Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Avengers (Seria)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Na UHD przywrócili oryginalne kadrowanie. To na Blu-ray otworzyli kadr zarówno w wersji 3D jak i 2D.
(10-09-2018, 09:23)Mierzwiak napisał(a): [ -> ]Na UHD przywrócili oryginalne kadrowanie.

Rzeczywiście, teraz przypominam sobie, że @Gieferg pisał o swojej przeróbce BD z czarnymi pasami Wink
W takim razie tylko polskiej wersji na UHD żal Sad
Tylko że Gieferg kadrował do 2,35:1 a nie 1,85:1 Smile
Udało mi się wczoraj obejrzeć Avengers Infinity War na UHD Blu-ray (a że jestem dzień przed urlopem to nie byłem pewny czy dam radę) i muszę przyznać, że różnica względem HD iTunes (tylko taką oglądałem wcześniej w domu) jest bardzo duża. Tym razem HDR (poprzednie filmy Disneya nie grzeszyły jakoś mocno tym HDR-em) w wielu scenach jest mocny i zauważalny co wpływa na jakość wideo - ta z kolei jest na fantastycznym poziomie, przynajmniej na telewizorze OLED Big Grin (tym bardziej, że OPPO i tak mi konwertuje materiał do Dolby Vision). IMO najlepszy film Marvela/Disneya wykorzystujący HDR i WCG i chyba najlepsze ich wydanie UHD. Nawet audio jest nieco lepsze (aczkolwiek koło Atmosa z prawdziwego zdarzenia to nadal nie stało). Zdecydowanie polecam ;]
Nasza recenzja polskiego wydania Blu-ray 3D z filmem Avengers: Wojna bez granic, podstawowe informacje z raportu BD-info i porównanie wykresów bitrate'u: BD i BD3D vs iTunes (FHD).

Avengers: Wojna bez granic - recenzja filmu i wydania Blu-ray [3D+2D, opakowanie plastikowe]

Screeny i zdjęcia wydania można zobaczyć na Filmoskopie - Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers: Wojna bez granic - steelbook.

[Obrazek: aiw-500-cover-3d.jpg]

Kod:
Disc Title: AVENGERS_INFINITY_WAR
Disc Size: 39 973 144 391 bytes
Length: 2:29:21.243 (h:m:s.ms)
Size: 32 261 382 144 bytes
Total Bitrate: 28,80 Mbps

VIDEO:

Codec Bitrate Description
----- ------- -----------
MPEG-4 AVC Video 25061 kbps 1080p / 23,976 fps / 16:9 / High Profile 4.1

AUDIO:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Dolby Digital Audio English 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps
Dolby Digital Audio Polish 640 kbps 5.1 / 48 kHz / 640 kbps / DN -3dB

SUBTITLES:

Codec Language Bitrate Description
----- -------- ------- -----------
Presentation Graphics English 32,692 kbps
Presentation Graphics Polish 24,635 kbps

Po kliknięciu w obrazek przejdziecie do bezpośredniego narzędzia, w którym można wyłączyć wybrany wykres i sprawdzać bitrate w konkretnym miejscu.

[Obrazek: avengers-wojna-bez-granic-2018-bitrate-3...-04fce.png]
Avengers nie byli pierwszym filmem w całości kręconym kamerami IMAX, Sully Eastwooda nim jest.

A recka spoko.
Ocena dźwięku w retce za wysoka 3 to mogło dostać wydanie DVD z takim dźwiękiem. Na DVD był lepszy standard DTS i PCM oba pi 1.5mb.
Co to "retka" ?

Edit:
aaaa, już doczytałem:
Retka – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim, w gminie Płoniawy-Bramura.
^ Now you know...

Przyznaję, że na blu fajniej mi się to oglądało niż w kinie. Ale jeśli skala to 6 to dałbym mu naciągane 5 maks.
Zresztą trudno to już oceniać jako film. Bardziej jak kolejny sezon serialu czy coś, ale dzięki temu ma łatwiej. Character development, genesisy wszelkiej maści i cały setup odhaczone i wyciskamy teraz już tylko soki.
(18-09-2018, 10:29)vandel napisał(a): [ -> ]Ocena dźwięku w retce za wysoka 3 to mogło dostać wydanie DVD z takim dźwiękiem. Na DVD był lepszy standard DTS i PCM oba pi 1.5mb.

Ocena obejmuje dźwięk na obu płytach - 3+ dla 3D (gdzie jest HD-HR ale też ze skopaną głośnością) i ze 2 (może 2+) dla 2D. Po wyciągnięciu średniej (zakładając, że 2/6 dla 2D) wychodzi 2,75, które zaokrągla się w górę = 3.

Cytat:Zresztą trudno to już oceniać jako film. Bardziej jak kolejny sezon serialu czy coś, ale dzięki temu ma łatwiej.

Oceniam film jako to czym jest, w tym wypadku adaptacja komiksu i zarazem finał sezonu "kinowego serialu". Jest o tym mowa w recenzji - jako taki sprawdza się perfekcyjnie.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21