Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: The Avengers (Seria)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
Szczególnie to widać podczas niektórych CGI, jest kilka takich momentów, nie dużo. Co do dźwięku zdarza się to dosyć często.
A mi Atari 65xe tez czasami nie wczytuje gry szczególnie jak zona odkurza i lekkomyślnie poruszy biurkiem :-)
Seans mam już za sobą, skopanej jakości dźwięku i obrazu nie stwierdzono.
Ja też nic nie stwierdziłem. Dlatego pytałem się w których momentach są te babole.
Cytat:Szczególnie to widać
CO widać?

Cytat:Co do dźwięku zdarza się to dosyć często.
CO się zdarza?

Konkrety proszę, co i w jaki sposób jest skopane.
Obraz jest żyleta, ale ścieżka dźwiękowa mnie zawiodła. W porównaniu do innych filmów albo nawet pierwszych Avengersów to moim zdaniem coś poszło bardzo nie tak na etapie masteringu. Bardzo słaba dynamika, niektóre dźwięki zdecydowanie za ciche, niektóre jakby ich prawie nie było. Nie przez cały czas trwania filmu, ale jednak w wielu momentach dźwięk zachowywał się kiepsko. Na początku myślałem, że może kable mi się porozłączały albo coś... ostatecznie poczytałem o tym trochę w necie i jak się okazuje nie tylko ja mam takie odczucie. Jestem lekko zawiedziony...
Dokładnie spoon, warto jeszcze zaznaczyć że dźwięk w MENU jest znacznie głośniejszy niż w samym filmie DTS HD Master 7.1! Ogólnie ścieżka DTS w tym wydaniu jest cichsza o parę dobrych decybeli, jedyna scena o której pamiętam gdzie zawirowań dźwiękowych nie zauważyłem to bitka Hulka z Iron Manem (HulkBusterem). Czytałem jeszcze zagraniczne fora to tam pisali iż to niby wina konwersji dźwięki z Dolby Atmos 7.1 na DTS HD Master 7.1, ale czy to prawda? Zawiodłem się tym wydaniem, w dodatku obraz czasami jest rozmyty i występuje dosyć charakterystyczne''rozbite mleko'' głównie tam gdzie jest napakowanych CGI, ostatnia bitwa lub pierwsza potyczka- chociaż jest to trudniejsze do zauważenie ale to akurat można wybaczyć. (te ubytki w jakości obrazu może widzę dlatego bo oglądałem film na ok. 150 calach? nie wiem)
Kłopot tkwi być może w tym, że wydanie CEE 2D Czasu Ultrona ma angielskie audio w wersji DTS-HD MA 5.1 (w przeciwieństwie do pozostałych światowych edycji, gdzie oryginalna ścieżka to DTS-HD MA 7.1). Czyżby Disney znowu zaczął traktować rynek środkowo- i wschodnioeuropejski po macoszemu?
Nie chodzi o te nieszczęsne 5.1. UK czy Niemcy mają 7.1 zarówno na płytach 2D jak i 3D, a na avsforum i na blu-ray.com w dziale UK też są niemal same narzekania na ścieżkę dźwiękową.
Na hdtv też narzekają. Znajomi z UK też. Ja już mam na półce, ale będę oglądał w przyszłym tygodniu.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21