Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: FilmoSkop - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy można w końcu edytować stopkę filmu? jeżeli pomyłkowo wpisałem zły nr lub wstawięłm nie to zdjęcie, albo chciałbym uzupełnić dane o czas i opakowanie?

Jak doda się dodatkowe zdjęcie to jak przejść do widoku wydania, może jakaś opcja albo link do wydania bo po dodaniu zdjęcia zostaje na stronie i nic nie mogę zrobić.

Czy jak się ma lepsze zdjęcie wydania to można zmienić zdjęcie główne? i w przypadku swojego wpisu jak i innych?
Jeśli chodzi o zdjęcia główne które funkcjonują jako miniaturki np. w wyszukiwarce Filmoskopu, to moim skromnym zdaniem najlepiej by było jeśli funkcjonowałyby tam tylko i wyłącznie zdjęcia "katalogowe" (a jedyną zmianą może być powsadzanie ich w większej rozdzielczości tam gdzie występuje pikseloza) które są zasysane ze sklepów. Prywatne fotki danego wydania powinny zostać wepchnięte do galerii, inaczej szpeci to ogół - jest już tak z paroma wydaniami i jest jakoś tak... meh.
No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

i jeszcze inna kwestai
Jak się wchodzi na filmoskop to co to wogóle za lista się pojawia. To sa promocje dnia? niue można tego sortować, sa to okazja z danej chwili co jak to interpretować?

Czy można serwis podzielic na wydania z polskini napisami i pozostałe. Większośc osób myśle że jest zainteresowana polskąwersją, nie wiem po co wyświetlają mi się dziesiątyki wydań które nigdy mnie nie zainteresują.

I pytanie ogólen. Chłopaki fajnie że działacie. Dużo pracy wkładacie w to wszytko. Na razie widze że się to utrzymuje z reklam. Czy jak baza będzie spora to myślicie o płatnym dostępie? Czy zawsze będzie to dostępny materiał tworzony przez Nas?
(19-07-2015, 17:54)matwiko napisał(a): [ -> ]Czy można w końcu edytować stopkę filmu? jeżeli pomyłkowo wpisałem zły nr lub wstawięłm nie to zdjęcie, albo chciałbym uzupełnić dane o czas i opakowanie?

Jak doda się dodatkowe zdjęcie to jak przejść do widoku wydania, może jakaś opcja albo link do wydania bo po dodaniu zdjęcia zostaje na stronie i nic nie mogę zrobić.

Czy jak się ma lepsze zdjęcie wydania to można zmienić zdjęcie główne? i w przypadku swojego wpisu jak i innych?

Nie można jeszcze edytować tych informacji w wydaniu o które pytasz, ale niedługo się pojawi taka opcja.
Jak dodasz zdjęcie do galerii to możesz wrócić do wydania przez przycisk 'wstecz" w przeglądarce. Głównego zdjęcia nie możesz zmienić, ale możesz dodać do galerii i napisać w komentarzu to podmienię.

(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a): [ -> ]No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

Okładki są udostępniane przez dystrybutorów na ich stronach.

(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a): [ -> ]Jak się wchodzi na filmoskop to co to wogóle za lista się pojawia. To sa promocje dnia? niue można tego sortować, sa to okazja z danej chwili co jak to interpretować?

Jest to lista promocji z poszczególnych sklepów, które pojawiły się w ciągu ostatniej godziny.


(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a): [ -> ]Czy można serwis podzielic na wydania z polskini napisami i pozostałe. Większośc osób myśle że jest zainteresowana polskąwersją, nie wiem po co wyświetlają mi się dziesiątyki wydań które nigdy mnie nie zainteresują.

Na głównej stronie możesz wybrać filtry i zaznaczyć tylko polskie sklepy. W przyszłości będzie można też wyszukać wydania po języku, który jest podany na płycie.


(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a): [ -> ]I pytanie ogólen. Chłopaki fajnie że działacie. Dużo pracy wkładacie w to wszytko. Na razie widze że się to utrzymuje z reklam. Czy jak baza będzie spora to myślicie o płatnym dostępie? Czy zawsze będzie to dostępny materiał tworzony przez Nas?

Dostęp do strony jest i będzie darmowy.
Ja mam jeszcze taką sugestię odnośnie wersji językowych:

a) W napisach brakuje do wyboru opcji: "kastylijskie", "katalońskie" i "mandaryńskie" (chyba tak się zwie ten dialekt chiński)
b) Gdy już wybieramy z listy jakieś napisy lub ścieżkę dźwiękową to można założyć, że nie będziemy jej wybierać drugi raz. W przypadku konieczności wprowadzenia kilkunastu wersji językowych bardzo miłym udogodnieniem byłoby, gdyby system z automatu rozpoznawał, które z napisów/wersji językowych zostały już wybrane i nie wyświetlał ich ponownie przy podawaniu kolejnej pozycji

Ps. Drobna sugestia dot. informacji o wydaniu. Dodałbym jeszcze kategorię "Region" żeby było wiadomo czy to jest wydanie "Region free" czy tylko "B" czy też jeszcze inne (do zaznaczania tickiem)

Ps2. Fajnie byłoby jakby w przyszłości można było wyszukiwać też wydania po nazwisku reżysera albo aktora/aktorki występujących w danym filmie (które można by było gdzieś wprowadzić do informacji o wydaniu - np. ograniczając możliwość do podania max 3-4 osób, które są podane na okładce).

Ps3. Czy jest w planach zwiększenie możliwości interakcji między użytkownikami Filmoskopu, np. poprzez dodanie czyjejś kolekcji do "obserwowanych" (i otrzymywanie powiadomień, gdy ta kolekcja zostanie uzupełniona o jakiejś wydania), polecenie komuś jakiegoś wydania, którego nie ma itp.?
W pole Obraz mają iść dane techniczne takie jak rozdzielczość, format, itp.?
[Obrazek: 4Lda0Jo.jpg]
Zerknij na wydanie z wypełnionymi danymi: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/1527.
(19-07-2015, 21:15)Mateusz napisał(a): [ -> ]
(19-07-2015, 20:04)matwiko napisał(a): [ -> ]No ale co z prawami autorskimi, jest napis ze można wrzucać tylko zdjęcia swego autorstwa nie wiem czy można korzystać i publikowac zdjecia dystrybutorów. Tez bym wolał żeby miniturki były zdjeciami katalogowymi.

Okładki są udostępniane przez dystrybutorów na ich stronach.

Ale w takich przypadkach też chyba trzeba uzyskać zgodę od dystrybutora na udostępnienie tych zdjęć. Chyba, że gdzieś na stronie pisze, że zezwalają na takowe udostępnianie. Natomiast co z fotkami ze sklepów? (Zavvi, Amazon)
Materiały na stronach dystrybutorów są udostępniane w celach dalszego wykorzystania, a sklepy biorą te materiały właśnie od dystrybutorów.

(19-07-2015, 21:56)Kapitan_kusiak napisał(a): [ -> ]Ja mam jeszcze taką sugestię odnośnie wersji językowych:

a) W napisach brakuje do wyboru opcji: "kastylijskie", "katalońskie" i "mandaryńskie" (chyba tak się zwie ten dialekt chiński)
b) Gdy już wybieramy z listy jakieś napisy lub ścieżkę dźwiękową to można założyć, że nie będziemy jej wybierać drugi raz. W przypadku konieczności wprowadzenia kilkunastu wersji językowych bardzo miłym udogodnieniem byłoby, gdyby system z automatu rozpoznawał, które z napisów/wersji językowych zostały już wybrane i nie wyświetlał ich ponownie przy podawaniu kolejnej pozycji

Ps. Drobna sugestia dot. informacji o wydaniu. Dodałbym jeszcze kategorię "Region" żeby było wiadomo czy to jest wydanie "Region free" czy tylko "B" czy też jeszcze inne (do zaznaczania tickiem)

Ps3. Czy jest w planach zwiększenie możliwości interakcji między użytkownikami Filmoskopu, np. poprzez dodanie czyjejś kolekcji do "obserwowanych" (i otrzymywanie powiadomień, gdy ta kolekcja zostanie uzupełniona o jakiejś wydania), polecenie komuś jakiegoś wydania, którego nie ma itp.?


a) Napisy dodane
b) Nie możemy wprowadzić takiego rozwiązania ponieważ w niektórych wydaniach znajduje się kilka ścieżek dźwiękowych z tym samym językiem, a w napisach mamy do czynienia z napisami dla niesłyszących.
Region faktycznie można dodać do informacji o wydaniach. W przyszłości na pewno będziemy chcieli zwiększyć interakcje między użytkownikami, ale to na razie tylko plany.

Dodane zostało też krótkie wyjaśnienie przy dodawaniu wydania czym jest kod EAN.
Możecie edytować już informacje w tym także zdjęcia główne w wydaniach które dodaliście.