Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: FilmoSkop - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mnie w zapisywanych danych oraz w wyszukiwarce brakuje reżysera.
Może da się rozszerzyć dane o moim zdaniem dość istotną wskazówkę?
Dla mnie może zostać Vader, zwłaszcza, że tło fajnie wygląda. Te z półkami pełnymi filmów jest beznadziejne jak i to drugie.
Może wprowadzić coś takiego jak "Najpopularniejsze wydanie w kolekcjach" tzn. największa ilość konkretnych wydań powtarzających się w kolekcjach użytkowników Wink
Dwie rzeczy (o jednej już kiedyś mówiłem):
a) strzałki góra/dół do sortowania po danej kategorii (cena, liczba wydań w kolekcji użytkowników itd.); znacznie wygodniejsze niż obecna opcja "pokaż/ukryj filtr"
b) można dodać dodatkowe pola do uzupełnienia dla kolekcjonerów n/t tego na jakim sprzęcie odtwarzają swoją kolekcję (tv, odtwarzacz blu-ray/konsola) i jak ktoś wchodzi w czyjąś kolekcję to też może zobaczyć te informacje
(28-11-2015, 17:02)pred895 napisał(a): [ -> ]Może wprowadzić coś takiego jak "Najpopularniejsze wydanie w kolekcjach" tzn. największa ilość konkretnych wydań powtarzających się w kolekcjach użytkowników Wink

Pracujemy nad odświeżeniem głównej strony portalu, tam będzie taki ranking.

(28-11-2015, 17:08)Kapitan_kusiak napisał(a): [ -> ]b) można dodać dodatkowe pola do uzupełnienia dla kolekcjonerów n/t tego na jakim sprzęcie odtwarzają swoją kolekcję (tv, odtwarzacz blu-ray/konsola) i jak ktoś wchodzi w czyjąś kolekcję to też może zobaczyć te informacje

Ciekawy pomysł postaramy się wprowadzić taką opcje.
Jest jeszcze jedna rzecz, która mnie mocno irytuje. Mianowicie wrzucanie do bazy zagranicznych wydań, w których w polu tytuł jest wstawiany tytuł zagraniczny (a w tytule zagranicznym puste pole). Za cholerę tego potem nie można zmienić (bo, że np. już nie można wstawić opisu filmu to jeszcze pół biedy). Później wiszą takie buble i blokują możliwość zarejestrowania w bazie praktycznie pełnej specyfikacji.
Moja pierwsza wrzutka:
http://filmozercy.com/filmoskop/edition/70472

Niedługo pododaję brakujące szczegóły (dodatki etc.) W moim odczuciu tak każdy powinien podchodzić do tematu, czyli dokładnie i solidnie. Niestety już teraz widać, że "hurtowi dodawacze" górują, blokując innym użytkownikom możliwość dodawania pełnych, wartościowych wpisów, bo tylko pierwszy dodający może edytować wszystkie dane. Jest to kwestia zdecydowanie do omówienia. Wynika z tego mój problem:

http://filmozercy.com/filmoskop/edition/34372
Dodałem dziś do bazy okładkę zeskanowaną ze swojej kopii wydania. Mimo to znaleziona na szybko w necie miniaturka nadal figuruje jako zdjęcie główne. Skontaktował bym się z użytkownikiem, który to dodał, aby usunął słabszą wersję, ale niestety nie ma takiej możliwości. Co można zrobić w tej sprawie? Dopiero zaczynam się bawić tą stroną,
Jeśli chcesz coś zmienić w jakimś wydaniu (dodać jakąś informację czy zmienić zdjęcie) to napisz komentarz pod tym wydaniem a Mateusz w wolnej chwili to poprawi.
Okładka już zmieniona. Tak jak Meaner napisał, daj znać w komentarzu czego brakuje i wtedy uzupełnię. Cieszę się, że kolejna osoba bierze się za uzupełnianie bazy, pamiętajcie tylko o EANach żeby wyeliminować powtórki.
Zastanawia mnie jeszcze kwestia wersji z licencją do wypożyczenia i bez. Chyba też trzeba traktować te wydania osobno (są różnice na okładce i/lub płycie (stosowna adnotacja). Pojawia się jeszcze kwestia dodawania danych do wydania - to też obecnie może zrobić tylko oryginalny dodający.

EDIT:
Jeszcze coś. Dodawałem okładki w dużej rozdzielczości, a są one wyświetlane tak czy siak w pomniejszeniu. Warto na przyszłość pomyśleć o jakichś ograniczeniach w tym temacie (max. rozdzielczość i rozmiar pliku), albo żeby strona automatycznie pomniejszała pliki i je kompresowała, bo jeśli strona się rozwinie, to serwery padną. ;] Oprócz tego jest jedna upierdliwa rzecz. Po dodaniu obrazka nie ma możliwości przejść z powrotem do wydania i trzeba kombinować.