Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Filmy niewydane na Blu-ray - petycja?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Biorąc pod uwagę, że nasz polski rynek Blu-ray jest jeszcze młody, a wiele klasycznych tytułów, czy też nowości nie jest u nas wydawanych wpadliśmy na pomysł, że może warto uświadomić wydawców jakich filmów brakuje na niebieskim krążku. Pomysł jest prosty - razem tworzymy listę kilku najbardziej oczekiwanych filmów jakie nie zostały wydane w Polsce i wraz z petycją kierujemy ją do odpowiedniego wydawcy.
Wiadomo, że takie petycje są różnie odbierane przez wielkie korporacje, ale nic na tym nie tracimy, a zawsze istnieje szansa, że taka podpowiedź ze strony potencjalnych kupujących spotka się z aprobatą.

Przedstawię teraz szkic, jakby to mogło wyglądać:

1. Na forum tworzymy temat, w którym każdy z zainteresowanych użytkowników wypisuje 5-10 filmów, których według niego brakuje na Blu-ray.
2. Spośród Waszych propozycji wybieramy 10 tych, które pojawiły się najczęściej.
3. Na głównej stronie Filmożerców tworzymy ankietę z 10 wybranymi filmami, która brzmi: Czy kupiłbyś ten film na Blu-ray?( można wybrać od 1 do 10 tytułów)
4. Petycję z dokładnymi danymi opisującymi zainteresowanie danym tytułem wysyłamy do odpowiedniego dystrybutora.

Czekamy na Wasze opinie. Co sądzicie o tym pomyśle? Czy ma on szansę poprawić jakość polskiego rynku filmów na Blu-ray? Czy wzięlibyście udział w takim przedsięwzięciu?
Wiadomo pomysł fajny i zawsze można wysłać te parę tytułów do dystrybutora. Ale czy dystrybutor weźmie to pod uwagę? Według mnie raczej wątpię. Smile Jak to u nas bywa. Odpiszą, że tych filmów nie mają w planach wydawniczych i tyle.

Na swojej liście uplasował bym przede wszystkim pl filmy.
1. Sami Swoi trylogia
2. Seksmisja
3. Psy 1+2
4. Sara
5. Wesele

Jeśli chciałbym dostać jakiś zagraniczny film to nic nie stoi na przeszkodzie aby go zamówić z zagranicy.
Ale fajnie by było jakby te filmy się u nas pojawiły:
1. Sok z Żuka
2. Forrest Gump
3. Skazani na Shawshank
4. Szeregowiec Ryan
5. Królestwo Niebieskie wer. reż.
6. Zielona Mila
7. Cała seria filmów Koszmar z Ulicy Wiązów
8. Cała seria filmów Halloween
1) Memento
2) Szybcy i martwi (ale nie jestem na 100% pewien czy nie wydane)
3) Oldboy (koreański)
4) Manhunter
5) Pi
6) Święci z Bostonu (też nie jestem pewien na 100% czy nie ma)
7) Seksmisja
8) Tato
9) Sara
10) Mechanik (ten z Balem)
(05-01-2015, 18:30)meaner napisał(a): [ -> ]Jak to u nas bywa. Odpiszą, że tych filmów nie mają w planach wydawniczych i tyle.

To prawdopodobne, ale w sumie przecież to dla nich biznes i jeśli zobaczą, że jest sporo potencjalnych klientów to będzie im się to po prostu opłacać.

edit: Ostatni post w temacie Pulp Fiction nasunął mi też pomysł aby uwzględnić na takiej liście tytuły które się ukazały, ale nie można ich dostać już w sklepach bo nakład został wyczerpany. W tedy na pewno wydawca będzie miał łatwiej.
Zbierze nas się 20-30 osób z tego każdy z innymi tytułami. Ilość zatrważająca. Na pewno wydawcy kierując się przed wszystkim interesem finansowym (w końcu to biznes jak każdy inny) uwzględnią tak "liczny" głos kilkudziesięciu fanów/zapaleńców/kolekcjonerów Wink
Chętnie zobaczę w wydaniu PL film Szeregowiec Ryan.
Ja marzę o kolekcji filmów Stevena Seagala. Chyba są 2 czy 3 ale to nic. Mam na myśli oczywiście lata świetnościSmile
Tak samo Clint Eastwood jest chyba parę ale większości nie ma.
(05-01-2015, 18:06)Mateusz napisał(a): [ -> ]Biorąc pod uwagę, że nasz polski rynek Blu-ray jest jeszcze młody

Nasz rynek ma tyle samo lat, co zachodni - Blu nie wymyślono przed upadkiem Muru, także nie wiem skąd takie przekonanie. A, że jest mały i niezbyt różnorodny, to inna sprawa - był czas się przyzwyczaić, wszak z dvd też jakiegoś szału nie było w porównaniu z Zachodem. Jakieś nagłe zażalenia od 20 chłopa, którzy parają się kolekcjonowaniem i nie mogą spać bez posiadania polskiej wersji językowej sytuacji nie zmieni, jeśli reszta kraju ma to w dupie kupując VCD, tanie filmy z kosza i co tam jeszcze (nie mówiąc już o tym, że jak w końcu wydadzą, to znów będzie płacz, że za drogo). Ale powodzenia - wspieram Was duchowo Smile
Wspieram pomysł na maksa.
Dla mnie co powinno się pojawić na Blu:
1.Pianista(!!!!!!!)
2.Zielona Mila
3.Labirynt (!!!!!!) (2013)
4.Skazani na Shawshank
5.Książę Egiptu
6.American History X
7.sok z żuka
8.Nietykalni(2011)
9.Chłopcy z Ferajny
10.Zodiak

Wstyd i hańba że takie świetnie tytuły u nas nie wydane!

Ula87

Idea sluszna i potrzebna. Ja z checia kupilabym na bluray Mlodych gniewnych, Zielona mile, 28 dni ( z Sandra Bullock), Zejscie, Imperium slonca, American Pie, Stygmaty
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16