Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: FilmoSkop - opinie i komentarze
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tego przypadku nie potrafię wyjaśnić. Potrzebna jest wiedza Mateusza.
Ok, zobaczmy w czym problem.
(03-02-2017, 09:01)Kirek napisał(a): [ -> ]Tego przypadku nie potrafię wyjaśnić. Potrzebna jest wiedza Mateusza.

To samo spotyka mnie jak próbowałem dodać inny film (też z amazon.fr) więc to nie tylko problem tego wydania. Myślałem że to może przez te francuskie znaki, ale próba dodania linku bez nazwy kończy się tym samym.
W takim razie czekam na informację od Mateusza.

(03-02-2017, 09:03)Mateusz napisał(a): [ -> ]Ok, zobaczmy w czym problem.
Zostałem wyprzedzony Big Grin
Można już dodawać linki.
(29-03-2017, 16:48)czarodziejmarx napisał(a): [ -> ]Jako, że ja redagowałem wydanie Wołynia na filmoskopie i dokonywałem zmian to odniosę się dyskusji. Informacje były jak najdokładniejsze udało się znaleźć. Na początku nie było nic o dźwięku i napisach - to założyłem, że DTS będzie. Potem albo na fb Galapagosu albo ich stronie było info o DTS-HD - poszła aktualizacja. Jeśli chodzi o napisy - ktoś na facebooku znowu dopytał o angielskie bez wyszczególnienia wersji festiwalowej - poszła aktualizacja o napisach ang do wersji zwykłej. Nie miałem nigdzie wszystkich tych informacji podanych oficjalnie - dlatego nie ma pewnego kompletu informacji. Tak naprawdę dopiero dzisiaj będzie wiadomo wszystko - gdy ktoś kto kupi podzieli się wiedzą z okładki i sprawę będzie można zamknąć. Smile

Edit: Spooreczek dzięki za screeny, poszła aktualizacja na FS.

Moje zdanie odnośnie Filmoskopu jest takie, że jeżeli uzupełniamy w nim dane to niech to będą rzeczy zweryfikowane i w 100% zgodne ze stanem faktycznym bez zgadywania, przepisywania specyfikacji z innych stron (na blu-ray.com jest masa błędów i nieścisłości, podobnie bluray-disc.de) czy nawet opierania się o informacje z okładki/ze strony dystrybutora.
Po prostu wpisujmy to co faktycznie znajduje się na płycie/płytach. Nawet jeśli oznaczałoby to, że te dane pojawiłyby się w Filmoskopie tydzień, miesiąc czy rok po premierze danego filmu. Wychodzę z tego założenia, ze lepsza jest niewiedza niż wprowadzanie w błąd.
Bez przesady ... sprawdzenie tego co najważniejsze, czyli czy dane wydanie zagraniczne posiada polskiego lektora/dubbing/polskie napisy i wprowadzenie tego do Filmoskopu to góra 2-3 minuty.
A ktoś twierdzi, że jest inaczej ?
Okej, po dłuższej przerwie wróciłem do FilmoSkopu. Oto moje przemyślenia po dodaniu paru wydań (niestety część problemów nie została rozwiązana po dziś dzień):

- Brak opcji powrotu do strony po dodaniu/edycji czegokolwiek to absurd. Strona wg mnie powinna automatycznie po edycji wracać do głównej strony wydania. Jest to wyjątkowo uciążliwy babol.
- Okładka wydania i przód okładki to to samo w 99% przypadków. Bez sensu jest dodawanie dwa razy tego samego.
- Brak krajów oraz możliwości wybrania kilku.
- Brak pola do podania innych języków niż polski (napisy/lektor/dubbing).
- Brak pola lektora (w sensie, żeby móc wpisywać kto nim jest). Kto robił napisy też by się przydało.
- Brak możliwości wyszukiwania po dystrybutorze z poziomu wydania (w sensie, że chciałbym po prostu kliknąć na nazwie i wyświetlić wszystkie z bazy, a tak niestety muszę wybierać opcje "szukaj" i robić to w ten sposób).
- Dodajcie opcję "Dodaj wydanie" w jakimś widocznym miejscu. Serio, chwilę mi zajęło znalezienie tej funkcji. Nie jest to intuicyjne.
- Czemu ma służyć osobna wyszukiwarka dla wydań i ta na głównej? Nie kumam idei. Ponownie nieczytelne to bardzo.

Rozmawiajmy. Uczyńmy to narzędzie lepszym.
(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Brak opcji powrotu do strony po dodaniu/edycji czegokolwiek to absurd. Strona wg mnie powinna automatycznie po edycji wracać do głównej strony wydania. Jest to wyjątkowo uciążliwy babol.

Do tego wystarczy przycisk Backspace.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Okładka wydania i przód okładki to to samo w 99% przypadków. Bez sensu jest dodawanie dwa razy tego samego.

Zdjęcie główne to zdjęcie poglądowe stworzone przez dystrybutora, w galerii dodaje się już zdjęcia użytkowników.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Brak krajów oraz możliwości wybrania kilku.

W jakim celu chcesz dodawać kilka krajów do wydania?

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Brak pola do podania innych języków niż polski (napisy/lektor/dubbing).

Masz taką możliwość w edycji płyty. Tam dodaje się języki.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Brak pola lektora (w sensie, żeby móc wpisywać kto nim jest). Kto robił napisy też by się przydało.

Patrz wyżej. W edycji płyty przy każdej ścieżce dźwiękowej masz pole tekstowe, w którym możesz wpisać między innymi lektora.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Brak możliwości wyszukiwania po dystrybutorze z poziomu wydania (w sensie, że chciałbym po prostu kliknąć na nazwie i wyświetlić wszystkie z bazy, a tak niestety muszę wybierać opcje "szukaj" i robić to w ten sposób).

Aktualny silnik FS nie jest do tego przystosowany, ale nowy już będzie.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Dodajcie opcję "Dodaj wydanie" w jakimś widocznym miejscu. Serio, chwilę mi zajęło znalezienie tej funkcji. Nie jest to intuicyjne.

Do tej pory nikt się na to nie skarżył.

(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]- Czemu ma służyć osobna wyszukiwarka dla wydań i ta na głównej? Nie kumam idei. Ponownie nieczytelne to bardzo.

Zasadniczo Filmoskop to dwa różne narzędzia. Strona główna służy do wyłapywania promocji i jej wyszukiwarka jest przystosowana do szukania obniżek. Natomiast zakładka Wydania, to swego rodzaju baza wydań, które niekoniecznie muszą znajdować się na stronie z promocjami (wydania wyprzedane, z innych krajów).
(23-09-2017, 22:36)Panaes napisał(a): [ -> ]Brak opcji powrotu do strony po dodaniu/edycji czegokolwiek to absurd. Strona wg mnie powinna automatycznie po edycji wracać do głównej strony wydania. Jest to wyjątkowo uciążliwy babol.
Też mnie to trochę irytuje. Ja przeważnie edycję otwieram w nowej karcie, którą po zapisaniu zamykam. W każdym razie fakt pozostawania na stronie z edycją idealnie się sprawdza przy dodawaniu płyt w wydaniu wielopłytowym. Po wprowadzeniu danych i naciśnięciu 'Dodaj' płyta jest dodana a wszystkie dane zostają co można wykorzystać jako 'szablon' dla drugiej płyty. Często jest tak, że ścieżki dźwiękowe i napisy są identyczne, ich wprowadzanie jest najbardziej żmudne a w ten sposób już mamy wprowadzonego gotowca. Podmieniamy tylko wpisy różniące płyty, naciskamy 'Dodaj' i druga płyta dodana. No i mamy 'szablon' dla trzeciej płyty Smile