ale jest to nowszy transfer pozbawiony DNR i EE więc do oglądania 2D jest to IMO całkiem rozsądna alternatywa w stosunku do starej płyty BD pod warunkiem, że mamy kompa lub odtwarzacz OPPO lub Cambride bo w standardzie to wydanie ma blokadę i nie da się wymusić opcji 2D.
Kopia zapasowa załatwia to bezproblemowo Tongue

Czyli potrzebowałeś kompa Tongue

Z bolączek wersji 3D dodam jeszcze, że miejscami kontrast jest stanowczo zbyt podbity i komprecha pozostawia co nieco do życzenia, ale ogólnie i tak jest o lata świetlne lepiej niż na starej płycie.
Jestem dobrej myśli i liczę na to, że na UHD nic nie trzeba będzie kombinować i niemal wszyscy będą zadowoleni - nie licząc grain haterów... Wink
Liczę na dokładnie to samo Smile

Cytat:Czyli potrzebowałeś kompa
Jakbym go nie miał też bym sobie poradził Smile

Jeden z tych problemów z kontrastem jest na linkowanym wczesniej porównaniu z caps-a-holic.

(25-03-2020, 14:01)Wolfman napisał(a): [ -> ]Masz na myśli obraz?

Raczej "choreografię" i montaż (w dodatku kilka razy odpalana jedna i ta sama rakieta), a także jej nieistniejące tło fabularne, kompletnie mnie ta akcja nie angażuje, nie obchodzi i się przy niej zwyczajnie wyłączam (DoT nie ma takich problemów). Po prostu czekam aż się skończy, problem w tym, że po niej film też się kończy więc nie za bardzo jest na co czekać, no chyba, że piosenki na napisach końcowych. Tak więc DoT wygrywa zdecydowanie, bo tam się za każdym razem wręcz zachwycam tym jak Tony Scott sfilmował wyścigi Nascar (które normalnie mnie nie interesują).
(25-03-2020, 14:03)sebas napisał(a): [ -> ]Patrzę sobie na grafikę tego steelbooka UHD i o ile mnie wzrok nie myli to te zdjęcia postaci są wklejone w obrys samolotu F-15 a US NAVY go nie używała. Maverick pilotował przecież F-14. Trochę to słaby pomysł z taką grafiką, bo film jest popularny wśród entuzjastów lotnictwa, a oni to od razu wyłapią.

Ma to być poprawione i z tego właśnie powodu steel zalicza obsuwę do grudnia Big Grin
Plastik na razie bez zmian - 19 maj. Tego samego dnia ma też wyjść remaster na BD.

https://www.amazon.com/Top-Gun-Blu-ray/dp/B0863S7Q78

U Czechów z kolei wydanie UHD BD wychodzi 20 maja i niby ma być pl wersja w postaci lektora.

https://www.filmyprovsechny.cz/sortiment/top-gun-4k-ultra-hd-blu-ray-remasterovana-verze-2-bd-p125398/
Przy okazji - "Days of Thunder" wychodzi na UHD w tym samym dniu co Top Gun. Nice.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12