Filmozercy.com | Forum

Pełna wersja: Grupowe zakupy [Warszawa]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Planuję zrobić zamówienie na filmarena.cz i w celu obniżenia kosztów pomyślałem o zamówieniu grupowym.

Oferta dla osób z Warszawy, które są gotowe w celu odebrania filmów udać się w jedno z poniższych miejsc:
- na Ursynów (tam mieszkam)
- na Wilanów (tam pracuję)
- do Centrum (jako miejsce neutralne gdzie mogę się wybrać w celu przekazania płyt)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mogę dorzucić jego pozycje do swojego zamówienia.
Cel: osiągnąć promocję MULTIBUY+ oraz obniżyć koszty przesyłki

Koszty:
+ cena filmu
 Zakładam, że uda się osiągnąć MULTIBUY+ więc można uwzględnić tą zniżkę oraz możliwe, że MULTIBUY to już w zależności co będziecie chcieli zamawiać.

+ opłata za transport
 Przyjmuję tylko wariant z przesyłką kurierską. Kwota uzależniona od wagi przesyłki
do 1kg 229 CZK
od 1 kg do 3 kg 279 CZK (taką cena podana została przy wybraniu 5 przykładowych steelbooków czyli cel minimum dla MULTIBUY+)
od 3 kg do 5 kg 329 CZK
od 5 kg 379 CZK (do ilu nie sprawdzałem)
Zakładam podział zgodnie z proporcją wagi każdego zamówienia do całości
Przykład:
Całe zamówienie waży 7kg czyli koszt przesyłki 379 CZK. W związku z tym cena za 1kg=55 CZK (zaokrąglam do pełnych koron).
Jeżeli Twoje zamówienie waży 1,5kg to musisz liczyć kosz przesyłki 83 CZK

+ przewalutowanie
Za zamówienie będę płacił kartą debetową MasterCard wydaną do konta walutowego w Kantor Walutowy Alior Bank. Przeliczenie kwoty odbywa się w następujący sposób:

kwota do zapłacenia = (A/B)*C gdzie
A= koszt zamówienia w CZK
B= przelicznik CZK na $ według kursu MasterCard (https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/)
C= koszt zakupu $ w Kantorze Walutowym Alior Bank (https://kantor.aliorbank.pl/forex)
UWAGA: Są to moje pierwsze zakupy robione tą metodą. Jeżeli ktoś może potwierdzić, że dobrze zrozumiałem zasady działania zakupów robionych przez Kantor Walutowy Alior Bank będę wdzięczny.

Pozostałe warunki
- Zamówienie będę chciał złożyć najpóźniej 29 października
- Nie potrafię przewidzieć jak duże zamówienie uda się zebrać ale wstępnie możemy przyjąć, że kasę od Was pobieram dopiero przy odbiorze filmu, w związku z tym proszę aby osoby zgłaszające się były pewne swojego zamówienia oraz miały na ten cel odłożone fundusze. Chciałbym uniknąć sytuacji typu 'odbiorę za miesiąc bo teraz jestem spłukany' czy też 'wiesz, rozmyśliłem się'.
- Wszystkie wyliczenia będą prezentowane w tym wątku, potwierdzenie operacji bankowej wyślę wszystkim zainteresowanym na maila
- Na PW proszę o przesłanie nr telefonu oraz adres email czyli dane niezbędnę do sprawnego przeprowadzenia zakupów
- Jeżeli coś pominąłem albo jest niejasne to pytać śmiało

No to startujemy, na początek podaję swoje pozycje, możliwe że listę swoich pozycji będę jeszcze modyfikował Smile

ZAMÓWIENIE
1. "Monty Python's The Meaning of Life Steelbook™" [MULTIBUY+] cena: 399 CZK waga: 500g
2. "The Girl with the Dragon Tattoo STEELBOOK Steelbook™" [MULTIBUY+] cena: 549 CZK waga: 300g

Wyliczenia całych kosztów będę prezentował od momentu osiągnięcia celu minimum.

Jakoś cisza w temacie, czyżby warszawscy filmożercy wszystko już posiadali w swoich zbiorach? A może są inne przyczyny braku zainteresowania? Z chęcią je poznam.

W każdym razie od czasu napisania ogłoszenia udało mi się znaleźć opcję obniżenia trochę ceny zakupów. W tym celu założyłem konto w Kantorze Walutowym Alior Bank i wyrobiłem kartę debetową do konta w $. Szczegóły jak obecnie przeliczyć cenę zakupów znajdziecie w przeedytowanym pierwszym poście.

Jeżeli nikt się nie zgłosi to wychodzi na to, że w listopadzie będę miał co oglądać bo pewnie zdecyduję się sam dociągnąć do tych pięciu pozycji Smile
bardzo chętnie się podłącze pod zamówienie, przez weekend poszukam interesujących pozycji, na pewno już jedną mam, więc będę informował co i jak
Dołączyłbym się , ale jestem z Gdańska Tongue Interesuje mnie Predestination z tego sklepu Tongue
Da się zrobić ale ponieważ nie ma szans na odbiór osobisty to musiałbyś wykazać się zaufaniem do mnie i przelać kasę przed otrzymaniem paczki no i dodatkowo doliczyć koszty wysyłki naszą pocztą.
Napisz mi na priv ile by to orientacyjnie wyszło, to zobaczymy czy mi się opłaca bawić w pośrednictwo Wink
Proszę bardzo. Pamiętaj, że to kwota przybliżona. $ będę kupował przypuszczalnie jutro rano więc kurs może jeszcze się zmienić (niestety ostatnio idzie w górę). Dodatkowo dolicz sobie koszy naszej poczty (Warszawa - Gdańsk).

[Obrazek: zamowienie1.jpg]
Zamówienie zrobione. Ostatecznie tylko frantic85 zdecydował się na jedną pozycję i to bez przynależności do multibuy + więc po przyjściu paczki czeka mnie sporo oglądania bo poza jednym filmem kupionym na prezent cztery tytuły są dla mnie Smile
Ktoś może znowu robi wspólne zakupy tam?
Jeżeli znajdzie się dwóch chętnych to jest opcja zakupu "Zjawa" w steelbook z niemieckiej dystrybucji (L+N PL) po 70 PLN. Oferta tylko dla warszawiaków nie bardzo mam czas biegać na pocztę.
Jakby był chętny na odkup polskiej Zjawy za 45 zeta to wchodzę w to [WHITE SMILING FACE]
Stron: 1 2 3 4 5