Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: House of Cards (2013)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jeden z najlepszych seriali ostatnich lat powraca na mały ekran już 27. lutego. Wszystkie odcinki trzeciego sezonu zostaną udostępnione na Netflix. W sieci pojawił się także zwiastun:





Zapowiada się ciekawie, ale nie mogło być przecież inaczej. Big Grin
Swoją drogą netflix zamierza blokować dostęp osobom korzystającym z VPN albo innych metod w celu uzyskania dostępu do serwisu w krajach gdzie nie jest on dostępny. Przykra sprawa bo korzystałem raz na jakiś czas. Koszt subskrypcji był tani a baza filmów niezła.
Na szczęście u nas Seriale+ zapowiedziało, że też wrzuci od razu w momencie amerykańskiej premiery. Zobaczymy co pan prezydent pokaże.
Trzeci sezon niestety mnie znudził.
Nie wiem skąd informacja o blokowaniu, prezes Netflixa oficjalnie mówił o 30 milionach użytkowników z krajów gdzie Netflix nie jest dostępny. Nie mają zamiaru nic z tym robić.
Był taki zamysł, ale wtedy ktoś popatrzył na liczby i mu sie rozjaśniło Wink
Serial rewelacyjny, pierwszy sezon rozwalił. No i Freddy od żeberek jest mega.

czuubakka

Wiadomo coś o nowym sezonie?
Pomimo początkowego sceptycyzmu, muszę przyznać (już po całym pierwszym sezonie), że serial House of Cards to jeden z lepiej zagranych, wyreżyserowanych i napisanych seriali ostatnich lat. Oczywiście, patrząc na plusy produkcji, najlepiej spojrzeć najpierw na obsadę, a w szczególności na pierwszy plan, na którym bryluje jak zwykle świetny Spacey oraz fenomenalna Robin Wright. O ile jednak o Kevinie, można mówić w superlatywach w nieskończoność (patrząc na jego poprzedńie role), o tyle o byłej Pani Penn już nie do końca. Żyjąca przez dłuższy czas w cieniu swojego charyzmatycznego męża, Robin wypłynęła dopiero u progu 50 - tki właśńie w tej produkcji Netlixa. Jak dla mnie, to ona jest Panią tego serialu i to na niej przede wszystkim skupiała się moja uwaga.

Trudno nie wspomnieć o równie świetnym drugim planie, na którym na pierwszy plan wyłania się odtwórca roli „pechowcy" Petera Russo, Corey Stoll, także mało znany szerszej widowni. Mi kojarzy sie on jedynie ze skromnym występem w Homeland oraz także małej rólce w niedawno obejrzanym przeze mnie Pakcie z diabłem.

Przechodząc do fabuły natomiast, tak jak wspomniałam na początku, byłam nieco sceptyczna. Powodem tego były moje oczekiwania, budowane przez miesiące ochów i achów nad tą mega produkcją Netflixa, dobiegające zarówno z Internetu, jak i telewizji. Spodziewałam się bomby na powitanie, a dostałam raczej mechanizm z opóźnionym zapłonem. Napięcie w House of cards budowane jest stopniowo bez popędu, co początkowo może sprawiać wrażenie nudy. Po ok 6-7 odcinkach, akcja nabiera rozpędu i nie zwalnia aż do samego końca. To nie sprint, a raczej maraton, przez polityczne salony Kapitolu.

A na koniec muszę wspomnieć, że jakby nie oceniać (w ramach moralnych) Kongresmena Underwooda, to trzeba uczciwie przyznać, że facet wie, jak osiągnąć to, czego chce. Mimo jego jaskrawych wad, nie sposób go nie lubić (przynajmniej ja tak miałam). Niedługo sięgam po drugi sezon i czekam na promocję drugiego i kolejnych sezonów House of cards.
(08-12-2016, 08:40)czuubakka napisał(a): [ -> ]Wiadomo coś o nowym sezonie?

Dokładnie o to samo chciałam zapytać, już końcówka marca 2017 chyba najwyższy czas..

czuubakka

Już 30 maja w 2017 roku odbędzie się premiera piątego sezonu House of Cards.
Stron: 1 2